Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за една глава


AorA_Bass

Recommended Posts

Ето за тази глава иде реч... http://www.samsontech.com/products/product...amp;brandID=3... хвълил съм и око, но искам някой да ми каже мнение за нея..или аок няма пряко наблюдение над този модел, по принцип за усилвателите на тази марка..понеже дази глава няма Line out..а на мен ще ми е нужна на първо време искам да питам където е Retun-send можели някой оттези канали да се исползвa като Line Out?

 

Поздрави-Георги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркаш модела на апарата, ИМА LINE OUT, при това балансиран, но с ниско ниво, за да може да се включва в микрофонен и линеен вход с ниво 50mV (-20...-30dB), конектор XLR/CANNON. Гледай по-внимателно! блокова схема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Send-a може да се използва за Line Out:

"Effect Send jack - Use this 1/4” unbalanced jack to send low impedance (100

ohm) signal from the Model 2500 to a professional outboard effects processor

such as a reverb, echo, chorus, flanger, or harmonizer device.* Output level is

approximately 0 dB to +4 dB and is post-EQ and post-compression but unaffected

by the setting of the Master Volume control. You can also use the Effect Send jack

to route signal to an external mixing console or amplifier with an input sensitivity

of +4 dB."

(извадка от Owner's Manual на сайта на модела)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, Hartke реже глави. Аз съм тествал 3500а и направо ме смаза - вземеш ли го няма да сбъркаш. Аз поради липса на финанси не можах да си го позволя и взех Behringer BX4500. Бих ти препоръчал да си вземеш направо стак с колона(най-добре 2, една с 15' и една с 2х12' говорители) на Hartke. Това къса пръстите на краката от раменете направо.

 

Нема да сбъркаш с избора ... дори и да не си го чувал.

 

Поздрави и успехи

Алекс

 

п.с. ако го вземеш - драсни ... пък ние ще се наредин с по една празна халба за почрпка :greenangel:

 

Edit

аааа sorry, ти питаш за 2500 модела - той е транзисторен а не лампов ... само толкова знам но лично не съм го пробвал. За 5500 само суперлативи съм чел.

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде се намира на чертежите този директен изход? Отпред го няма...отзад също не ги видях?

Нали ти посочих линк за pdf-файл "Owner Manual", с име "блокова схема" Като го разгледаш ще стигнеш до "BLOCK DIAGRAM" на стр.15, както съм посочил. На тази блокова схема в десния край е начертан изхода и е посочено нивото. По точно не мога да обясня...

 

ИСТИНАТА Е ЧЕ НАИСТИНА ИМА РАЗМИНАВАНЕ МЕЖДУ БЛОКОВАТА СХЕМА И ПОКЗАНИТЕ ЛИЦЕ И ГРЪБ НА АПАРАТА. Това си е чиста немърливост на екипа публикувал тези информации. Само запитване до фирмата може да разреши кое е вярното - схемата или графиките.

 

От блоковата схема може да се заключи, че не е удачно да се взима сигнал от SEND, защото тогава двубандовия контур филтър и икуалайзера остават елиминирани, и звукът изобщо няма да е този който трябва.

 

А има още една грешка - нивото на SEND-а е посочено 50mV и 0...+4dB, което не е вярно. 0dBu(dBm) съответства на 775mV.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде си я набелязал и от къде смяташ да я купуваш,ако не е тайна - тази е,така ли?

 

За цената,на която се продава в Европа,може да поогледаш и следните няколко модела - горе-долу за едни пари:

 

Gallien Krueger Backline 600

 

Warwick ProFET 3.2

 

Laney RB9

 

Ashdown MAG 300H

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mephistofel ето от тук съм гледал главата http://www.musicstorekoeln.de/is-bin/INTER...umpTo=OfferList

...ти коя глава ми препоръчваш...тази на Leny dobrа ли е? Защото може би ще имам възможност да отскоча до гърция да си харесам нещо..но гледам да е нещо не по скъпо от 600 лв...така че ако можеш да ме насочиш и помогнеш ще съм ти благодарен...тези които са от 300 евро на горе са ми скъпички защото освен цената им има и май и още някакви такси...тази Lany лампова ли е или транзисторна? И ако имаш някакво предложение за мен втора ръка добро също не бих отказал... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе,за тази цена крушки няма,всичко е solid state,което ще рече транзисторни. :)

 

Всички тези модели си приличат по няколко неща - това са ниски или средни серии на известни и добри марки,с малка мощност,и на достъпна цена.Не съм имал близки срещи с никой от конкретните посочени модели,просто поогледах за тази цена какво се намира.Ако имаш намерение сам да си я купуваш отвън(от EU имам предвид) - в Германия например тяхното ДДС си е включено в цената и след като ще си я донесеш сам - няма да плащаш и транспорт.На старо също изскачат нещо,но просто не можеш да предвидиш кога,къде и за колко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз съм до сряда в Мюнхен и за понеделник съм планувал да посетя ей тоя магазин http://www.justmusic.de за да си напазарувам малко дреболии.

Та погледнах и видях, че HARTKE HA-2500, ASHDOWN MAG-300H и WARWICK ProFet 3.2 ги има там. Понеже и друг път съм бил съм сигурен, че най-вероятно Laney, Behringer и други ще има. Не ми е проблем да отделя време и да ги чуя. Драсни само малко инфо на какъв бас свириш, какви колони мислиш да ползваш (има кво ли не в магазина и мога направо същите или близки модели да тествам) и горе долу какъв звук гониш.

 

Знам, че моето мнение ще е супер субективно ама поне ще по-добре отколкото да купиш нещо без да го чуеш.

В петък най-вероятно ще съм на форум срещата тъй че ще мога на дълго и на широко да ти кажа кое как ми се е видяло.

 

Поздрави

Алекс

 

п.с. по принцип мога и да го купя и да ти го докарам ама летя с итиянците през Милано и на идване ми затриха багажа за 2 дена, пък и като знам как мятат куфарите по летищата не бих рискувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ти коя глава ми препоръчваш

 

Gallien Krueger Backline 600 - доста близка по конструкция с американския модел 400RB-IV (който използвам и съм доста доволен от него). Разликата е в "резнатите" среди на Backline 600, но лесно можеш да изягаш от това. Обяснение как - тук:

http://personalpages.tds.net/~fdeck/bass/gkbl600.pdf

 

Warwick ProFET 3.2 - не съм слушал този модел (тези които съм слушал ми харесват, но пред тях бих избрал Крюгера), но като цяло в Европа Уоруик са доста добре като съотношение цена-качество.

 

Laney RB9 - ми не! :)

 

Ashdown MAG 300H - звучене близко до това на Peavey според мен. Това е моделът от който Беринджър са "крали" външния вид за техните бас усилватели, отвътре нямат много общо ;)

 

Т.е. без Laney другите ги препоръчвам. Коя точно ще ти хареса най-много само ти би могъл да разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми разбойник ще те послушам и ще прескоча Laney-to...ама все пак ще исчакам и и ще видя и в Сф дали няма да изникне нещо сносно втора ръка и товага ще купувам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.