Jump to content
Българският форум за музиканти

Mm By Mg


Recommended Posts

Здравейте,

Представям ви последното камионче, направено от мен.Има 2 каналa, напълно независими един от друг.True bypass.Канал 1 е ДрБууги - симулация на Меса Ректифайър, а канал 2 е Тъднърчийф - симилация на Маршал ЖСМ 800.и двата са построени на базата на полеви транзистори.И в двата канала съм направил по някой друг мод :godbless:

Семплите са записани с ВСТ плъгини и им е добавено малко, ама съвсем малко ревърб, но без еквалайзер.

Бройката бе произведена за един приятел - oldman.Скоро чакаме семпли и от него :punk_guitar:

Семпли:

Меса: http://media.putfile.com/BoogiebyMG

Маршал: http://media.putfile.com/JCMbyMG

 

Извинете ме за некадърното свирене!!!

 

15nq1x0.jpg

2ziu80h.jpg

14b8ghi.jpg

fdrpcx.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Браво добре си си поиграл . Адмирации за отделеното време. Врътките на потовете не са ли много близко до ключовете , като натиска с крак , няма ли да ги троши? Сложи над врътките предпазна шина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си.Ако човека, който го ползва не е внимателен, то наистина би могъл да счупи някоя врътка.Идеята с шината е готино решение, благодаря ти ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall симулацията ми хареса доста,въпреки че в момента слушам на кофти евтини слушалки.Довечера ще чуя на по-хубави колони.

Dr.Boogie-то е обсъждано вече,но някак си маршала е по-мой тип дисторшън.

Наистина би било удачно кутията да е по-голяма с по-голямо разтояние между врътките и футсуичовете.Предпазна шина не би било много удачно решение понеже ще затруднява въртенето на потенциометрите.

Иначе ми се иска някой да пробва симулацията на Electrotabs където се симулира и фазоинверсното стъпало и крайното стъпало,но никъде в интернет несъм срещал семпли за да чуя доколко е сполучливо.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, похвално. :thumbup:

Личи си, че е правено с мерак

 

Дай снимка отвътре да го видим как е направено.

 

Имам забележка по външната визия.

Според мен ще е по-добре капачките за потенциометрите да са по-малки и да се направят надписи.

Евтини надписи можеш да си направиш, като принтираш преден панел на самозалепващо се фолио, и отгоре да го покриеш с прозрачно фолио.

 

Не ми харесват и пласмасовите държачи за светодиодите. Или без тях, или с готини такива.

Положението на фуутсуичовете ми се вижда малко близко до потенциометрите. Нещо, което съобразявайки се с габаритите на кутията няма да може да се оправи за съжаление ;)

 

Мястото на входа и изхода им е долу. Над тях да е захранването. Най-добре е захранването да е по средата отгоре, ако има място.

 

Това са моите мнения и забележки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Е , те точно това е схемата на маршалския драйв :thumbup: ето и семпли вече има ;)

 

^Забележките са правилни и конструктивни, но нека отговоря на някои, за които съм мислил преди това и съм избрал представения вариант:

За надписи - идеята ми е да има визия като прдходните ми камиончета, да има някаква специфичност и наследственост, а и са предвидени само 2 бройки за произодство - една за мен и една за Oldman.И все пак буквичките напълно описват функциите на всеки потенциометър, а входа и изхода са ориентирани спрямо гейна и волюма - т.е. има си логика и ако човек я знае, няма как да се обърка с камиончето.

За буксите - както и на предните ми камиончета, буксите (вход и изход) са запоени директно на платката, случая на буугито.Тях не мога да местя никъде другаде, освен където са си сега.А буксата за захранването е с кабели и може да се мести, но не би имало място там където описваш - ще е пркалено близо до платката на буугито. Платките са 2 и са вертикално разположени, като се държат на потенциометрите и буксите, които са онборд.Така се постигат възможно най-малко кабели и така - най-малко шум и възможности за осцилации.

За пластмасовите държачи на сетодиодите - дам, но с тези разполагах, а и досега съм ги ползвал доста и съм нямал забележки.

А бе, като цяло е доста гъч в кутийката и няма доста други решения за позициониране, като се използва този размер.

Още веднъж искам да ви благодаря за отзивите и идеите!Съжалявам че бройката не е при мен за да я заснема отвътре, за да разберете за како става дума, но ще го направя като направя следващата бройка ;)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, брех, наистина личи, че е правено от мераклия ;) Пък и от разбирач.Камионетката кърти и с външен вид (въпреки че в първия момент останах озадачен от броя на врътките) и със звук ;):thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер доволно звучи маршалската емулация. Месата си я знаем. Браво! Много гот е.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж искам да благодаря на всички, писали и дали мнение!Страхотни съфорумци сте и е удоволствие да се коментира и споделя с вас ;):thumbup:

Специални благодарности на Bir4o, Bratmito, Nikifena, както и на Evtim_Djerekarov, Perni_Valjak, Ditronix благодарение на които съм добил знания, достатъчни за да мога да си направя това ефектче.

Специални благодарности и на Oldman за подкрепата му ;)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже каза че маршалската симулация е тъндърчийф,схемата на тъндърчийфа е това и е по-скоро симулация на Marshall Plexi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама и казах че съм модвал.Истината е че съм ползвал тъндърчиифа и схемата на електрик таб, като за основа съм ползвал http://www.erikhansen.net/diy/schematics/misc/2203-RevB.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много добре звучи Маршала!

Бугито го харесвам достатъчно, за да го имам :greenball:

Помисли за някакво решение с общи потенциометри, че така... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами двата канала са напълно независими и са на различни платки, така че не би могло да е с общи потенциометри, за жалост.Наистина доста са потовете, ама то е за добро :girl_witch:

То би могло с двойни потове, но пък така ще намалее флексибилността при настройка на двата ефекта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не разбирам много, но помисли дали не може да вържеш един потенциометър и към двете платки и да нареди разни диоди, за да няма странични ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.