Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно въпросче за бас кубе


demefan

Recommended Posts

Някой да знае от къде мога да си купя ново бас комбо, защото в магазините които знам нищо не открих.

Е те не че са много :)

Освен xxxx, Dynacord и Faktor някой да знае друг магазин за бас апаратура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах ти мненията(няма да се сърдиш :) ) и останах с впечатлението ,че си начинаещ.Това да не се възприема като обида - никой не се е родил научен и всеки е тръгнал от някъде.Така,това за интродукция сега по същество - тук в България стои много кофти въпроса със сериозната бас апаратура - официално се прделагат само няколко марки("Fender","Behringer","SWR",май и "Marshall" имаше при Икономов в Благоевград).Не ти трябва нещо супер марково,така че за твоето ниво един "Behringer" е идеален за свирене у дома,пък и са най-евтини.Не се хвърляй на нещо с голяма мощ - няма смисъл за домашно свирене(20-30W са идеални).По-натам,ако продължава да ти е тръпка музиката,можеш да се замислиш за нещо по-сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е разликата в цената между Bеhringer и останалите, но ако можеш да си го позволиш един Fender е доста по-добър вариант. Лично на мен Rumble серията много ми харесва.

 

Можеш да видиш за някое комбо на Peavey и в "Гема Мюзик". Имаха модел с 8 инчов говорител т.е. ако е за домашна употреба - става. Магазинът им се намира на ул. Искър - ако вървиш по бул. Левски надолу към Сточна гара завий надясно на светофара при СМГ и след 100 метра ще го видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е разликата в цената между Bеhringer и останалите, но ако можеш да си го позволиш един Fender е доста по-добър вариант. Лично  на мен Rumble серията много ми харесва.

 

Можеш да видиш за някое комбо на Peavey и в "Гема Мюзик". Имаха  модел с 8 инчов говорител т.е. ако е за домашна употреба - става. Магазинът им се намира на ул. Искър - ако вървиш по бул. Левски надолу към Сточна гара завий надясно на светофара при СМГ и след 100 метра ще го видиш.

Няма спор,но финансовия въпрос винаги седи...

 

Така и така сме зачекнали темата - да питам ,конкретно теб @разбойник - имаш ли информация дали се внасят в България и някои по-сериозни фирми за бас оборудване - конкретно "Ashdown","Hughes&Kettner"(за това знам,че VisiArts внася,но там момента е друг),"Ampeg","Gallien Krueger"? Или ще трябва да си търся нещо хубаво и запазено секънд хенд...

 

Edit: А много се замислям дали да не си взема някаква конфигурация говорители "Eminence"(Динакорд внасят) и да търся само дървенията и остатъка от някой кабинет и да си спретна един? :think:

Редактирано от Mephistofel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намериш кабинет на В100 - става идеално . Той е с четири 12'' ...

4x12 не е комбинация за бас,офертата е 2x10 или един 15" с хорна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вярно че 2х10' и един 15' е по популярно за бас..ама и 4х12' също е доста привлекателна комбинация било и за бас!

Редактирано от AorA_Bass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Начинаещ съм защото не мога да си намеря учител или някой, който да ми покаже за какво става въпрос.

Гледах Fender Rumble, но си мисля че като клас е доста по ниско от серията Bassman, a те почват от 1000 лева(поне в xxxx).

Бих си взел нещо малко и след време като почна да разбирам за про апаратурата, но ми се иска да намеря нещо с максимална мощност, пред гравирани на в.говорителя някаква марка била тя и "Tube & Co".

Та благодаря за магазинчето, ще го посетя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкия,престани да се изявяваш като капацитет,само защото знаеш къде да гледаш картинки из нет-а(и хубаво се загледай - ако е басов кабинет - комбинацията е 4x10" ,конкретно на Уоруика,който си посочил,Krank и Engl басова апаратура не произвеждат въобще!).Аз не се срамувам да се покажа незнаещ - като нещо не ми е ясно,питам!

 

Та - популярните комбинации за басови кабинети са :

2x10";4x10";1x15"+1x8"+хорна,1x15"+хорна.Точка.

 

Edit:това е към RockMan2005.Без лоши чувства. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не са популярни, но да се отрича съществуването им няма смисъл:

 

Gallien Krueger Neo 412 Bass Speaker Cabinet (4x12" + horn)

 

AMPEG SVT 412HE (4x12")

 

Messa 4x12" RoadReady™ Bass Cabinet + horn

 

Marshall 400W 4x12" Bass Cabinet

 

В днешно време, когато google е на една ръка разстояние е абсолютно безмислено да се водят такива спорове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12" Speaker е подходящ в конфигурация за bass cab,а и е доста популярен,макар и не колкото през 80-те и началото на 90-те.Продължава да се ползва интензивно от напр. Ampeg(4х12");Marshall(4х12" -те пък прекратиха 4х10");Аguilar(4х12");Carvin(2x12");Demeter(2x12");EBS(4х12" и 2x12");Eden(2x12");Gallien-Krueger(4x12")Genz-Benz(2x12");Glockenklang(2x12");Hartke(2x12") има и още немалко!

Не ми е известно H&К или Warwick,да използват 12"за bass cab.Engl пък изобщо нямат Bass продукция.

 

Що се отнася до "малкия" - доколкото има мнение по всеки въпрос - понякога улучва(засега,макар и случайно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.