Jump to content
Българският форум за музиканти

Мощните Метлици


Am-I-Evil

Recommended Posts

Пламен Иванов правеше още 90-те трубоди китари. Предполагам, че има и доста други негови колеги които ги умеят. Тук във форума със сигурност има няколко такива. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диката,K.D.Bases,предполагам аурелиано от този форум и още и още...(тези които не съм споменал да не ми се сърдят:P) Всички,от гореизброените и неизброените могат да ти направят нек тру или сет нек конструкция.А за Шектър мога да кажа само много добри неща-като собственик на такъв инструмент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/bc_rich_nj_warbeast_deluxe.htm Има сичко нужно за 1 метал.Емг оригинален флоид гровър ключове махагон(ако те радва) Нек тру и е биндната цялата(това е много готино)Ебони фингърборд е също яко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема се каза за Ibanez, Schecter даже custom китари, имаше и коментари относно BC Rich-овете, но нищо не се каза относно грифчетата. Не ми е толкова голям проблем да си избера една конфигурация на китара, каквато и да е било, колкото да чуя мнение и сравнение как стои в ръцете една китара спрямо друга, какъв е грифа и т.н. Надявам се, че все още има кой да се разпише в темата и не е приключила, защото тя не е съвсем "каква китара да си взема за 1500 лева". :)

^Ти хубаво ми буташ тоя Warlock ама не каза нищо повече от това, което успях да прочета в страницата на линка. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моя съвет е просто да си избереш китарата, която не ти е твърде неудобна като гриф.

След 2 седмици свирене ще имаш чувството, че е правена специално за твоята ръка.

Казвам го от опит с много "неудобни" грифове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ibanez Xiphos

По мое скромно мнение тази китара няма конкуренция в ценовия си клас, що се отнася до метълургия.

 

+1 от мен. По времето като си търсех втора китара пробвах доста модели, само тази звучеше достатъчно добре за парите си. Другите които ми допаднаха бяха или много скъпи, или трябваше да направя компромис с нещо за сметка на по - ниска цена. :)

 

За съжаление Schecter и B.C. Rich не ми паднаха в ръцете, там нищо не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли къде в България да пробвам Schecter Hellraiser или Black Jack V? До колкото знам, нямат официален вносител за страната. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Шектъра се свържи със съформуника Nevermore, сигурно може да ти помогне. Иначе сякаш тази китара удовлетворява изискванията ти (очевидно предпочиташ Джаксънски грифове). Аз лично съм свирил на такава неведнъж, но честно казано не съм чак толкова впечатлен от нея - звучи добре, но като цяло не ми е особено удобна (B.C. Rich JR-V ми е по-удобен) а и състейна не е впечатляващо по-голям от на моите болт-он китари, флойда, макар оригинален, нов и по моя преценка правилно сетнат, след брутални интервенции не може да се похвали с по-добро държене на строя от лицензните, с които съм си имал работа (даже някои от тях са по-стабилни). В този ред на мисли би дал и аз един глас за Ibanez Xiphos, която ми се струва по-добра като състейн и като удобство, макар че предпочитам EMG и SD пред Dimarzio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така на приказки определено Xiphos>RR24. За Xiphos съм чувал да се говори, че е с най-тънкия предлаган от Ibanez гриф, но ще я видим тая работа, когато й дойде времето... Иначе RR24 е 2 бона, които хич не ми се дават, а и тремолото не е баш оригинално, поне не е това, което се предлага на USA Jackson-ите. Размених си съобщения в YouTube с един пич относно грифчето на Stealth-a, надявам се с тая китарка да станат нещата -

. :punk_guitar:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега обмислям една custom китара - ebony fingerboard с abalone cross custom inlays и Jumbo frets на maple neck through alder body с лек байд по грифа, kahler tremolo steel on steel, бял DiMarzio X2N (бридж) с някакъв друг адаптер за нек позиция. Мисля, че някой двоен рейл адаптер с размерите на единичен би изглеждал добре. Форма на тялото - Jackson Kelly с гриф като този тук, но съвсем леко издължен, или Randy Rhoads с custom headstock. Натурален цвят, вероятно някакъв топ може да се добави. Дайте идея за нек адаптер, аз мисля, че D Activator-X DP221 или Air Norton е добър вариант.

 

П.П.: Дали няма да ми излезе повече от 2 бона? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А червен сняг, зелена вода и кукувиче перо в гъза искаш ли? :)

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би наистина хората са прекалено заети, за да се наемат с такава притенциозна поръчка. :) Ще се поинтересувам и обърна към съответните хора, за да разбера как стоят нещата. Благодаря на съфорумниците, които са писали, а след 2 месеца ще видим какво е станало.

Мартине, май откакто се острига, почна само глупости да ръсиш. :) Вземи носи шапка, особено в тези горещи летни дни. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък много насериозно го прие :) А вариантът с наш лютиер ще ти излезе изгодно, понеже може да ти направи точно каквото искаш и няма да струва колкото Jackson/ESP/BC Rich Custom Shop. Между другото можеш да погледнеш Ran и Mayones, а също и една финландска фирма - Amphisound май беше. Bernemann от Sodom и пичовете от Korpiklaani свирят с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.