Jump to content
Българският форум за музиканти

Death/thrash от Финландия


Recommended Posts

Не знам как точно да го обясня затова ще направя сравнение м/у Mix B i Mix B-21 и двата варианта звучат добре, в Mix B микса лино на нем ми звучи по-траш, а в Mix B-21 панорамата на инстроментите си е точно детаджииска определено ми харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Майстор си голям !!! :rocker:

 

Последния вариант (В32) най- ми харесва като китари, даже са им малко в повече високите (личен вкус). Според мен барабаните носят да са още малко по- напред, поне касата и барабанчето. Къде е баса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко променен микс, този път на цяла песен: Линк

Този е почти финален, така че всички коментари са добре дошли.

 

Къде е баса ?

Е как къде :) Там е, че и distortion има на допълнителен fx send канал. :thumbs_up:

Ако и басистите са доволни от нивото на баса, значи е твърде много :P

 

Edit: Нов микс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушам го на домашното си озвучаване - хай-фи амп с 4 трилентови колони с 15"басиорки.

Звучи перфектно на мен!Още веднъж - поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В скоро време ще излезе албума. С миксирането приключих :)

 

Ето я финалната версия: The Jasser Arafats - Condemnation

Можете да чуете и още едно парче на майспейса на групата:

http://www.myspace.com/thejasserarafats

или чрез flash player-а на моя майспей:

http://www.myspace.com/sw1tch3d

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Заслушвайки се забелязвам следното:

1. Много силни китари

2. Няма бас (имам предвид няма бас китара или поне хич не може да се чуе, открои)

3. Има прекалено много бас (като честоти) и компресия

4. Постоянно "кънтене" в ниските

5. Вокалите са много добре

 

Точка 3. и 4. предполагам е някаква тенденция, някакъв "български звук", щото и на доста мои опити в тая насока го чувам, както и при Black Bird (съфорумеца).

 

Като сравнение бих искал да ти представя една банда, която може да се приеме, че е с сащски тип звучене, което е нормално, щото са от Чикаго:

 

Oceano

 

Стилът не е същия, но може да се приеме за ориентир. Говорейки за звука отбелязвам, че техния за китарите е правен изцяло с дигиталния процесор на Line 6 - Pod xt.

Забележи ниския звук на 1:06-1:07 мин. и как баса като китара си пулсира и се чува.

Също така като ориентир може да ползваш записи и на Textures (любима банда), които също обаче ползват само дигитални порцесрои за китарите на Line 6 естествено!

:girl_witch:

 

Не знам, може би пък се дължи това "кънтене" в ниските на усилвателите, вибрациите им, като ги хващаш с микрофона... де да знам, стрелям на посоки.

И все пак мисля, че има едно "прекаляване" в ниските, каквото и да значи това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е китарите да са силни, когато става дума за китарна музика. Нивата на инструментите са съгласувани с желанията на групата. Бас има и дори не е нужно да се заслушваш много за да го чуеш, заради открояващия се distort-нат звук. Твърде вероятно е кънтенето, което чуваш да се дължи на лоща акустика или на колони разположени в близост до ъгъл на стаята и/или на бюро или подобна повърхност без подходящи подложки.

Oceano съм ги слушал неведнъж, както и немалко други групи миксирани от Joey Sturgis.

 

Ниския звук на 1:06 не е бас китара :girl_witch: Нарича се sub-drop и доста модерен за подобни стилове, но няма нищо общо с бас китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за слушалки, слушам на слушалки, нямам помещение, так съм от вече 10 год.

За ниския звук не съм казвал, че е от бас китара... затова и казвам нисък звук.

 

Вероятно като го дадеш за мастринг, нещата ще се успокоят в ниските. :hysterical:

Като цяло много добри записи правиш в тоя стил и бандите могат само да се кефят, ако ти ги микисраш.

Но все пак аз не успях да откроя бас китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите :hysterical:

Това което съм дал като линк накрая

Ето я финалната версия: The Jasser Arafats - Condemnation

е финална версия, няма да пътува за мастериране при друг човек, групата и без това беше с много ограничен бюджет.

Ако има проблеми в ниските честоти, вероятно се дължат на това, че още разучавам новите монитори и разбира се имам още работа по акустичното третиране на стаята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.