Jump to content
Българският форум за музиканти

Затруднение при свирене на съзвучия


maxim09

Recommended Posts

Здравейте, не знам как да се справя със следния проблем. За пример ще дам упажнение 30 от школата на Юли Марков Блус, рок скали, клишета. В края има съзвучие, което трябва да се изсвири, като на първа струна натиснем трето прагче с първи пръст, втора струна - шесто прагче с трети пръст и трета струна - седмо прагче с четвърти пръст. В смисъл разтягане на дланта между 3-то прагче и шесто прагче стандартно го правя, но вече до седмо ми е невъзможно. Има ли друг вариант за изсвирване? Съзвучието го свиря без участие на първа струна, но все пак не е същото http://soundcloud.com/maxim10/upr-30 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам как да се справя със следния проблем. За пример ще дам упажнение 30 от школата на Юли Марков Блус, рок скали, клишета. В края има съзвучие, което трябва да се изсвири, като на първа струна натиснем трето прагче с първи пръст, втора струна - шесто прагче с трети пръст и трета струна - седмо прагче с четвърти пръст. В смисъл разтягане на дланта между 3-то прагче и шесто прагче стандартно го правя, но вече до седмо ми е невъзможно. Има ли друг вариант за изсвирване? Съзвучието го свиря без участие на първа струна, но все пак не е същото http://soundcloud.com/maxim10/upr-30 .

 

Пробвай да го извириш от втора до четвърта струна, съответно 8 - 10 - 12 прагче, ако искаш да е същото тризвучие. Иначе сол-фа-ре можеш да ги редиш както си искаш по грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С упражнения става номерът. На мен лично ми е по-лесно да свиря тая пръстовка с показалец, среден и кутре, а не показалец, безименен и кутре.

 

guitar stretching exercises в гугъл/ютюб.

 

едит: голяма глупост написах - мислех за друго. точно таз пръстовка посмъртно не мога да я направя с показалец и среден :D иначе с безименния не е проблем, но е пипкаво. упражнения.

 

иначе просто можеш да я преместиш на 2, 3 и 4 струна нагоре по грифа.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за сега :thumbs_up:. На 2-ра, 3-та и 4-та струна е по - лесно, макар че наистина трябват много упражнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря отдавна и навремето се учих от същата школа - ей такава пръстовка дивотия за какво ли я е вкарал Марков - това е все пак школа. Хващам я по опоменатия начин без кой-знае колко зор, но то е от годините разтягане на пръсти. За начинаещ-учещ се въобще не е уместна - или го пропускай такива пръстовки или свири от втора струна - пак ще се научиш да свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.