Jump to content
Българският форум за музиканти

Mitko Karnev Vs Jimi Hendrix?


Guest tony

Recommended Posts

Защо ли все пак след като не могат да свирят и да пеят D2 бяха избрани за група на Fender Europe за месец юни?!! И защо ли заради тях хиляди фенове на Fender от цял свят видяха българското знаме?

Малко толерантност и патриотизъм?... http://www.fendereurope.com/news/EuropeanBands-June2004.asp

 

P.S. Май не сте чували Митко в друг контекст!

 

Little Wing  :D

Човече, аз нямам нищо против него. Той си прави музика, свири си я и и се кефи. (е последния път когато ги видях (Д2) беше на някакъв концерт до народното събрание и свиреха на playback пред около 20 души ама...) Обаче като направи гаден кавър на някоя гениална песен аз не се кефя от това, че хората ще я асоциират с българското знаме и с България. "Я това тоя дето беше на корицата на оня брой ли бил???" И като се има предвид че това списание го четат музиканти и чуват музиката по съвсем различн начин от другите, ако в тоя момент слушат тоя кавър не знам к'во ще си помислят.

Яко а? Азис като ни прославя в Гърция аз не се кефя от тоя факт. Не ме разбирай погрешно, много си обичам страната, но има някои неща които просто не ме кефят и повярвай ми, не защото са направени от някой, който е "успял в България" :D .

 

P.S. Чувал съм Митко в друг контест. С Мишо Шамара. :D

 

P.S.S. един факт: Азис и Слави Трифонов са единствените българи у нас, които са събирали 20 000 души. (музиканти)

:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като са ги избрали за група на месеца кво :D Who cares? На мен лично не ми пука. За мен те са просто едни добри инструменталисти/изпълнители, които свирят нестойностна музика.

 

Кавъра наистина не ме кефи. Да сложиш дискоелементи и такива лууп-вокали на култово рок парче от 1967 за някои може и да е оригинално, но за мен е тъпо. Мисля че тва обезобразява парчето. Губи се чувството за изтински рок, което ме кара да харесвам оригинала.

Иначе (сега очаквам всички да ме оплюят, но тва си е мое мнение) смятам че китарите са най доброто в цялото парче(за кавъра става дума).

 

Но в крайна сметка всеки има правото да прави квито си иска ка/га-въри и да (не) се излага по какъвто си начин иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

evala na Fenixbg za mnenieto. a ti blackspider ne znam - moze da si mu priatel na Mitko, moze i da si basista na D2 - no istinata si e istina - viz pove4eto mnenia savpadat s moito.

TOVA 4E MITKO KARNEV BE OBIAVEN ZA NAI DOBAR KITARIST NA BULGARIA/sram i pozor za tezi deto sa go izbrali- no ne e lud tozi deto iade banicata/

GOVORI KOLKO ANA MARIA TONKOVA E SKARANA VAOBSTE S REALNITE STOINOSTY V MUZIKATA I KOLKO SHURO BADJANASTYNATA V BG POP ,ROCK

I /NAI MALKO v CHALGAta-tam gi izbirat po cici, no pak i glas vadiat momi4eta/ MUZIKATA SE VIHRIAT -VAPREKI 4E VASKO KRAPKATA SI PEE - KOMUNIZMAT SI OTIVA - DA,AMA NE.

ZASTO MISLISH 4E MU IA DADOHA TAZI NAGRADA NA MITKO ?- ZARADI BASTA MU!!! - PO TOVA VREME BESHE ZIV I BESHE SHEF NA NAI GOLIAMATA na_majka_ti AGENCIA PONE V SOFIA.

A MITKO E SREDNA raka kitarist4e/i to za nasHte Bg standarti/. samo tolkova.

i poneze kakto zabeliaza az sam neizvesten -dobre- ela da me 4uesh kak sviria - dosta nesta ste ti se poizasniat.Vklu4itelno i tova 4e imam pravoto da ocenivam Mitko taka.

da ostavim moita persona nastrana,

no v Bulgaria ima takiva kitaristi kato Nikolo Kocev, Alexsandar Marinovski,

Angel Dimitrov/nebesnia/,Dimitar Nalbantov,Petar Glavanov i pone oste desetina drugi deto ste mu skriat topkata na D.Karnev otvsiakade :violin:

LONG LIVE ROCK N ROLL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е честно все пак да пишете, обаче грешни факти. В друг отдел беше писал, че Митко свири с транзисторен

L-55?!...Митко има 3 скъпи! лампови усилвателя два от които са неговите любими Fender Twin Reverb и Fender Twin (100 Watt tube amp) а има и един много скъп Fender Deluxe Strat!!!

Т'ва забравих да го кажа ама е наложително не знаех, че има човек който е на обратното мнение. 3 скъпи лампови усилвателя!!1 и много скъп Fender Deluxe Strat!!!

Човече, не equipmenta прави китариста. Аз мога да ти продам една моя кремона на много висока цена и ти ще имаш една мноооого скъпа китара, но не тя определя дали можеш или не можеш да свириш на нея. Ти ако по принцип си можеш и на нея ще можеш.

 

P.S. Явно да свириш с транзисторен 'L-55?!' е много срамно нещо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно някой нещо не е разбрал... Уточних какъв е equipment-a на Митко само защото Tony на 20.11.04 беше написал следното абсолютно невярно твърдение в темата за ламповите усилватели, започната от Fenixbg:

lampovite po princip izkarvat po gotin sound,mnogo sa tezki i trudni i skpi za podrazka- zatova gi polzvat profesinalistite - stava duma za po sveta- u nas taka nare4enite profesionalisti kato kitarista na D2/zasto mi zvu4i kato opit za puntaz na U2/sviriat s evtini balgarski tranzistorni usilvateli L55 - evalata- kalko malku mu tribva na 4ovek da bade stastliv/sled malko ste sloza tema za tozi "super kitarist'.vizte ia.

 

Иначе свиренето идва отвърте - който го може го може... !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че задрахме в офтопика, ама айде.... :D

 

Иначе свиренето идва отвърте - който го може го може... !

 

При някои идва с много свирене и упражнения. :D

 

А иначе дай на един смотан китарист най-добрия модел на най-добрата марка китари (тва според теб да кажем, щото всеки си има мнение), най-добрите ефекти и най-добрите кубета - и кво ще изсвири той с тая техника. Ще свири малко по добре отколкото с гадна техника, ама пак ще си е смотан.

След това вземи някой наистина добър китарист и му бутни една 20 годишна кремонка с "домашен" дистър включен в усилвател на радиоприемник "Респром" отпреди 20ина години - пак ще ти скрие шапката.

 

Има един подходящ народен лаф - "Хубавия кон и под скъсания чул се познава!"

 

И с китаристите е така. (само не ги знам що се крият под тия скъсани чували :green: )

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата започва да обижда хора, които не са тук да се защитят. Според мен всеки е свободен да прави каквото иска и както иска. За това ще заключа темата. :twisted:

 

P.S.

Не свиря в Д2 нито ги познавам, нито си падам по такава музика. Просто не намирам за правилно да обсъждаме хора, които не пишат във форума. Нека сведем критиката до произведенията от раздел "авторска музика" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.