Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за класическа китара


ocean4ever

Recommended Posts

Днеска си купих струни за китарата ми- Stagg Homemade Classical Guitar обаче се оказаха всички метални а на китарата са ми три найлонови и три метални а ми е скъсана само 4-та струна.Дали може да сложа 6 метални на та кава китара? това е китарата 3130573o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм, кои три метални си сложил! И кой те е подкукоросал да го правиш или на собствена глава си решил да си изметнеш грифа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-та 5-та и 4-та, ми скъса се 4-та и реших да си взема нови ама не разбирам много, да махам ли?, смисъл ще ми стане ли нещо на грифа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай ги! И следващия път като си купуваш струни споменавай изрично найлонови! Тези който си купил са или за акустична (тип уестърн) или за електричаска и са целите от метал. Тези дето си махнал са с найлонова сирцевина и метална намотка и оказват по малко напрежение на грифа! Тези дето си сложил сега го натоварват повече и могат да нанесат непоправими последици!

 

С топченца ли са накрая? Че малко може и на изуст да говоря!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махай ги! И следващия път като си купуваш струни споменавай изрично найлонови! Тези който си купил са или за акустична (тип уестърн) или за електричаска и са целите от метал. Тези дето си махнал са с найлонова сирцевина и метална намотка и оказват по малко напрежение на грифа! Тези дето си сложил сега го натоварват повече и могат да нанесат непоправими последици!

 

С топченца ли са накрая? Че малко може и на изуст да говоря!

да с едни кръгли накрая ама наистина са със метална сърцевина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляй ги и утре отивай и си купувай найлонови! Доста време ли е седяла китарата с тези струни? Ако не е много е добре, ама ако я оставиш с тях ... не ми се мисли ... но китарата си твоя, както и решението ;)

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляй ги и утре отивай и си купувай найлонови! Доста време ли е седяла китарата с тези струни? Ако не е много е добре, ама ако я оставиш с тях ... не ми се мисли ... но китарата си твоя, както и решението ;)

Стоя с тях някъде 1 час?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми вече ти се изясни картинката, ако има нещо на лични, защото усещам, че темата скоро време ще бъде затворена!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.