Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rgr321 Vs Ibanez Rg321


MetallicaFan7

Recommended Posts

Та, здравейте! Скоро се натъкнах на тези две китари и потърсих ревюта и кавъри в Ютуба, но за РГР321 в Ютуба не намерих кавъри на Металлика, Майден, Блек Лаибел Сосаяти и др. За РГ321, намерих кавъри на Металлика ( В Ютуба разбира се) и ми допадна. Обаче искам да видя и за РГР321, но понеже няма искам да чуя вашите мнения. С тая китара(една от двете) искам да свиря Траш, хард рок, хеви метал. Ще съм ви много благодарен, ако си кажете мнението. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично бих си взел rgr321 и веднага бих сменил адаптерите с emg примерно 81 и 85

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично бих си взел rgr321 и веднага бих сменил адаптерите с emg примерно 81 и 85

Мислил съм за този вариант, но сега искам първо да избера. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи по висок клас китара без да сменяш адаптерите.Няма смисал от хубави адаптери на нисък клас китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи по висок клас китара без да сменяш адаптерите.Няма смисал от хубави адаптери на нисък клас китара.

Пример? Ибанез рга42, Ибанез РГ370дх?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си купи по висок клас китара без да сменяш адаптерите.Няма смисал от хубави адаптери на нисък клас китара.

 

rgr321 струва около 700лв и едни адаптери по-горе споменати струват около 300лв

та с 1000 - 1100лв няма да си купи кой знае колко по-висок клас айбънъз

 

пук и 321-ците са много сериозни рок машини, въпреки не особено високия им клас

 

пипал съм ргр321 и мога да кажа, че единствената забележка е в адаптерите, но с подходящи такива ще стане истински звяр

 

пък и изглежда добре

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога сте чували и виждали да се слагат активни адаптри на липово тяло като на ргр321-то :cheers2: ?

Странно РГ321-цата я водят с махагоново тяло и въпреки че притежавам такава немога да кажа какво е....

Мен си ме кефи РГ321-то и с удоволствие си забивам рок, метъл, балади, но си опира до мнението на раличните хора естествено.

Звукът е мек, но си има атака.Адаптреите не са най-великите, но толкова за цената мисля че е много добре. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простата разлика в двете китари е , че RG321 е махагоново тяло, адапторите са Infinity 3 и 4. При RGR321 освен очевидното че главата е обратна, тялото е липово, а адапторите са Infinity 1 и 2. (по-старите модели са били с Designed By EMG).

 

@Acei- За под 1000лв може да си купи по-висок клас Ибанез - S320, S470 (които пак са махагонови), и определено по-добри. Точно S320 е най-добрата хард и метъл китара за 2009 според списание METAL Hammer.

 

А най-добрия вариант е просто да влезне в магазина и да пробва.

 

Поздрави!

Дан

 

ПС:

@synyster_vengeance Какво общо има дървото с активната електроника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok съгласен съм, но пък човека си е харесал тези модели

 

 

и да отговоря на по-горните мнения, че ако сложиш на липово тяло активни адаптери няма да звучи добре

 

 

аз до преди няколко месеца си мислех същото, но

 

един приятел, който се пресели в Канада преди година си отнесе неговия РГР321 от тук и там смени адаптерите именно с посочените по-горе от мен EMG 81 и 85

 

прати ми сампли и мога да ви кажа, че сега инструмента звучи убийствено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.