Tarvin
новаци-
Мнения
36 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
Относно Tarvin
- Рожден ден 03/08/1982
Previous Fields
-
Инструмент
обой, пиано
Contact Methods
-
Website URL
http://
-
ICQ
0
Profile Information
-
Location
Пловдив
-
Interests
Музика, Компютри
Tarvin's Achievements
Newbie (1/14)
0
Обществена Репутация
-
Мм, много ми хареса. Единствено, ако се раздвижи съвсееем мъничко като композиция и се сложат малко бек-работи за повечко цвят (само да не са синтове, че ще се пре*бе работата), струва ми се, ще стане хептен бонбон! Това си е мое (да не съдя някого за авторски права!) мнение само, разбира се.
-
Е, те та такоа жувотно нема! Сериозно, такова чудо дали би имало нещо интересно като свойства (освен, че е щуро)? Нещо звук, ала-бала... Как мислите?
-
IvanDTr, Сигурно си прав. Аз от гласове много не отбирам, честно казано... обаче съм сигурен, че цигарите са ми дръпнали гласа повечко от тон-два (пуша като комин от 13-годишен и не съм спирал оттогава); може просто да са "подпомогнали" мутацията или нещо такова... ама стига толкова, че започвам да изглеждам все по-прост и по-прост Като си говорим за диапазони и октави... нищо не можете вий бре, за нищо не ви бива! А знаете ли, че на Софи Маринова диапазона е 16 октави!? Те, верно, че 13 от тях са в ултразвука, та затова си мислиме, че има паузи в песните, ама тя просто е голям ерудит и обича животните - та в парчетата й има и неща, специално за кучета и делфини... Ако мога да цитирам един съфорумник (само да не ми направи проблем с авторските права): "Да живей!"
-
Абе, верно обърнахме дискусията на спор за правилното наименование, ама то е защото си мисля, че е прекалено важно тука. Имам предвид, че ако човек ги разбере нещата грешно, после може да има проблеми с тях (най-баналното: ще му се смеят някъде ). Бай (Брадър) дъ уей ти се ядосах толкова на "Чети и черпи", щото разбрах "черпи" в смисъл на "да черпиш информация/знания", не "да черпиш бира (примерно)"... Колкото до бирата - тя е от мене... стига да успея да се добера до някоя сбирка на форума... Peace & respect!
-
Дадоха ми да слушам "Dreams of Freedom" (така и не разбрах - на изпълнител или група е това заглавие) - ambient кавъри на Джими Хендрикс. Аз по принцип (не мога да разбера защо) Хендрикс нещо не ме впечатлява, нито със саунд, нито със композиции, обаче тези кавъри ме разбиха просто като идея. Няк'ви птички, инструментите са много приглушени и с много ривърб (абе, направено да звучи все едно го сънуваш, не слушаш), и тук таме (не постоянно, просто като "случайности" сложено) - женски гласове (пак с ужасно много ривърб) припяват "No woman, no cry"... Просто трябва да се чуе това.
-
Искам да се извиня най-официално на Glacierise за по-горния ми пост. За съжаление побеснях от репликата му "Чети и черпи". Отговорих прибързано и крайно афектирано. Съжалявам за постъпката си. Вярно, че е малко "след дъжд - качулка", но... И като се има предвид, че, изглежда, постъпка като тази не ми е единствена, вадя си мнение, че не съм в полза на форума с това. Прочетох темата във "Говорилня" по този въпрос и много се засрамих. Междувременно си давам почивка няколко дена - няма да участвам във форума, само ще чета мненията на другите. След това, ще положа усилия да не се дразня от разни коментари и да не им обръщам внимание занапред.
-
Glacierise, много извинявай, но откъде да чета и черпя? Може би си издал някакъв нов учебник по Теория на музикалните елементи? Пък, за доуточняването, нещо не ти е много доуточнено доуточняването. Но празни приказки няма да говоря. Привеждам извадки от Парашкев Хаджиев - "Елементарна теория на музиката", второ издание: (Тоест, мажора и минора се разглеждат като отделна група от старинните ладове) (Под "църковни" разбирай "старинни"; споменава се малко преди цитирания пасаж) (И отново имаме показване на сходствата с мажор/минор) Някъде да видя, че йонийски лад е натурален мажор? 'Щото бай Парашкев пише, че са сходни. За дорийския не видях да е "мажор с висока шеста" (да не говорим, че за мажор да кажеш "висока шеста", е, меко казано, грешно). Пише, че е с "мажорен характер". ???... Аз съм чел, чел, и съм черпил. И са ме изпитвали много пъти на тези неща. А ти? P.S. Единствено само съжалявам, че споменаването на образованието ми може да се възприеме като самоизтъкване (моля, това категорично не е така!), но аз никога няма да ти кажа "Чети и черпи" по въпроси относно китари, кубета и т.н.
-
Има ли смисъл свиренето с метроном?
topic отговори на Tarvin's Paliev The Butcher в Ударни инструменти
Evans, метрономът не се използва да ти брои тактовете. Той се използва, за да тренираш способността ти да си ритмичен - без да забързваш, без да забавяш, без темпото ти да е на вълни. И като постигнеш това с метроном - значи си го постигнал и без метроном. А ритмичните фигури са съвсееееем друго нещо и нямат отношение към метронома (освен за гореспоменатото - да ги свириш стегнато и разбираемо). Абе, с други думи, не мож' изкара метронома безполезно устройство -
Аз много се кефим на Хендел, Бах, Бетовен, Лист, Шопен, Рахманинов, Чейковски, Symphony X, Марти Фридман. Със сигурност списъкът е много по-дълъг, ама това успях да си изсмуча от пръстите за сега. Ай' със здра'е! И наздравье!
-
А, бе, аз си мисля, че може да е някакво ново "изобретение". Чувал съм, че с баян (дето е с ей такива кръгли копчета-клавиши) може да се постигне значително по-добра виртуозност, отколкото с акордеон (заради разположението - просто повече клавиши са ти наблизо). Може пък да пробват същото с пианото (синтезатора, де)?
-
В час по хармония веднъж правихме анализ на едно парче на Бийтълс. Имаше едно субдоминантово четиризвучие, което беше с 4 чужди тона! Всъщност като тонове си беше почти чиста доминанта, само че мястото на акорда, както и функционалното му значение си беше на субдоминанта. Дали пък няма възможност и да са били (поне единия) образовани? :think: Някак ми се струва твърде трудно да се получи случайно...
-
Няма нужда, Снежанке. Вземи си една бира, и аз ще си взема, и все едно сме се почерпили взаимно
-
Всъщност няма такова нещо като "миксолидийски лад е мажорен" или "... е минорен". Има 1 мажорен лад (старинен лад: йонийски) и 1 минорен ("по старому": еолийски). Другите се определят като близки до мажорния и минорния спрямо третата им степен (дали стои на голяма или малка терца от тониката). Пак само информативно
-
Първо бях тенор, после пропуших... сега се клатушкам между бас и баритон (диапазонът ми е още по-променлив, но по принцип е между октава и октава и половина - без фалцета, разбира се), в зависимост от: 1. Колко време е минало от събуждането ми 2. Колко съм пушил 3. Разпял ли съм се Не мога да разбера защо не ме взеха в църковния хор с такива хубави гласови данни... Между другото, да се похваля, в курсовия хор имаше един пич - бас-профундо! Ей, голям кеф е да слушаш профундо. Все едно педалите на органа Ама пича щом го усетиха, и веднага го лапнаха по хорове и ангажименти... Бая бъдеще му предвиждам
-
Има ли смисъл свиренето с метроном?
topic отговори на Tarvin's Paliev The Butcher в Ударни инструменти
Метрономът (онзи, дървеният) се е използвал още през Ренесанса. Главното му приложение (освен при записи) е точно да развива ритмичността. Това, че ако си я нямаш, по-добре да не свириш, е все едно да кажеш "Ако не си виртуоз без да си свирил, по-добре не почвай да се учиш"... А другото, че си бил свиквал с метроном, пък после нямало си да можеш да свириш без него, са още по-неверни неща. Ако мога да използвам аналогия - малкото дете, докато се научи да върви правилно, трябва да се държи за нещо. Досега не съм видял родител, който да е казал "А, не бива, то ще свикне така, и после няма да може да ходи правилно самичко". При метронома е горе-долу същото. Топсъна би могъл да ме подкрепи. Доколкото знам, също ги е учил тези работи на теория и практика (предполагам, че се ползва с повече уважение във форума от мен).