Jump to content
Българският форум за музиканти

Интонация на електрическа китара


Overeager

Recommended Posts

Край, т'ва бешe, оттука си нямам идея накъде. Първа струна на Ibanez-a ми си звучи Е, на дванадесето прагче някакво скърцащо Еb, ама не точно. Ръъъчках, ръчках по бриджа, и нищо. Айде някой светнат да сподели как да си оправя интонацията, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа струна на Ibanez-a ми си звучи Е, на дванадесето прагче някакво скърцащо Еb,

 

Трябва от бриджа да затетгнеш седлото на първа струна, така че да се прибере по-назад.Операцията се прави бавно и при отпусната струна.Инотацията ти е полутон следователно ще навиваш по интуиция един "b" нагоре.После настройваш с тунера и ако трябва още повтаряш операцията докато стане.

За ориентир ползвай флажолет на 12 прагче.Когато на въпросното прагче флажолета влезе в съзвучие с тона (при натискане), тогава ще постигнеш оптималния вариант.

 

Ползвай тунер с кабел, а не с вграден микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@prayer4eto Темата се казва интонация на електрическа китара, пич, мислиш ли че става дума за акустична ;P Иначе за екшъна - нормално високо са ми струните, и съм без тремоло, ама не виждам как тази информация има значение щом все пак някои който всъщност разбира от нещата ми даде страхотен отговор и без нея :punk_guitar:

 

Slacoth, благодаря :girl_cray2: Бая ми се наложи да затегна седлото, но пък флажолета сега си съвпада с тона и всичко е ток и жица. евала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че човека си е решил проблема, но бих дал едно лесно за разбиране и лесно за помнене решение, което може да се запомни от всеки, без да разбираш смисъла му:

 

Като си настроил празната струна на точния тон, при натискане на 12-то прагче, накъдето отива стрелката на тунера, натам буташ седлото на струната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си настроил празната струна на точния тон, при натискане на 12-то прагче, накъдето отива стрелката на тунера, натам буташ седлото на струната.

 

Градски, я помисли пак, май е обратното.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.