Jump to content
Българският форум за музиканти

лакиране на китара


Recommended Posts

Имам няколко въпроса за лакирането на китарата. Ако можете да помогнете, ще съм благодарен.

Искам да си лакирам китарата с цветен лак (оригиналният е безцветен) и искам да питам дали задължително трябва да е акрилен и не може ли да е лазурен? Задължително ли е преди лакирането да се грундира тялото?

И след последния слой цветен лак слага ли се отгоре някакъв друг за здравина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е класическа по добре се обърни към лютиер защото звука ще се промени много аз така прецаках една акустична китара и звука и е отврат :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лакирането е много тънка работа. С четка няма да стане добре, освен ако не си некакъв много добър майстор-бояджия, и пак ще се иска пкурене след това. Под боята трябва да напръскаш с грунд - обаче не грунд за дърво, дето се маца с четка, а акрилен грунд на спрей, или шприц кит за автомобили.

 

Поле отгоре пръскаш боята, аз препоръчване акрилна ако е спрей, или най-добре полиуретанов лак, ако имаш достъп до бояджийско оборудване - надявам се имаш опит с пръскането, ако нямаш - чети из форума темите за боядисване, и ако е евтина китарката - действай.

 

След като тялото е добре боядисано, и боята е матирана, и е перфектна, е време да пръснеш с прозрачен лак. Моя опит със прозрачните лакове на спрей показва, че те не са особено здрави и твърди. Най-добре с полиуретанов лак с пистолет, в автобояджийница, например.

 

Накрая лака се полира с фина полир-паста, и машина за полиране, или на ръка(голям гърч).

 

Това е много бегло обяснение, за по-подробно ->използвай търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама аз изкам само да е лакирам с цветен лак!!!И ме интересува да ли грунда който ще трябва да се сложи трябва пак да е акрилен.И има ли някакво значение за цветния лак- какъв трябва да е ?Може ли да исползвам примерно цветен лазурен лак за дърво и ако не какъв трябва да е ??? И в такъв случай да ли между всеки слой цветен лак трябва да се шкурка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.