Jump to content
Българският форум за музиканти

Авторска музика


Recommended Posts

министерство на Културата ( по правилно на Халтурата)

Музик аутор

 

ама разгледай с търсачката пасали са се няколко теми по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

разгледах търсачката ,но нещо не успях да намеря старите теми. Някой има ли нещо против да ми се повтори още веднъж подробно, че утре имам ходене до София и искам да свърша за един ден всичко. Ще ви бъда много благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е постната точно над твоята и се нарича "Закон за авторското право". Влез вътре и го прочети.

Накратко процедурата е следната - отиваш в "Мюзикаутор", седалището на КОЙТО СЕ НАМИРА НА УЛИЦА "АЛАБИН" /КАПС ЛОК/ в един безистен срещу кино "Москва". Най-добре позвъни на 144 и вземи телефона им - те ще ти обяснят къде точно се намират. Регистрацията струва сума от порядъка на 50 лв. - не съм сигурен точно колко. И са длъжни да ти обяснят какво получаваш срещу тези пари.

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

и не се измъквай с търсачката, защото поста ми с линк към закона наистина е точно над твоя и темата не е никак стара!

 

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с правата е пълен ташак!И е ненужно при този муз. бизнес в BG!!!!!!!!!!Поне аз така мисля.

Що ве!?

Може да направи Хит и да спечели 1000лв за годината от Авторските си Права :):lol:

Пък и не се знае - може да стане чудо - в БГ институциите да проработят някой ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе първо подаваш молба да те приемат в сдружението, някъде трийсет лева е целият масраф, пък трябва да те приемат, пък после описваш какво даваш, ноти или запис е желателно, не задълже, абе дерзай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

;) не е само това

всъщност това е единия начин

зависи какво точно искаш да запазиш като авторско право

 

- можеш да запазиш името на бандата си

- можеш да запазиш текстовете на песните си

- можеш да запазиш и музиката си

- в зависимост на какъв носител е музиката ти има няколко решения за авторското и право

- също така зависи от това дали текстовете или музиката са написани и композирани съответно от един човек или от няколко - колко от тях ще притежават авторско право над тях и тн

 

не си си задал конкретно въпроса всъщност

най-важното е да кажеш на какъв носител е музиката ти в момента, в който искаш да и запазиш правата

 

там където са те пратили /в Музик аутор/ ако е на Guitar Pro ... няма как да ти я запазят, нали? :P - за това питай конкретно!

 

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

МОже да Пробвате тук

 

http://creativecommons.org/worldwide/bg/

 

онлайн защита на правата :metalist:

регваш се и си лепиш банерче на сайта.... секси .

 

Подобрро и удобно от бюрократичните барикади които трябват да се изкатерят...мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикаутора няма нищо общо с авторските права, или има, но не ги защитава. В къщи имам закона, точно от музикаутор ми годадоха. Доколкото разбрах в БГ в момента, в който е създадено едно произведения, то автоматично придобива авторски права. Спомням си в старата тема имаше няколко отговори, в случай, че искаш да си защитиш продукта. Не помня кой беше дал идеята, но определено говорих с адвокати и те казаха, че в момента наистина това са най- добрите варианти. Единич начин е да си направиш диск и да го завериш при нотариус. Другия да си пратиш на самия себе си препоръчана пратка с диска и да не отваряш плика докато не ти се наложи. :)

 

 

P.S. Проблеми с търсачката наистина има. Не обвинявайте човека. Аз от всички опити да открия определена тема, само 10 % се увенчават с успех. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.