Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за струни на акустична китара


aleksandurg

Recommended Posts

В момента свиря със едни струни на D`Addario , които сами изключително твърди не помня обаче дали бяха 10ки или 12ки но изключително мн ме болят пръстите поне 2 дена след като предозирам със свиренето . Свиря от 6 месеца и това спъва тренировките ми , защото ми се свири а не мога да хвана китарата от болка та се замислям да ги сменя с някои по-меки . Какво ще ме посъветвате по-тънки ли да взема , не е ли важен фактор също и матеряла от който са направени ? Ами найлоновите ? Немога ли да сложа пръвоначлно такива докъто се понауча и след това да се върна към металните ? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто скромно мнение , е че не трябва да сменяш металните струни с найлонови защото силите , с който опъват найлоновите са по-малки от металните и това може да доведе до измятане на грифа . Мога да ти кажа аз какво правя като ме заболят пръстите , слагам си обикновен лейкопласт върху пръстите в зоната , с която натискам струните и по този начин продължавам със свиренето без да изпитвам болка.

Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен, не ги сменяй изобщо, а си остани с тях. Ще те боли известно време, да, но ще свикнеш, а веднъш свикнеш ли ще ти е много по - лесно за напред и ще звучиш по - добре (по - дбели струни = по - добър тон).

 

В общи линии те съветвам: "Трай бабо за хубост".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз все това си повтарях през тея месеци , но така все не мога да си изчистя грешките колкото и да свиря и се ядосвам че не напредвам а стоя на едно място :greenball::thumbs_up::curse: :curse: :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо място, не си показал каква е китарата, следователно не знаем за какви струни е предназначена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за обновяването, много добре си се справил, особено най-много ми харесва как си скрил дупките от потенциометрите. :greenball:

 

Иначе, ако те болят толкова често пръстите - вземи си малко почивка. Не се напрягай когато те боли. Ще свикнеш.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като почнах да свиря имах мазоли. Изчаках да ми изчезнат и почнах пак да си свиря. Пръстите ще ти станат по-твърди и според мен(не съм музикант и не разбирам много) ще започне да се изкарваш по-приятни "звуци" от китарата :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е въпроса че си почивах през тея 2 седмици даже и повече през които я обновях китарката и сега ме понаболяват стабилно пръстите и не мога да свиря повече от 30 мин. затова пищя :greenangel::thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са прекалено обтегнати струните, нещо не е съвсем наред. Може да е от сетъпа на китарата.

Радвам се, че си си постегнал кремоната, но според мен няма да е никак зле да инвестираш в някаква друга китарка.

Това е евтина шперплатена кремонка, която едва ли някога ще спре да има проблеми, а за звука й да не говорим...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремоната е голяма спънка!

Разстоянието между струните и грифа също може да е!

Настройвай я с тунер или нещо което ще ти индикира, че струните са в правилният тон.

 

Нормално е да е болят пръстите и да ти се боли кожата трябва свирене и постоянство за да ти загрубеят пръстите и вече няма да имаш "плюски".

 

Решението е Свирене до откат. по 4 часа на ден.

Прави упражнения

като например

 

Постоянство и дерзай :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да планирал съм покупката на нова такава , но чакам да премине финансовата криза :o инъче китарата я настройвам с guitar pro-то ,благодаря на всички отзовали се успешно ме разобедихте да сменям струните :D ще наблягам на тренировките :mellow: :mellow: -_- -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.