Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-красивата китара - а сега де?


Fenix

Recommended Posts

И аз не разбирам защо някои хора държат да свирят на отварачки за консерви, ама не им придирям - в крайна сметка тяхна работа си е дали китарата може да им разпори гащите ако се врътнат по рязко.

 

За да не съм офтопик ще пусна една китара от съседната фукня - далечна братовчедка на моята е...

 

72_telecaster_DX_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Наистина не знам какво хората намират за красиво в, да речем, Телекастър или Лес Пол. Имам чувството, че и двете са китари, които просто са забравили да спрат да ги правят.

 

 

 

Самоче когато Гибсън и Фендер са правили китари джаксън само са си мечтаели да правят китари и тва че за теб не са красиви не значи че трябва да спрат да ги прявят.И ако не си забелязъл заглавието е НАЙ-КРАСИВАТА КИТАРА а не коя китара не харесвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще можем да стигнем до единодушно мнение, а и останах с впечатлението че всеки показва китарата която харесва най-много. Може и да бъркам.

Относно Гибсън и Фендър, не съм казал, че трябва да спрат да ги правят. Имах предвид, че са адски старомодни. Поне за мен. Нямам нищо против да греша. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:unsure: Rupture трябва да си по-конкретен в изказванията си. на формата за Стратокастъра са базирани един куп модели "модерни" китари. От друга страна Гибсън - Експлорър и Flying V - на тези форми са базирани останалата половина от "модерните". А Лес Пол е най-копираната форма от 60-те години насам. Не се заяждам, просто давам инфо за размисъл.

Иначе - разбира се > каквото ти харесва на теб, това е най-хубаво - затова поствай снимката на хубавица по твой вкус :D

 

Моето гардже си е най-хубаво:

gibson-sg-standard-hc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, по-красиво от класиката за мен няма :hysterical:

 

Тази няма нужда от представяне... Най-красивата китара, създавана някога, от която е изкарван най-якия възможен звук (от ръчичките на Пейдж (естествено лично мнение).

 

63044_l.jpg

 

А тази мисля да си я взема в скоро време, щото с нещастната Кремонка само се гърча...

 

Epiphone EJ-160e John Lennon Signature Electroacoustic Guitar

 

epiphone-john-lennon-ej-160e.jpg

 

На практика това е "работният кон" на Бийтълс. Звука и е супер (поне на демотата) за дрънкаторче на акорди като мен. Съотношение цена-качество - добро и, естествено, невероятно красива е. Още повече, че е Ленън Сигничър, а аз съм роден на 9-ти октомври. Ще трябва да се бачка здраво, ама, мамка му, ще си я взема и... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак с уточнението, че Джими Пейдж никога не е свирил на Epiphone :hysterical: (поне не на сцена)

Не, това за Пейдж беше за Гибсъна. Естествено, Пейдж не свири на Епифон. По погрешка съм ръгнал снимка на Епифон реплика на Лес Пол,. Долната (кухата), дето искам да си взема, е също Епифон - реплика на стар модел на Гибсън, използван от Бийтълс, а оттам Lennon Signature. Само хубави работи прочетох за тая китарка. Идеална за рок и блус:

;)

 

А иначе, всички китари със "Сънбърст" окраска са яки.

Редактирано от TH3Sinn3R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не си падам много тежък тип но определено тая китара ме кефи Dean rusty Cooley не знам дали някога ще имам смелостта да пробвам да свиря на такова животно.Самата мисъл ме кара да треперя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не си падам много тежък тип но определено тая китара ме кефи Dean rusty Cooley не знам дали някога ще имам смелостта да пробвам да свиря на такова животно.Самата мисъл ме кара да треперя...

 

Всяка втора китара от този модел е с дефект!!! Доста е рискова за парите си. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихме за акустични:

blancaCipresEntera.jpg - Vicente Carrillo - 1a Flamenco "Blanca"

602d9d13-cb3d-4d21-845f-b048e623923a.jpg - Gibson Hummingbird

fee4ea80-31ec-405c-bff0-299effb978d3.jpg - Gibson Firebird

f44b0332-9e33-46f5-a39e-f943030fcbf8.jpg - Gibson L-1 Robert Johnson

336401.jpg - Martin - Eric Clapton signature

 

Ех, мечти. Дано някой ден да имаме повечко парички.

 

Ето и няколко любими електрически:

39ab8a8a-6b03-4c03-8559-f9644250905b.jpg - Gibson ES335

1602417_800.jpg - Gibson Les Paul Studio P90

- това може би ще си купя като следваща електрическа, но първо ще сменя адаптерите на SG-то и ще си взема нов усилвател

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.