Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на духови народни инсструменти


Recommended Posts

Въпреки, че знам английски, се почувствах дискриминиран като български гражданин от това, че сайт на майстор на български фолклорни инструменти е само на английски.

 

Не коментирам решението, знам от какво е продиктувано.

 

Влад

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайтът ми е съвсем суров , пуснат е преди 4-5 дни и не очаквах някой да попадне на него толкова скоро...Така че

Влад, извинявай...Предвиждам версия на български, както и аудио, но кога - един Господ знае:)

Иначе, мен ако питаш,българинът не би трябвало да се нуждае от разяснения за това що е то гайда.

Но всъщност и за жалост той се нуждае...Правя гайди и кавали от 15 години и имам доста наблюдения...

Съотношението между чужденци и българи, интересуващи се от тези инструменти, е поне 10:1. Същото

споделят и други майстори, с които поддържам връзка...При мен дори комшиите гърци показват повече мерак

да свирят на българска гайда в сравнение с българите...Защо ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Здравко :thumbs_up: . Много се радвам, че млад човек, като теб се занимава с това. За съжаление всички знаем горчивата, наша българска истина и че всякакви плевели виреят тук, но не и красивото.

 

Три пъти се пробвах да ти пратя имейл от сайта ти в полето за контакт, но не стана. За това тук ще копирам написаното:

 

............., аз съм гайдар, но обичам постоянно да разширявам кръга от инструменти на които свиря и от скоро в мен има и един кавал от пвц. Уж е правен от майстор до колкото знам, но не може да извади каба регистъра(ако така му се вика) и тембъра си му е гаден, пластмасов :D . Но въпреки това доста ме радва! Преди го бях носил, като учех на един мой съученик кавалджия и го хареса.

 

Каква е българската цена на изработените от теб кавали и има ли при кавалите, както при гайдите, кларинетите, такова нещо, като МЕК и СЛАДЪК тембър? Макар и да имам музикално образование аз свиря за удоволствие и за себе си, все по-рядко за пари и за това, това е много важно за мен : ) .

 

Ако ти е по-удобно и на теб, много ще ми е приятно да си побъбрим(початим му викат днес) по скайп: vladi_sagittarius. :)

 

Поздрави: Влади Стоилов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей, Влади!

Извинявай, но едва днес видях твоето запитване...

И така, по въпроса за кабата - най-вероятно причината е в тънката стена на ПВЦ-тръбата, което не позволява да се

оформи хубав ръб за надувката.Освен това този тембър се извлича най-трудно и не всички кавалджии го могат добре.

Иначе кавалът по принцип звучи меко( в сравнение с флейтата например), но за най- мек и топъл се смята средния

регистър.И пак да отбележа, че много важен е свирачът- от един и същи кавал различни свирачи вадят различен

звук...

Цената на моя обикновен кавал е 140 лв. Тя може да варира в зависимост от изискванията...

Моят скайп е zdrav5, а моб.телефон 0898 244 695. Винаги можем да поговорим.

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

За първи път виждам сайт за БГ духови инструменти и семпли към тях.

Мислиш ли да го допълваш и да включиш и БГ струнни инструменти ? Ще се превърне в сайт с образователни функции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайтът ми е за инструменти , които изработвам, а аз правя само духови инструменти...По-скоро смятам да поразширя

и обогатя сайта, така че наистина да изпълнява и образователни функции...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравко, поздравления за сайта. :thumbs_up: Добър е като за начало. Ще ти пиша по скайпа.

От няколкото години опит в продажбата на гайди, не бих казал, че чужденците купуват повече. Продаваме на доста българи, тук-там чужденци (руснаци, британци, гърци, американци) и на българи, живеещи в чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойко, радвам са да се срещнем и тук ( засега все още задочно)! Надявам се, че си добре. Поздрав!

П.П. Скайпа отварям рядко, така че трябва да ме дебнеш :thumbs_up:]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.