Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой може ли да ме посъветва ?


mariqnikolova

Recommended Posts

Здравейте,та моят проблем е доста кофти и ме обърква максимално!Значи гласът ми мотира и от първи глас,минах втори защото не мога да взимам високи тонове и мислех,че в втори глас ще ми е по-добре,но се оказва,че пеем понякога и високите тонове които първи глас пее...Та проблема ми е че немога да разбера към кой глас спада гласът ми.Вече почти не си намирам песни,които да изпълнявам без проблем,защото това с тоновете ми е пълна мъгла,много е неясно до къде са ми възможностите и това ме обърква.Искам да съм наясно с възможностите на гласът ми.Та какво бихте ме посаветвали,дали наистина е нужно да се обърна към някакъв педагог или учител по пеене ??

Наистина всичко това много ме обърква...... :hysterical::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Мутирането на гласа много добре сигурно знаеш зависи от възрастта.Не разбрах на колко си години,но не се притеснявай....просто ако си под 18г това е нормално даже при някои момичета продължава до 20.Просто съветът ми е да си пееш лекичко без много да надуваш,за да не напрягаш гласните връзки.Леко и маркираш....

Не се притеснявай за височините,защото още не е ясно и ако добре си използваш гласа ще можеш да развиеш много добър диапазон...

Разбира се не е лошо да поработиш с педагог,който добре разбира от това....Аз съм такава ,но съм от Варна и мога да ти помогна единствено със съвети...

Дано съм ти била полезна в името на музиката.....

Успех :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, наистина е необходим добър учител. И аз като бях ученичка в училищния хор пях мецосопран, а преподавателката ми по пеене ме определяше като алт. Сега в университета съм лирико-колоратурен сопран (макар че в курсовия хор също ме слагат към ниските женски гласове), но това зависи от стила пеене, защото при поп пеенето се използва друга постановка. Там диапазона е по-различен. Какъв стил музика изпълняваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих ти казала да се обърнеш към вокален педагог :) Най - пълно ще ти отговори на въпросите и ще ти помогне.. какъвто и стил да си си избрала :)

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина е необходим добър учител. И аз като бях ученичка в училищния хор пях мецосопран, а преподавателката ми по пеене ме определяше като алт. Сега в университета съм лирико-колоратурен сопран (макар че в курсовия хор също ме слагат към ниските женски гласове), но това зависи от стила пеене, защото при поп пеенето се използва друга постановка. Там диапазона е по-различен. Какъв стил музика изпълняваш?

 

 

ами в този хор,където съм пеем класическо пеене..но по принцип пея и други стилове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте на всички и Честита Нова Година!Имам един въпрос.В момента съм на 18 и искам да попитам късно ли е според вас да потърся услугите на вокален педагог?По принцип съм пял от 1 до 7 клас,тъй като бях в музикална паралелка,но никога не съм се занимавал професионално с музика.Имам 1 студиен запис,но от тогава гласът ми е мутирал и в момента пеенето не ми се получава така,както бих искал.Моля за отговор.Благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти педагог но и един преглед при лекар УНГ специалист, по гласа, да те прегледа, че много лесно се късат гласни връзки и образуват възли и тогава с пеенето е свършено. В София има и добри педагози но виж за докторите ,кът са. Скоро ми беше попадала една книжка за човешкия глас на един д-р Фурнаджиев, той е известен, потърси по нета нещо за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Само не разбрах, за какво му е лекар. Не видях нещо да се оплаква човекът. Иначе не е късно за педагог. Даже напротив. Идеално време е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Здравейте на всички и Честита Нова Година!Имам един въпрос.В момента съм на 18 и искам да попитам късно ли е според вас да потърся услугите на вокален педагог?По принцип съм пял от 1 до 7 клас,тъй като бях в музикална паралелка,но никога не съм се занимавал професионално с музика.Имам 1 студиен запис,но от тогава гласът ми е мутирал и в момента пеенето не ми се получава така,както бих искал.Моля за отговор.Благодаря предварително. ;)

 

Мой човек!

Първо поздравления, че си решил да се занимаваш с пеене.Това е първата крачка :)

За музиката възраст, пол и цвят на кожата не съществуват :)

Имах щастието преди 2 седмици да бъда на мастърклас на Боби Макферин, който е започнал да се занимава с пеене на 27. Аз също като теб си мислех,че ми е късно на 18 тепърва да почвам да пея по банди... още повече, че едно "светило" в бургаското музикално ми беше съобщила, че на 16 съм много "възрастна" да уча пеене и трябва да си намеря друго "хоби".

Дотук с темата за българските "светила" :thumbs_up:

Намери си добър учител, гледай да не е някоя неуспяла "звезда", а човек, който се занимава с преподаване на пеене. Не знам какъв стил ти се пее, но във всеки случай е хубаво да имаш подкрепата на човек, който живее за музика, а не да осъществява експерименти и болни амбиции с учениците си.

Абе хубаво си е да намериш учител-ще видиш как ще ти се проясни всичко, ще опознаеш гласа си по-лесно и бързо и ще почне да ти се "получава" точно както искаш :)

обаждай се да казваш как върви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах щастието преди 2 седмици да бъда на мастърклас на Боби Макферин, който е започнал да се занимава с пеене на 27. Аз също като теб си мислех,че ми е късно на 18 тепърва да почвам да пея по банди... още повече, че едно "светило" в бургаското музикално ми беше съобщила, че на 16 съм много "възрастна" да уча пеене и трябва да си намеря друго "хоби".

 

Добре е да се знае и какво е правил 27години МакФерин преди да започне да пее :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: мда господин Самаринов :)

Боби е свирил на пиано, израстнал е в много музикално семейство, но за пеенето не е започнал да работи съсредоточено до 27 годишна възраст.

в тоаи смисъл примерът ми е съвсем уместен:въпросът на момчето беше дали на 18 е твърде късно тепърва да започне с уроци :)

ако Mark Wahlberg е в София струва си да се свържеш с Caruso, поназнайва някои работи :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.