Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол Басурендер


Recommended Posts

а как стигна до тоя форум?

Ами търсих в google как да си настроя кюбейса и попаднах тук . Попаднах на един пост на johniebegood и много се напуших...Обясняваше на някакъв пич дето питаше за някакви акорди , а той му каза нещо от сорта "ти първо научи до, ре и ми , пък после питай за септакорди. Много ме издразни тогава и се регистрирах за да му отговоря.. Сега вече знам , че той е един от най-готините басисти в БГ , свирил в една от най-готините блус банди в бг..Знам , че има много неграмотни и случайни хора , които питат постоянно за глупости в този форум.....но тогава не знаех.

 

Брях, не си спомням за този случай, по принцип избягвам заяжданията... както и да е! Какво е за теб баса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко бири са нужни на басиста, за да се реши да завие проклетата крушка?

Много е важно човек да си знае мярката ,за да не се окаже , че е изпил по-малко от колкото трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не е заключена и докато не стане, предполагам, няма драма да се задават въпроси в нея?

 

Та, ако свириш с човек, който има китари в Ми и Ми-бемол и съответно и в двата варианта ползва дроп Ре (Ре-бемол), с различни басове (какви) ли би свирил различните песни или с един (какъв)?

 

П.П.:

Мисля си, че е редно след седмица-10 дни или "нещо си", темите от тази поредица да се заключват иначе ще става една безначална и безкрайна... Да не казвам :hysterical:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих свирил с различни настройки. Първо ще свучи по-добре ако китарата е дропната и аз да се дропна , и второ ще ми е по лесно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не зададох въпроса достатъчно ясно - представи си концерт и трябва да се оправиш и с 4-те случая. От това, което написа, разбирам, че ще имаш два баса (в Ми и Ми бемол), които ще "дропваш" при нужда, така ли?

 

П.П.:

Като първи на стола, какво смяташ за заключването на темите след определено време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако зaвиси от мен бих свирил винаги в стандартен строй. Съжалявам , че не съм интересен . Искам да имам само една китара - моята и тя да си е настроена така както е в момента..просто ако се наложи дропвам..с половин тон...ако е повече просто оставам в Е , не ми се е налагало често

Да. Мисля ,че се изчерпа темата - да се заключват ... аз не мога да следя до края на живота си дали няма нови въпроси кън мен...

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих най-важния въпрос - понеже от теб тръгна идеята за цялото нещо, допускам, че няма да е нахално ако попитам, дали има нещо, което би искал да споделиш, но никой не те попита?

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо съм искал да кажа , а не сте ме попитали,може би е свързано с тов какво е важно за мен в живота...като цяло ще бъде нещо свързано с Дзен .

1. Ако не ти харесва да правиш нещо , не го прави ....постоянно.

- " Щом не ти е гот , майната му на такъв живот" -Камен Кацата

2. Прави това , което ти доставя удоволствие , на теб и на другите около теб

3. Не мисли за това което правиш , а за това ,което искаш да стане..

"богатството, богатството, богатството е нищо..." - Милена

4.Бирата е истината , и пътя , и живота .. Обичайте се и шашкайте съседите..

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.