Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко струва подписа?


DJ SKRATCH

Recommended Posts

^Кърк ме кефи, но не съм толкова фен, и аз не бих си взел сигначър. Не ме разбирай грешно, просто исках да кажа какво всъщност представляват сигначър модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плащаш много ясно. Имат хората пари, искат да купуват - купуват. нямат хората пари, искат да купуват - пак купуват.... Пазарна икономика се нарича тва. Аз като виден представител на вторите, също притежавам сигначър модел - JS1000Btb. Според мен от една страна 1:0,997 като на Сатриани. За мен това е една от най-уникално яките изглеждащи китари и си я взех без да съм я пипал дори. Да си призная не я взех толкова много от фенщина, колкото от желанието да притежавам топ инструмент, който изглежда и великолепно в моите очи. Тва че не мога да свиря на нея е съвсем друг въпрос, някъде бях пуснал тема от сорта на "мислите ли че китарата ви съответства на уменията", ма тва е офтопик.

Плащаш за всичко, за койл тапа, за подписа, за тремолото, за по-различната боя. Нормално е. Дали си заслужава - нямам отговор, щото е напълно субективно. За мен - да. За други - не. Специално за боята съм дал поне 100тина, 150 евра отгоре (Същата китара друга боя е горе долу толкова по-евтина, а тази не се и продава в Щатите примерно), ма умирам от кеф всеки път като я погледна. Някои неща не се купуват с пари...

 

А иначе като почнеш от това, че всеки китарист постоянно си пипа по китарите, че Сатриани е ползвал фет фингъри или дунапрен при тремолото и стигнеш до уменията - така погледнато китарите се различават от земята до небето. Но и аз не съм искал реално китарата на Сатриани, защото е на Сатриани, а по външен вид и 10 минутен оргазъм на един JS1000 BP в Прага...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Jackson King V Phil Demmel signature е на същата цена като Jackson KV5FR.

И двете талпи се правят в Япония и са един клас.

 

При това условие - бих си взел сигнъчъра, защото изглежда малко по-бутиково, освен това вече е с адаптерите, които бих сложил на "стандартното" KV... Въпреки, че е масово производство - на Фил като му изтече договора за endorsement и като нищо могат да ги спрат. Стандартно KV мога да си купя винаги - а тези излизат за по 2-3 годинки(е, като изключим някои музиканти, които цял живот рекламират една марка китари)

Този ред на мисли бих следвал, ако имах 2000лв за продухване, разбира се...

 

Някои фирми надуват цените на сигнъчър моделите, други - не.

 

И BTW трябва да се прави разлика м/у signature и replica. (По повод китарите на Stevie Ray и Van Halen...)

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.