Jump to content
Българският форум за музиканти

Акорди за бас


marmaladka

Recommended Posts

Гледам, че никаде няма нагледно акордите особено за бас (търсих и не намерих, който и да питам не ги знае) затова ето този саит ако потрабва на някой и да помоля само някой да ми разчете иероглифите по надолу по страниците.Значи мажорните и минорните са ми горе долу ясни, но другите некви там неща сас цифри незнам за какво са.Какво е това Seventh и тия истории с ДИЕСИТЕ.Мерси http://books.google.es/books?id=BKdtZrXCEg...p;hl=en#PPA4,M2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си Елементарна теория на музиката, без нея май не може :) Имаше едни (три на брой) книжки, music theory basic, intermediate, advanced, има ги в е-мулето, ако не можеш да се оправиш пиши ми на лс, ще ти ти ги кача някъде... Та там ще ти стане ясно какво е акорд седмица, маж и т.н ... Абе това не е ли за киттаристи :metalist: Ние си можем EEEE AAAA :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е много прав - знаейки къде са ти тоновете по грифа и как се образуват акорди, ти вече можеш д си ги създаваш и сам, и книгатасе обезмисля. Времето, което би вложил в нея, ще ти стигне да научиш тези работи и след това няма да ги наизустяваш тези неща, а ще ги създаваш, както са ти удобни.

 

Например, без да изпадаме в подробности, двата акорда долу са Cmaj7:

 

G|---4----|---5---|

D|---2----|---5---|

A|---3----|---2---|

E|---3----|---0---|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G|---4----|---5---|

D|---2----|---5---|

A|---3----|---2---|

E|---3----|---0---|

 

Ей това ми е като на китайски хехе. А иначе усновните мажорни и минорни, които са в сайта са си тези нали? Питам що се немога да ги намеря всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една книжка схеми за импровизация на китара там много добре е описано и нарисувано всичко акорди , арпежи , гами ладове , тетрахорди ,тритонуси ,как се образуват и защо много полезна книжка ?

 

а на тази схема цифрите означават на коя позиция на грифа са тоновете например А / 3 е до Е /3 е сол и тн нещо като табулатура

 

 

свири се от ниските към високите тонове

 

 

първи акорд

G|---4----|

D|---2----|

A|---3----|

E|---3----|

 

втори акорд

 

G ---5---|

D ---5---|

A ---2---|

E ---0---|

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ок само да попитам акордите , които съм дала жерните ли са и кои да използвам? Питам защото разбрах, че от накои нямам нужда за сега като начинаещ. Мерси и ако накой има по добра схема на акордите миля да ми я даде. Благодаря :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не задължително да свириш акорди.Дори може никога да не свириш акорди или поне не всички ноти от акорда едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сега съвсем се оплетох.Дори незнам какво да свиря и кое по точно трябва да свиря.Много съм боса в тая работа в смисъл, че нищо не чаткам бе хора. Ааааааааааааааааааааааааааар не може ли поне малко по подробно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарна теория на музиката-това е истината.За да разбереш акордите няма начин да не минеш през това.Трябва да забравиш за свиренето по таблатури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че не могат да ми намерят теорията.Няма я в обикновенна книжарница.И ще трябва да почакам. Ок благодаря на всички и извинявайте ако съм станала досадна.

Редактирано от marmaladka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземеш да потърсиш учител и да почнеш от А и Бе. Иначе не става. Тия дето се пънат, че сами научават всичко до никъде не стигат. Ноти четеш ли? Трябва да придобиеш поне елементарни познания по солфеж. Ако искаш наистина да свириш на бас.

И някога ще стигнеш до свирене на акорди. Може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.