Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам въпрос.


Recommended Posts

На много хора въпроса ми и темата ми като цяло може да им се сторят глупави, но от много време искам да знам, а човек без да пита или опита, няма как да знае. Не намерих подходящ раздел, където да си пусна темата, за това реших да я пусна тук, тъй като тематиката е такава, а пък ако съм сгрешила съответните лица ще я преместят в съответния раздел :)

На 20 години съм, след 2 месеца навършвам 21, обаче барабаните винаги са ми били огромна страст... и след толкова години, в които се заблуждавах, че ще бъде ''по-добре'' да се занимавам с други неща, тъй като барабаните били скъпи, тъй като нямам местенце за тях и тъй като винаги съм се чувствала така сякаш съм изпуснала всички влакове (щото вече все пак не съм на 15) така и не направих нищо по въпроса.

Но сега ми е влязла муха в главата и искам да опитам. Знам, че вероятно е много късно, но поне за себе си... мога поне да се опитам да се убедя в това не само на теория, но и на практика и току виж се оказало, че греша...

Много ме влече... всъщност от много малка.

И всъщност въпросите ми за сега са два. Наистина късно ли е? Знам, че може би въпроса звучи глупаво, но просто ми се иска да знам мнението на хора, които се занимават с това. Знам, че за усвояването на какъвто и ва било инструмент , трябва да започнеш от много малък, да се занимаваш много упорито и така определено имаш по-големи шансове да стигнеш по-далеч. Е, аз нямам претенции да стигам където и да било, просто искам да опитам. И го искам, защото ми харесва и съм много ентусиазирана.

И между другото една от личностите, които ме вдъхнови най-много бе Meytal Cohen. :)

Другия въпрос ми е всъщност мога ли да си намеря някакви барабани втора ръка, защото не мисля, че за момента мога да си позволя нови, а пък не искам да чакам повече от примерно още няколко месеца максимум. Горе долу на каква цена мога да си намеря що годе ''читави''?Годни за по-нормална употреба, че все пак съм noob...

Мерси предварително и съжалявам ако темата е на грешното място! :)

Поздрави. :)

Редактирано от EvenFlow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Привет :)

Поразтърси се във форума - ще срещнеш и други подобни теми, а и най-вече други "подобни" на теб и мен ентусиасти :)

Съветвам те да погледнеш тук ––> http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=83736

Ако започването да се учиш да свириш на 20 е проблем, в такъв случай, въобще не трябваше да започвам :ph34r:

Погледни го от хубавата страна, сега можеш по-осъзнато и още по-смело да се пуснеш по водната пързалка на самоусъвършенстването.

Да разбереш какво наистина ти харесва, какво искаш да правиш, дали искаш да се научиш да свириш.

Знам, знам, вече каза, че искаш, но да го кажеш е едно, да го направиш - друго. При всички положения ти решаваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че вероятно е много късно,

Naah, аз лично смятам, че колкото по-напреднал си с възрастта някак си по-добре осмисляш и възприемаш това което вършиш. Дали ще почнеш от 10 или 20 годишна възраст щом си имаш таланта и желанието в себе си едва ли е чак от толкова голямо значение.

Но ако говорим да се отдадеш изцяло на това и да ти стане професия ... еми тогава наистина е късно. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но ако говорим да се отдадеш изцяло на това и да ти стане професия ... еми тогава наистина е късно. :/

Ще видим :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ e-dinko , четох доста такива теми и ми е ясно, че може би въпроса ми е достигнал високото ниво на досада във форума, но пък нали знаеш...всеки иска да си зададе въпроса по своему :thumbs_up: Пък който откликне - откликне.

По въпроса с правенето и говоренето, напълно съм съгласна. Единственото, което в момента ме възпрепятства са парите (както винаги). Но съм надъхана, ще побачкам малко по-hard идната година и до лятото се надявам да ги имам.

Нещото, което снощи ми направи впечатление докато разглеждах из раздела ''купувам/продавам'' бяха цените... мисля, че не видях някъде барабани под 600 лева. Ама все се надявам, че ще измърдя нещо... пък и може да ги взимам едно по едно.

 

@ jrhetf4xb и с теб съм съгласна. Е... разбира се , аз не съм тръгнала нанякъде с идеята, че ще се занимавам с това професионално...or somethin`. Но любителската ... страст ми е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да съжаляваш, ако ни никога не си опитала?

 

Snare + Kick + Hat + Pedal + Хубав стол = 70% от свиренето на комплект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко практис пад-а биха ти свършили също работа ако нямаш достатъчно пари за сет! Но пък ще ти трябва педал за касата задължително. Иначе с много проучвания може да се намери сет за около 200 лева :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли да съжаляваш, ако ни никога не си опитала?

 

Snare + Kick + Hat + Pedal + Хубав стол = 70% от свиренето на комплект

 

Именно. Ще съжалявам. Аз вече съжалявам, че до сега не съм го направила. Защото времето, което измина в чудене не беше малко. :)

По принцип най-близкия ми приятел преди много години е бил барабанист в няколко групи и той ме напътства и разчитам най-вече на него и технически и практически и всякак. Но той пък работи много и се виждаме вечер за по малко ... така или иначе каквото знам до тук, го знам от него. Той самия е самоук. Но просто няма време за мен :thumbs_up: За това мисля , че би било полезно за мен да надничам редовно тук.

Инак само това ли ще ми трябва като за начинаеща?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

+ 1 един райд = 85% от свиренето на комплект

 

Хубваво е да си имаш цял сет разбира се и според мен можеш да намериш втора ръка за 700. С чинелите е по-голям проблем обаче.

 

Другият плюс е че сега има много информация, което ще ти спести време. Сега можеш да "акселерираш" много повече. Пък и можем да помагаме. Например от опит съм научил няколко неща, които много бих искал, ако бях начинаещ някой да ми ги беше казал веднага. Аз давам и уроци в София, но не искам да звучи като търговски трик от моя страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

+ 1 един райд = 85% от свиренето на комплект

 

Хубваво е да си имаш цял сет разбира се и според мен можеш да намериш втора ръка за 700. С чинелите е по-голям проблем обаче.

 

Другият плюс е че сега има много информация, което ще ти спести време. Сега можеш да "акселерираш" много повече. Пък и можем да помагаме. Например от опит съм научил няколко неща, които много бих искал, ако бях начинаещ някой да ми ги беше казал веднага. Аз давам и уроци в София, но не искам да звучи като търговски трик от моя страна.

 

 

И преди са ми казвали, че с чинелите е по-голям проблем. А защо!?

А иначе, да. Наистина е много лесно да се осведомиш сега, особено в нета. Накъдето и да се обърнеш има доволно много информация и е доста улесняващо.

Колкото до уроците, с удоволствие бих се ''записала''и не го приемам като трик от твоя страна, обаче в момента не мисля, че имам пари чак за такова нещо. Тъй като и разноските и времето в пътуване до София и обратно са доста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Когато имаш път до София спокойно ми прат ЛС за другарски разговор, ако имаш нужда.

 

За чинелите: не можеш да им променяш звука - или звучат или не. А за да звучат добре струват доста пари на единица. Иначе няма проблем. Напротив. Има толкова много предлагане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелеле, все едно моя проблем описваш, само дето си се стреснала 10 години по-рано от мене !!!

 

относно сета - не се притеснявай, лесно ще намериш нещо - следи тука често се продават хубави работи, можеш и да питаш дали нещо е ок като цена и качество, ако се чудиш. моята грешка беше, че си купих сет не от човек от форума, ами от друго място и още ме е яд, ама нейсе. :godbless:

 

сега за другото, което е много, много по-важно.

в никакъв случай не отлагай и не се отказвай, ако това е, което искаш! пробвай се на всяка цена, час по-скоро!

дори и да не се получи нищо (като кариера, професия и т.н.) - тия моменти, в които ще си свириш дори само за кеф, повярвай ми, ще са едни от най-хубавите ти преживявания.

 

най-добре е да се запишеш някъде на уроци. поне първите неща е добре някой да ти ги покаже и то някой навътре в материята. ще си спестиш много загубено време. време, което, еле аз, не можех да си позволя повече да губя - затова директно започнах с учител, за което не съжалявам ни най-малко.

 

успех и пак: не се отказвай и почвай час по-скоро! емоцията, която ще ти дадат барабаните, ако наистина ти пулсират в главата, не може да се сравни с нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не ти е късно. Щом ти е мерак - давай!

 

Аз исках да почна още като бях на 6, но започнах чак на 16... цяло десетилетие

 

За начало въобще не ти трябват пари. Първите 3 години имах само едно соло барабанче на което си свирех разни школи. Е, друго си е разбира се да си имаш цял сет, ама в началото е малко като да си вземеш кола без да можеш да шофираш. За кво ти е, най-много да я потрошиш някъде. Научи първо това-онова и постепенно събери пари и опит и за други "чаркове" докато си стане цял сет, на който умееш да свириш. Хубаво е да има и някой учител който да те следи какво правиш поне отначало, а после - избора си е твой. Но моят съвет е - не почвай още от старта по схемата "пълен комплект, никакъв учител". Ще научиш много глупости и грешни неща, които ще ти станат твърд навик и после няма отърване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !

Нека започна с част от личната ми история. Като малък бях гледал някакъв клип по телевизията, и в него барабаниста много здраво се къртеше. И аз взех някфи кутийки, кофичка от захарен памук, и т.н., 2 молива, наредих всичко това по някъв начин и започнах да блъскам по тях, имитирах човека от клипа. Години, годиниии след това, двамата ми най-добри приятели засвириха на китари, по-късно единия на бас. Когато излизахме из квартала постоянно ме ебаваха - ,, Ее аре Венко, аре да те праиме барабанист, група тва онова." Аз много се смях, тогава неможех да различа пияно от ударни - пълен музикален инвалид, в часовете по музика разправяхме с най-добрия ми приятел (басист) - ,,Аве госпоо закфо ни е тая музика, нема да ставаме композитори!" И най-ненадейно живота ми се подигра... купих си чифт палки, отидохме в 1 репетиционна и там открих липсващата половина от себе си, тогава бях на около 16-17 или по-малко... От тогава музиката ме грабна и до ден днешен не ме пуска. Иначе на въпроса ти си си отговорила сама, щом нямаш претенции да ставаш Моцарт на барабаните, никога няма да е късно ! Дори и на 40 години(примерно). Другото което е, не бързай да си купуваш комплект барабани, както колегите казаха по-горе това е като да си купиш кола без да имаш книжка. По мое мнение е по-добре да започнеш упражнения на соло барабанче, да се запознаеш с основните ритмики и техника. За тази цел биха ти свършили работа дори чифт палки и практис пад, или хилка за тенис на маса, или книга с твърди корици, или подложка за мишка, т.н. Защото, както направих аз, ако си вземеш директно комплект барабани ще има - ,,Ааа, ке се озовах?". Междувременно можеш да задоволяваш нагона си за разсвирване на сет в някоя репетиционна или ако имаш приятел с комплект. Също така, колкото и любителски да се занимаваш, ти препоръчвам да отидеш при някой учител да ти обесни основите. Иначе барабани можеш да си намери за 400-500-600 лв. при добри условия на пазара. В форума съм виждал доста добри предложения за начинаещи, въпроса е в това да набараш офертата.

 

Поздрави, Венко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момчета, че откликнахте. Окуражаващо е, определено...

 

@ niacin

 

При първа възможност бих се свързала с теб когато идвам към София, че така или иначе от всички мнения, съвети и препоръки до тук ми стана ясно, че доста по-полезна намесата на учител в началото.

Както по-нагоре споменах наистина много разчитам на другаря бивш барабанист, защото съм му слушала запис и е бърз като картечница... препдолагам, че в началото така или иначе много пъти ще се налага да занимава с мен. Пък и той самия има желание, което е добре, но както казах вече и той не разполага с много време, та... офертата ти е валидна.

Благодаря.

 

@ majonkata

 

А, добре, че и аз се усетих да се стрестна все пак. Отлагането е най-големия враг на мечтите... Но не мисля да се отказвам. По принцип като си навия нещо на пръста трудно се отказвам, инат съм си уж един вид.

Пък и напоследък съм тотално зомбирана, мисля ис непрекъснато за това, барабаня си върху всяка повърхност в близост... ;D Благорадя ти и на теб, умееш да вдъхваш надежди.

 

@ Anakon

 

Сега всичко бих дала да можеше отново да бъда на 16, защото тогава тотално не правех НИЩО и сега...можеше да съм доста напред с материала. Понякога няма дума, която да опише яда от изгубеното време, защото не се връща.

Първите три години?... Ти явно наистина имаш търпение.

Относно целия сет, аз така или иначе скоро няма да имам възможност да си закупя цял такъв. Но съм твърдо решена да ги събирам едно по едно. Пък през това време ще се уча на каквото имам, ще се упражнявам, ще чета по форума кво става, ще се запозная с елементарните уводни точки. А и да си призная, аз нямам нищо против ''самоучението'', но него вече не мога да си го позволя, тъй като не съм на 16. Ясно е , че ще си спестя доста главоболия и време (което е толкова ценно...) като си имам някой, който да ме напътства.

Благодаря.

 

@ a1RwalK

 

Познато. Това с моливите и в моя случай с десетките потрошени пластмасови игли за плетене на баба ми... хубави детски спомени, с които понякога чак се гордея... ;D

Колкото до репетиционните и за тях сме говорили с познати. Проблема е, че всички са несериозници. Ще трябва да си нямеря по-сериозна компания в това начинание явно, защото доколкото разбрах още преди много време не е нито скъпо нито трудно да ходиш чат пат в някоя репетиционна в София. При положение, че София ми е на две крачки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.