Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Всичко за PА сериите на Korg


CyberGene

Recommended Posts

  • Отговори 829
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Juzisound е една машинка която разполага със доста добри моно и поли бленди,предимно за монотонни бленди се ползва.Има богат арсенал от звуци най-актуалните звуци всичко семплирано подготвено и готово за свирня.Освен тези дава възможност сам да си направиш звук ,да семплираш нещо и да го съхраниш в неговата  СД карта,от там се и свирят самите звуци.Семплера не ползва рам памет.Предлага няколко вида портаменто с които да се свирят  звуците по желание на свиреца.Предлага най-ползваните ефекти,предлага и едно нещо което го няма още в корг аранжорите -именно режим терца.Това е нещо като "ENSEMBLE" което се ползва при корг но всеки знае какво е терца какви видове терца има и за различните тонове.Корг ни дава user scale /да си направиш терцата/но готова е по-добре и лесно всеки знае.

 

   Аз съм мислил за покупка на този семплер но  сега ако трябва да давам пари за нов инструмент бих предпочел корг  кронус или м 3 /при полужение ,че имам добър аранжор/.Според мене това е истинския инструмент.Колкото повече слушам кронус и Juzisound и ги сравнявам толкоз повече разбирам кое искам и ми трябва.

headline-korg-Pa4x-arranger.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно какъв ще бъде следващият модел на КОРГ... ПА 1000 или ПА1200, ПА5х... какво ли ще измислят!  :secret: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв ще е, но според Иван Икономов, следващия модел от па серията няма да излезе следващите 5-6 години, защото в pa4x има много възможности за развитие....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв ще е, но според Иван Икономов, следващия модел от па серията няма да излезе следващите 5-6 години, защото в pa4x има много възможности за развитие....

ОК дори и така да е аз си оставам с ПА2х Про за сега, може би ПА4х след известно време... :):rolleyes::cheers2: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам мерак на  корг кронос или нещо подобно и компактно което да сложа за втори клавир вместо досегашното  касио цз 101.Искам нещо като кронус но със размерите на  цз 101.Ще видя на момента сега още има време да умувам.

Kronos2_61_top_rgb-2fb3452d1f867ee99457e

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее ше ме заболи главата.Знам му цената на кроноса просто са доста солидни машини и тежки а като имаш да инсталираш клавири,стойки микрофони и апаратура от по 2Х1500 W баси,4 тонколони от по 500 W,ДВЕ СТАПАЛА ОТ ПО 20-тина кила всяко,пулт и доста кабелъщини включително и захранващи жеци и разклонители които и те са 20-тина кила смятай какво чака да се свърши докато се чуе звук. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам един проблем с клавира ми [ПА800] не мога да зареждам PCM с 256 мб рам съм работеше всичко нормално но после не знам какво стана пише ми Can't write HD protecting нещо такова когато искам да запиша семпли как мога да го оправя харда ми не го чете а имах инфо там помогнете :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че сте защитили хард диска си и поради това не можете да записвате нищо на него в това число и  семплите.Моднатите о.с- и които поддържат повече от стандартните 64 мб рам си правят бекъп включващ WAV семплите записани на харда и при стартиране на клавира си зарежда самите семпли от там в рама.Като си защитил диска  си му забранил ново записване на данни и по този начин клавира не може да запише нови семпли.За да ползваш 256 мб рам трябва да работят и рам платката и хард диска :yes: .

 

    Дано съм бил полезен  мисля,че това ти е  проблема. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще се радвам който е с ПА2х Про да сподели мнение имал ли е някакви проблеми с клавира от както го ползува, при мен всичко е ОК! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега определено сте по-малко тези които ползвата па 2х про.Повече са хората със па 600 а най-много са тези със па 800.Моето мнение за това когато един клавир прави проблем е такова,че проблема идва от задклавишните инструменти повече от колкото от самите клавири.Всички знаем какви са корг клавирите от па 50 та до па 4х,е кой е виновен за това че неговия инструмент не работи правилно или изписва нещо?То и аз да съм няма да издържа всеки ден само смене да се занимава някои и особенно ако не ме познава и вместо едно ми казва друго.

 

  МОЕТО МНЕНИЕ Е ,ЧЕ ВИНАГИ ЩЕ ИМА ХОРА КОИТО  ИСКАТ ДА ЗНАЯТ НЕЩО ЗА НЯКОЙ КЛАВИР!

Днес съм си поръчал един аксесоар за 4-ката и ако нещо не се объркат нещата  ще отворя клавира за да монтирам хард диск.Може да туря 1-2 снимки после :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Асане, много е важно как се екплоатира клавира аз и предния много си го гледах, а този ОЩЕ повече! Какво си поръчал за 4-ката? ОК слагай снимките чакаме!   :)  :Piano:  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.