Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой С Какви Ефекти Свири?


Darkman

Recommended Posts

Не е лошо всеки да сподели с какви ефеткти свири и какво му е мнението за тях.

Нека обменим опит.

:guitar:          :violin:          :lol:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Ми принципно до скоро бях с Distortion на фЯрмата Drive. Гейновете имаха мнооого голям диапазон и с един ефект можех да направя звук дето да издави рибата в смисъл много мощен и плътен .. абе хеви метъл мада фака , йеа ... и мек , блусарски звук , който аз лично предпочитах. Шитнах го обаче понеже ми трябваха пари и си взех Super Overdrive BOSS ,който е съвсем малко по-мек от колкото исках ,ама като се разсвиря и без педалче пак съм бърз и еднообразен ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Амиии ... едно такова Босс Метал Зоне 2. Вади много здрав звук - подходящ е основно за ритъм - пантери, металици и други такива животни. За сола - става разбира се, но много неприятно накъсва - никак не е мазнярски B) Иначе много си го обичкам.

 

Сега си взех и един Берингер В-амп 2 - мнооо доволен :lol: В същност ме нави един приятел с който свирехме навремето - опява ми 2 месеца по Ий-Си-Кю-то (прекалихме с кирилицата) - вамп-а е много готин, много кефи .... и т.н. И аз взех че се излъгах да си го купя.... Супер щастлив съм че я свърших тази работа. Малко е пластамасов, обаче на слушалки вади страхотен звук, а аз основно така свиря. Може в далечното бъдеще да си взема едно хубаво уа-уа, че това дето го имах полетя към кофата за боклук (за бога братя, не си купувайте Проел).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии ... едно такова Босс Метал Зоне 2. Вади много здрав звук - подходящ е основно за ритъм - пантери, металици и други такива животни. За сола - става разбира се, но много неприятно накъсва - никак не е мазнярски ;) Иначе много си го обичкам.

 

Сега си взех и един Берингер В-амп 2 - мнооо доволен :blink: В същност ме нави един приятел с който свирехме навремето - опява ми 2 месеца по Ий-Си-Кю-то (прекалихме с кирилицата)  - вамп-а е много готин, много кефи .... и т.н. И аз взех че се излъгах да си го купя.... Супер щастлив съм че я свърших тази работа. Малко е пластамасов, обаче на слушалки вади страхотен звук, а аз основно така свиря. Може в далечното бъдеще да си взема едно хубаво уа-уа, че това дето го имах полетя към кофата за боклук (за бога братя, не си купувайте Проел).

Наистина Metal Zone 2йката е жесток. Аз съм с такъв и ако си намериш блендата ще видиш че е супер як и за сола. И аз мноо си го обичкам :D

 

А за Проел-а - мдааа. Абсолютно прав си ама вече има и такава тема (точно за туй Wah)

Редактирано от Fenixbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MetalZone-а трябва да го пробвам с хубав усилвател някой ден..просто от любопитство, защото суровото му звучене ( в миксер напр.) е отврат - доста дисторжън, малко звук. Бил съм на концерти където са го пускали директно..голяма грешка :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metal Zone е як, ако е mod-нат от някой. Чувал съм два мода на Metal Zone, и двата звучат по яко от оригинала. Само дето такива се продават готови само в САЩ, у нас само стандартните MT2 се намират. Иначе може да се обърнете към N-Audio :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изкараш як звук от МТ2 тряя (мен така най ме кефи) middle frequency-то да е съвсем малко повече от средните ти (middle). T'ва че си има як eq е много голямо предимство пред някои други dist.-oве.

Btw с такава настройка се получава много як и плътен дист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо стъргане пада с този МТ2. Преди много ме кефеше твърдият звук, сега искам по-мек и плътен звук. Вамп-а се справя донякъде :ph34r:

 

Иначе от педалчетата Boss ме кефят най-много. Преди се продаваха и много DOD-ta, само че те бяха (а може би и все още са) с много шумове и брумове - просто боза :)

 

В момента много ме кефи идеята за звук ала Сатриани, само че ми е пределно ясно че без пари тази работа не става (макар че пича си ползва безумно евтиният Boss DS1, но останалите му нещица са ... хммм ...). ;)

 

След като си поиграх с В-амп-а май почвам да осъзнавам че истината е в добър китарен усилвател, но как ли бих могъл да осъзная това навремето при положение че свирех с Лариос 20 (мир на праха му). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам В-Амп 2 и за сега съм доволен. За всеки вкус по нещо има. Няма да го коментирам повече щот' достатъчно се изписа вече за него...

 

От скоро обаче съм се наточил на Boss MT2, DigiTech Death Metal и легендарния за мен - MXR ZW44 Zakk Wylde Overdrive. Жалко че втория и третия не мога никъде да ги намеря :ph34r: !!! Може би и някой Tubescreamer за в бъдеще ама ставам нахален вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз специално свиря с дистер на Ibanez които е лампов-единственият лампож дистер които сам виждал.

и едно процесорче на ART fx-1

доста сам доволен от зжука които искарвам.

а специално за метал-зоните аз хич не сам доволен от тях(това е лично мое мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ползвам Zoom 707II, не е от най-сносните процесори но, като си поиграе човек с него някоя друга година и успява да докара качествен саунд, сега го включвам в един мизерен лариос 20, обаче тези дни си взех една 100ватова глава Peavey, скоро и тонколона ще намеря, та саунда ще стане доста по-приличен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз пък съм с digitech gnx3 доста възможности има даже и записвачка. има бас симулатор, който вади сносен звук, а за тези, които имат дигитален вход на звуковата карта е идеално решение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз жуля с Digitech DeathMetal-a, обаче след него слагам Boss ME-50B (тва е процесор за бас), слагам мъничко bass drive, малко филтри, врътвам копчетата на equalizer-a и се получава ебати бруталната жица!!!

А иначе сам по себе си DeathMetal-a е средна работа. Ама як си е нали... за парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ура!

@slayer_fox, кажи от 'де го взе ДеатхМетал-а? Пробвал ли си го при записи? Влачи ли гадни шумове след себе си? Иииии... Продаваш ли го? :pray: Just Joking :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ура!

@slayer_fox, кажи от 'де го взе ДеатхМетал-а? Пробвал ли си го при записи? Влачи ли гадни шумове след себе си? Иииии... Продаваш ли го?  Just Joking 

Човече, Death Metal-а въобще не е толкоз як. Аз свиря със slayer_fox и той ми е давал ефекта да го пробвам. Еквалайзера му има само средни ниски и високи и всъщност звучи някак си накъсано. МТ2 ката е много по як (според мен), щото има middle frequency и така наистина се плучават мноо яки и плътни dist-ове. Общо взето Death Metal-а звучи като gain-a на кубето ми /Peavey Rage 158, 15W/. Аз лично ти препоръчвам BOSS МТ2ката, по-добър е.

 

А доколкото знам slayer_fox го е взел е за 40$ от E-Bay

Редактирано от Fenixbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.