Jump to content
Българският форум за музиканти

Сценична треска


evans

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Плахо вътрешно гласче (ПВГ): - Ох, сега сигурно китарата ми се е разстроила... Ами да я настройвам ли или няма време?

Бабаитът в мен (БВМ): - Абе кво ти дреме, няма да правиш сола.

ПВГ: - Май не съм се разпяла добре...

БВМ: - Я стига глупости, нали цял ден се разпяваш (пък и водчица сръбна лекичко, а?)!

ПВГ: - По-неудобно ми е да свиря права.

БВМ: - Намери си щъркел и се настани на него тогава.

ПВГ: - Мале, забравих с какво почвам!?!

БВМ: - Хайде бе, хората си тръгнаха!

ПВГ: - Аау, направо ми спря дъхът от вълнение!?!!! Ужас! Гипс съм!

БВМ: - Поеми си въздух и пусни една широоока усмивка към света! А ся почвай!

 

ПВГ млъква. Егати облекчението  :)

Това беше свежо! :P Мисля да си го принтна и да си го прочета на следващото участие :)

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много гадно нещо е това... и още не съм му намерил цаката! Не за друго ами защото като си китарист и като ти треперят понякога ръцете, не е на добре работата :lol:

Спокойно аз излизам на сцена от както бях втори клас и досега преди изява ми се пишка и все си мисля че ще падна на сцената /по време на танц/. Ама като ми блеснат пройекторите в очите и единственото което правя е да се усмихвам и да не спирам да танцувам. Целта е да оцелееш на сцената, въпреки грешки и тнт. Спечеш ли веднъж всичко се обърква :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се върнем пак към сериозния тон - има едно хомеопатично лекарство, което помага за патологичните случаи на сценична треска, ама няма да ви го казвам, да не почнете да се тъпчете безпричинно. Ако някой има нужда - да потърси специалист по КЛАСИЧЕСКА хомеопатия - може да помогне.

 

Айде успех на всички - повече репетиции, по-малко засечки:greenball:

ъъъ,да не му викат хмел,Бира?

А по темата,наистина като свириш по-често пред хора "треската"намалява,но ако я няма требе да си ебати дЪрвото. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е да оцелееш на сцената, въпреки грешки и тнт. Спечеш ли веднъж всичко се обърква ;)

един приятел преди време ми отвори очите по седния начин:

та вика ми:Сцената това е се едно си на воина или "смазваш" публиката или тя теб

 

до сига не ми се е случвало да се спеча..маи става точно обратното избиват ми бушонките :D:D и после ;):D:D и накрая :D:D а след бирата :D;) и ставам дясното "човече" :D:D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

зощо имам чуството че го познавам този човек и ти го докарах даже за помощ на сички нас.:))))

е радвам се че ти е влезнало вав главата.

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зощо имам чуството че го познавам този човек и ти го докарах даже за помощ на сички нас.:))))

е радвам се че ти е влезнало вав главата.

:unsure:

дано не е само в моята глава,а на всички музиканти, които са на сцената. :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами когато правиш нещо трябва сам да се кефиш на него да се чустваш част от публиката и няма треска а и хората те възприемат по добре иначе когато го правиш по задължение е кофти поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами когато правиш нещо трябва сам да се кефиш на него да се чустваш част от публиката и няма треска а и хората те възприемат по добре иначе когато го правиш по задължение е кофти поне при мен е така.

Тук нещо май се разминава...

Не виждам връзка в твоя пример между сценичната треска и свиренето по задължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изразил правилно ще го кажа по друг начин.Нямали ли сте случай да не сте в настроение за концерт но да няма как да се отложи и заради вас ще се провали участието на бандата?Тогава стискате зъби и излизате на сцената но вече не е за удоволствие а от дълг към колегите дори не е и за публиката.Ето това имах в предвид като казах по задължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изразил правилно ще го кажа по друг начин.Нямали ли сте случай да не сте в настроение за концерт но да няма как да се отложи и заради вас ще се провали участието на бандата?Тогава стискате зъби и излизате на сцената но вече не е за удоволствие а от дълг към колегите дори не е и за публиката.Ето това имах в предвид като казах по задължение.

Не съм много съгласен... лично при мен качването на сцената значи изолация от всичко, пренебрегваш и емоции... на последното ми участие лайв имах 40 градуса температура и ужасно главоболие... стискаш зъби и залитайки, се качваш на сцената. Нататъка вече губиш сетивата си :)

 

Ако не става така, май наистина е добре човек да си смени професията... губи се магията :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...лично при мен качването на сцената значи изолация от всичко, пренебрегваш и емоции...

Абе лично при теб прекалено много липсват емоции :cheers: Не че и аз не съм така де... ;) ама ти си Фронтмен, вкарай малко куфеж! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

пи4ове зависи много каде свири6 и какво...единственото което ме интересува е да имам звук на сцената...когато вси4ко е наред и аз се 4увствам комфортно...и не се се6там даже да мисля за други не6та...а ина4е сцени4на треска имах докато не по4нах 17 годи6ен да дранкам в една кръ4ма ..бадете сигурни свиренето по 6 4аса на ден убива всякакви трески за каквото и да било...дори ти е приятно когато някой те гледа и ти обръ6та внимание...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.