Jump to content
Българският форум за музиканти

Й. С. Бах за тамбура


Recommended Posts

Предлагам следните ноти:

 

Й. С. Бах за тамбура:

Обработка : Анастас Михайлов

Стил: предкласика

 

Дванадесет пиеси на Й. С. Бах преработени за една и две тамбури. Интересен експеримент за тамбуристи. Потърсете ново звучене на инструмента с музиката на Бах.

 

Можете да ги намерите в книжарницата на Съюза на композиторите в София, в нотните книжарници в Пловдив, както и да контактувате лично с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Предлагам следните ноти:

 

Й. С. Бах за тамбура:

Обработка : Анастас Михайлов

Стил: предкласика

 

Дванадесет пиеси на Й. С. Бах преработени за една и две тамбури. Интересен експеримент за тамбуристи. Потърсете ново звучене на инструмента с музиката на Бах.

 

Можете да ги намерите в книжарницата на Съюза на композиторите в София, в нотните книжарници в Пловдив, както и да контактувате лично с мен.

:ph34r::ph34r::metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
:) Това заслужава да бъде чуто :think:

Бах изпълнен на табура звучи странно автентично. Много напомня на звученето на клавесина /поради подобния принцип на звукоизвличане - дърпане на струните с перце/.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оно На Небето Вече сигур "Йохан Пумпала" Му Викат ама нека! Алекс Масси показа как става.

 

Майка ми като дрът познавач го излуша 'сичкия "Ин дъ нейм оф Бах" и каза че го е запазил максимално. Може и на тамбурица да звукне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел (гъдулар) ми донесе Бах за намбура с транскрипции за китара :metalist:

Не разбирам - какво имаш предвид с това "транскрипции за китара"?

В нашите ноти има означения за струни, пръсти и позиции. Но те са си удобните за тамбура и са писани специално за инструмента. Също така транскрибирането не значи единствено да напишеш пръсти и т.н.,а включва и промени в разположението на акорди и други свързани със спецификата на инструмента технически изменения.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.