Jump to content
Българският форум за музиканти

малко информация


Лелдорин

Recommended Posts

Здравейте аз съм нов тука.Снежанка ми каза за този форум-много е хубав :metalist: значи аз свиря на акустична китара засега.бих искал да започна и на бас китара в скоро време,но ми трябват малко насоки за купуването.значи да попитам-аз искам да свиря метъл и рок.нещо бързичко.може ли да ми препоръчате някаква марка бас китара за метъл до 300-400 лева цена(нямам повече :metalist: ).ако е възможно с 2йни адаптери.а и също ако може да кажете откъде да я взема.аз вече знам 3 магазина(гордея се :) )-фактор,динакорд и онзи в малкия цум.а и да попитам това дали китарата става за концерти от нея ли зависи или от усилвателя?мерси предварително. :metalist:

едит:пропуснах да добавя-искам да си взема нова бас китара,не втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти :metalist: ,

така както си поописал желанието си и финансовите си възможности, според мен се очертава да пообърнеш внимание на една до болка позната марка, а именно Stagg. Добре ще е, когато тръгнеш да си купуваш заветната мечта, продавача в магазина да те изтърпи - пробвай и тествай де що има, гледай грифа да ти е удобен, земи и някои с теб, който да си има понятие. А за звук, всичко е от значение - и китарата и адаптерите и усливателя, ся съвсем друго нещо си е какъв точно звук желаеш - трябва да знаеш възможностите на апаратурата и да си поиграеш с "врътките" че да докараш желаният саунд.

Ако нямаш проблеми с руския, ето -> тука малко помощ относно избор на бас китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси :metalist: това много ми помогна.руски не разбирам,но вече знам какво да търся.аз имам учител по китара и със него ще ходим да си купя нова акустична скоро,и ще разгледаме :metalist: благодаря ти много :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си избереш бас пиши във форума,за да разберем какъв бас ти е харесал и УСПЕХ в усвояването на един от най-хубавите и сложни :hello: инструменти-БАС-Китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си избереш бас пиши във форума,за да разберем какъв бас ти е харесал и УСПЕХ в усвояването на един от най-хубавите и сложни :hello: инструменти-БАС-Китарата.

мерси ;) ще си кажа като си купя,но ще да е най-рано до 3-4 месеца :) дотогава на акустична ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живот и здраве, тогава ще има доста да се поровиш из старите - теми там ще откриеш много хубави и интересни неща, които да ти вършат работа! ;)

Добре дошъл, успех и скорошно купуване на баса! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш желание можеш да отидеш в Джазз-а (магазин за стари инструменти)

сори но не му знам адреса. някъде из форума имаше адреса на магазина

 

Та виш и там какво има. Понякога е по-добре да си земеш нещо хубаво настаро отколкото нещо ново. :godbless:

Успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да ви попитам този бас става ли за метъл/рок :(

Що да не става! КАто имаш парите хич не му се чуди! Взимай! Гледам, че дори е и с два адаптера а и 100% съм сигурен, че за тея пари (за нов инструмент) не можеш да купиш нищо от по-висок клас. Че дажеи гаранция ще ти дадат :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да ви попитам този бас става ли за метъл/рок :(

Що да не става! КАто имаш парите хич не му се чуди! Взимай! Гледам, че дори е и с два адаптера а и 100% съм сигурен, че за тея пари (за нов инструмент) не можеш да купиш нищо от по-висок клас. Че дажеи гаранция ще ти дадат :blink:

O.L.P.

Във "Фактор" имаше преди сега не знам. Отиди, виж, пробвай, може да ти хареса повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да гледах го онзи във фактор.Мен ме интересува този в технополис.Искам да съм сигурен,че става за метъл.Айде още някой да се изкаже плс за да знам за него ли да събирам или за Стаг :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно събирай пари докато чакаш още мнения, ама най-добрия вариянт е да можеш да пробваш моделите на които си се спрял, не очаквай да има една и съща препоръка (мнение) за конкретен бас, ти си този който преценява. Във форума ще намериш фенове и противници както на Stagg-а, така и на SQUIER-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и има и нещо друго. Глупаво е да се казва, "трябва ми абс за метъл", защото вече всичко зависи от теб-какъв звък ти разбираш под метълски. Защото в различните метъл банди басистите свирят с разлчни басове - Фендер, Ибанез, Мюзикмен, Педула и т.н.

 

Все пак ти си взимаш бас от доста нисък клас, така, че на първо място гледай удобствоо и задължително при покупката- 100%вите фабрични дефекти.

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става тоя бас.не се притеснявай.скуаерите са си много по добре от стаг според мен.но наистина е важно да ти е удобен ,аз бях като теб преди 2 години.но наистина от технополис недей бе. ако си от София ходи до магазина на фендер и от там си вземи скуаер пък и там има от новите скуаери с нео-метълската визия ,може повече да ти хареса.тоя от технополис сигорно наистина ще има дефектчета.абе ако не ти влиза рака между струните и грифа взимай.базикам се .земи си човек който поне свири вече на бас да го пипне човек.ако си от София като си решиш ми пиши един меил може да доида с теб .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами я да ви попитам още нещо.баща ми е свирил на акустична няколко години и на бас китара известно време,и аз като му казах,че искам да свиря на бас китара той едва ли не ми се скара.(ние с него не живеем заедно)каза ми да не го почвам и тн.каза също че мелодийте са по-прости и тн,а и немога да свиря соло.аз му казах че има соло за бас и той каза какво соло?може ли да ми обясните само мелодий за допълване ли се свирят и тн?а и някой може ли да даде програма с която да речем от една песен да мога да отделя звученето на соло китарата на ритъм китарата на баса и на барабаните и тн?

едит:а и на бас с пръсти как се свири?с нокти или с върха на пръстите?да знам дали да ги режа тия "мечове" дето съм пуснал :lol::lol:

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.