Jump to content
Българският форум за музиканти

Кат' магаре между две купи сено съм! Boss Me 25 или Zoom G2.1nu


a_panov

Recommended Posts

Кат' магаре между две купи сено съм! Boss ME 25 или ZOOM G2.1Nu?

 

Коя от двете да ми е следващата играчка? Винаги съм си играл със ZOOM но сега има едно нещо което ми бърка в душата!

 

Съпоставяне Boss ME 25 или ZOOM G2.1Nu:

 

1. Дискредитация, Зума е с по-добра на хартия.

1.1 Боса е леко по-ефтин!

2. USB и двата имат. Боса може ли с външен софтуер да му се редактират банките?

3. Aux in - Зума няма такъв вход! Въпроса ми е може ли на Боса през тоя вход да пусна трак и да свиря върху него?

4. Боса има ли тунер?

5. Боса има ли дръм машина?

6. Боса има ли pattern recorder for looping?

7. Някой има ли Boss ME 25? И ще даде ли да си поиграя с него 2 часа?

 

Ако отговорите на 2. 3. 4. 5. 6. и 7. сте мои приятели :cheers2: !

Основната ми идея да си пускам парчета през проца и да свиря върху тях на слушалки... Щото вечер на кубе... може някой татко да ме гръмне или разгневена бабичка да ме наръга с нож в асансьора!

 

http://encefalus.com/wp-content/uploads/20...y_grandma_2.jpg

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам МЕ 25 и бих ти дал да си поиграеш, ама съм от Сливен. Относно въпросите:

 

2. Банките на Боса могат да се редактират чрез Софтуер, нарича се Librarian, описано е в инструкциите.

3. Босът има aux in, и аз така свиря - пускам бекинг тракове през компютъра. Недостатъкът е, че този aux няма потенциометър да регулира нивото му, тоест трябва да си ги усилваш и намаляш траковете от външният източник, който ползваш.

4. Босът има тунер.

5. Дръм машина няма.

6. Pattern recorder for looping имаш предвид да запишеш определена фраза и да ти я повтаря известно време? Ако е това - има, мисля, че е над 30 секунди, но не съм сто процента сигурен. Даже може няколко фрази една върху друга да насолжиш с различни ефекти, но аз не ползвам тази функция.

7. Виж първото изречение от поста ми :thumbs_up:

 

Бих добавил, че Босът е много добра машина. Обръщам внимание, че в комплекта му няма захранване, тоест трябва да си купиш оригинално или да ти направят. Към него върви диск със Сонар ЛЕ. Босът има един футсуич повече от Зуума, който е Solo/Phrase Looper. Тоест като си свириш и го натиснеш веднъж, влиза в режим Соло, където ти прави звука малко по-силен и остър (зависи как го настроиш) и дефакто имаш допълнителен пресет към всеки един от 60-те.

 

Това засега. Ако има нещо друго, питай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти!

Най-веротно ще заеба тия играчки от средния клас и ще скоча на ZOOM G7.1ut

Има си Аux in, има 6 канален еквалайзер, има USB. Единственото не хубаво нещо е че не може да деяни на батерия поради ламбата.

Иначе педалчето което казваш че се натиска при солиране при зулума просто превключваш на друга банка която ти е направена за солиране. Това че Босс нямат тупани в проца натежава много към Зума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал въпросният Зум.... да ти кажа тези барабани не са нещо кой знае какво .... имаш няколко ритъма ... нямам спомен дали на всеки може да се цъка темпото, но доколкото си спомням не. Яко е да си свириш в вас .... иначе за свирене с група е много неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам си група и другия китарист с когото свирим заедно имаше съответния БОСС , но имахме много проблеми с настройката и със свиренето на живо през по мощни колони и по мощна апаратура, малко по сложна е и настройката на ефектите(голяма играчка си е), накрая той се реши да си купи същия този ЗУУМ и е много доволен от него, звука е доста по добър от босса , вярно по скъп е зуума но си заслужават парите! доста добре звучи и на живо и през по големи и мощни колони

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.