Jump to content
Българският форум за музиканти

Анти-плейбек демонстрация по ТВ


ronia

Recommended Posts

  • 1 month later...
А това за плейбека не винаги е по желание на изпълнителя,но понякога може би се налага.Ето една интересна ситуация по време на такова изпълнение.

http://www.youtube.com/watch?v=Tal73UwEKvs

 

Ох, разковах се от смях. Забелязахте ли, че си изгуби очилата пичът? =D

 

 

Не съм се замисляла, но наистина е ужасно неуважение към дадена група или изпълнител да му платиш, за да се прави, че е пее. Ами тези, които приемат? Откъде съвест, откъде нерви? За парите ли толкова?

На мен, например, ще ми е супер неудобно да се правя, че пея или свиря. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това за плейбека не винаги е по желание на изпълнителя,но понякога може би се налага.Ето една интересна ситуация по време на такова изпълнение.

http://www.youtube.com/watch?v=Tal73UwEKvs

 

:greenangel: ... не бе т'фа не е плейбек, гласът на певеца отеква в микрофона ;)

 

В цял свят е нормална практика за телевизия рецитала да е на плейбек за някой предавания. Не всяко телевизионо студио е в състояние да реализира изпълнението на живо. На италианския фестивал "Сан Ремо" практика е следното, това което се излъчва по телевизията е плейбек (само музиката пеенете си е на живо) , но пък в залата в същото време орекестъра си свири на живо. Диригента е със слушалки и слуша си плейбека който се излъчва и си дирижира в залата ама тва си е е***ти професионализма и бая отработен момент.

Но е непростимо да правиш концерт с плейбек. В телевизията всичко става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е изводът?

- Не свирете по телевизора!

 

На мнение съм че като си на сцена или ще правиш жива музика или просто не излизай.

За другото хората са измислили видеоклиповете. Там е позволено да се свири на плейбек.

На каквато и да е сцена - НЕ!

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.