Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ето това е последното ми произведение.100 вата/4ома един канал с драйв, волюм и корекции - бас, среди и високи.Транзисторен, с левелметър закачен за изхода(включен свети в червено).2 типа входно съпротивление(хай и лоу), ключ за брайт.Отзад сенд/ретърн и изход. Кутията е специално правена за целта от 2мм желязо,съобразена с изискванията за екраниране и сигурност.Много е здрава - тествах я като се качих отгоре й и скачах(80 и нещо кила съм).

Схема: http://sound.westhost.com/project27.htm

oiui3s.jpg

t7lenb.jpg

2ii7ghv.jpg

30w59og.jpg

vmvfp1.jpg

 

34t4sja.jpg

А ето го и при приятелите му ,с които си играе ;)

mct500.jpg

zkfo7b.jpg

 

Благодаря за помощта и напътствията на Ditronix и Parni_Valjak .Безценни сте!

Саунд семпъл ще запиша в най-скоро време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Благодаря ти!А за забележките - моля те, сподели ги, градивната критика е винаги полезна.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще коментирам само дизайна. На мене нещо не ми харесва идеята, че си го обвил с този плат за колони, някакси изглежда прекалено хоуммейд :) Според мен ще е яко ако докараш малко по-винтидж стил и смениш решетките на говорителите с цели. Иначе поздравления за ентусиазма ти, който е намерил реализация в краен продукт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно плата - мен пък ме кефи адски много плата и за това съм избрал този вариант а не боядисване(което нямаше да е никакъв проблем).Въпрос на лични предпочитания :)

А за здравината - бая,здраво си е :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям тезата и на останалите - интересен дизайн!

Похвално и честито, и със здраве да го ползваш. Опделдено е голям кеф да свириш с нещо, което си направил сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен дизайн, само се чудя, дали с този плат е достатъчно пожаро безопасно...

Абе човече не те ли мразят съседите с това увас :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Семпли - надявам се днес да остане малко време.

А иначе за съседите...аз живея в къща и това е репетиционната ми, която е в таванското помещение(там си и живея) а къщата е до кръстовище - последна от редица - няма много близо съседи, но все пак озвучавам добре махалата :punk_guitar: А и като се има предвид че свирим дед метъл....абе да се учат хората на метъл!!!

 

А относно плата - вчера го тествах на една репетиция от 3 часа надупен яката и се учудих колко малко беше загрял - вътре радиатора е доста голям п-образен...имало е защо да взема голям радиатор - заслужава си инвестициите!Та плата няма как да се запали при нормална работа на машинката, а при състояние на късо има бушони - на захранването и на пауър ампа.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето едно видео превю записано с фотоапарат.Звука не е кой знае как(зле си е )ама дава поне някаква представа.Иначе мика на фотоапарата компресира доста и теста с волюма не е станал.А и много баси...ама за сега толкова.

А за свиренето - бързах след цял ден работа с шлайф и хич не ми беше до свирене затова много грешки и много некачествено съм свирил - ИЗВИНЯВАМ СЕ!

Кабинетите(като дървения) са добри, но говорителите са благоевградски ( :thumbs_up: ), но финансиите за сега позволяват толкова.Китарата е хоуммей РР с джаксънски хъмбъкер и ползвам зуум3030 за яко кривоч.

 

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много солид стейт е звука но това си е нормално за солид стейт амп май :)

 

а иначе макс гейне много малко - защо не го направиш да мое без зуума и ще звучи още по яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.