Jump to content
Българският форум за музиканти

Инструмент за начинаещи


Cyclone

Recommended Posts

Здравейте!

Както можете да видите от профила ми, съм по-скоро китарист, отколкото пианист, но на по-голямата ми сестра и е щукнало, че иска да се учи да свири на клавишни и скоро тръгва на уроци. Обаче, както е казала и Пипи, трудно е да се научиш да свириш на пиано без да имаш такова.

Е, идват празници и желаният й подарик е синтезатор. За съжеление никой в семейството ми не е експрес по тоя въпрос :) затова, моля да ме упътите към марка/модел/силно препоръчителни характеристики на keyboard/синтезатор за начинаещ на разумни цени, както и към добър в тази насока музикален магазин в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-подходящият клавир за начинаещ е Casio http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=71&f=3973 ....Аз лично имам такъв и съм доволен,макар че най-добре ще е да и купите Акустично (има евтинки за по 400 лв),аз бих ти препоръчал немско пиано.Ако заделените ресурси за инструмента са повечко можете да и вземете Дигиталното пиано :greenball:

Редактирано от Phoenix_Rising
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Акустичното за съжаление отнема прекалено много място.

До момента стигнахме до извода, че Casio са сравнително добри. Така бях и чувал. Не бих отказал малко по специфично: октави, бленди, акомпанименти? Какво и колко е препоръчително да има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neven,

:think: представям си го от порядъка на 300-500 лева. Над тази граница няма да ни разори, но все пак тя още не може да свири...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчително е да има Динамична клавиатура,поне 5-6 октави,за акомпаниментите зависи какво иска да свири :greenball: и за другото вече самата тя трябва да види дали и е удобно,да прецени с какъв тип клавиатура и е по-лесно и т.н.Аз лично предпочитам тежка клавиатура :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни свирки с пет октави и динамична клавиатура, дженерал миди система и новичка е 250 кинта. Не е с най перфектният звук но става, и ако я хакнеш в компа вадиш много звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neven,

:think: представям си го от порядъка на 300-500 лева. Над тази граница няма да ни разори, но все пак тя още не може да свири...

За тая представа, новичка и с екстрите му като динамика и миди трябват поне няколко дядо Колевци. За да стане чудото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neven,

:think: представям си го от порядъка на 300-500 лева. Над тази граница няма да ни разори, но все пак тя още не може да свири...

За тая представа, новичка и с екстрите му като динамика и миди трябват поне няколко дядо Колевци. За да стане чудото.

Впрочевм сетих се за един модел на ЯМАХА, който се вписва в картинката и е 520 палавника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Препоръчвам да започне имено с хамър клавиатура. Това означава че клавишите трябва да имат поведение на такива на пиано. Най евтиния вариант е имено акустично пиано. По добре жертвайте повечко място за сметка на финансите. Когато вече придобие техника и наистина и хареса инструмента, нека си купи добър синтезатор. Аз лично мисля че евтините Касиота с острилки не са никак добра идея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече офтопик, наистина ли има с острилки? Защото знам , че има с калкулатор, те са известни. И ако да, острилка с мотор или обикновена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустично пиано според мен си е най-добрия вариант за пианисти във всякакъв стадий на развитие :)

 

От хубавите Беларусчета до Steinway D или Bosendorfer 290..

 

За около 700 лева си намирате пиано както си трябва (русичко)

 

Иначе можете да отбиете номера със синтезаторче, разбира се :)

И все пак зависи дали ще свири многогласни инвенции на Бах или

хай-тех полифонии..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Има едни свирки с пет октави и динамична клавиатура, дженерал миди система и новичка е 250 кинта. Не е с най перфектният звук но става, и ако я хакнеш в компа вадиш много звуци.

 

Здравейте!

Аз съм нова в сайта и не съм музикант! Но моята 9 годишна дъщеря се е запалила яко и сега седи въпросът за подобен инстремент! Предпочитам да е синтезатор, поради малкото необходимо пространство, въпреки, че нейната учителка ме агитира да е пиано!

Ако може да ми посочите какъв е модела на този имструмент с 5 октави и къде евентуално бих магла да го намеря за тази цена! Благодаря предварително. Моят мейл е lecheva_i@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.