Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои са най-добрите кубета за бас?


Bassko

Recommended Posts

Хубави кубета колкото искаш,но като се има впредвид икономическата зима,в която се намираме и аз съм на мнението,че Беринджър ВХ60 е оптималният вариант.Аз също мисля да си го взема и да продам старото В100,защото скоро ще ми се налага да го разнасям,а с него е малко зор.Кутията на говорителите е Маршал.Не е гърмяло :) ,транзисторно.Някой ако се интересува да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре дошъл във форума Адаме :)

Добре дошъл и при басистите :) :) :):) :hello:

. град)

1 време щях да купувам Б100, ама нямам място в стаята (още съм в студ. град)

а и не ми хареса звука... :)

Както и да е. пусни 1 обява в базарчето на форума. Може някой басист да му се изкефи... за концертно свирене става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

брато аз свиря със един беринджър само 4е е 35 ватов.мн як саунд така 4е не се замисляй. ама са мого претенциозни....

аз кефара яко на бериджър защото баса не ми е зву4ал по добре досега ...ръгай яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм опитвал много различни кубета и глави с колони, но не мога да кажа че има стандарт за добро звучене-тоест отново е важна взаимовръзката кубе-бас-музикант... Моя бас например не звучи с хубаво с една от най-реномираните марки-SWR Red Head... с Беринджър звучи доста изцъклено, но не обемно, на Трейс Елиът съм пробвал само транзисторни-същия аспект като при Беринджър, но с малко по-добро качество. Харесва ми комбинацията с не особено известните глави Hartke, и с Ампег-но само ако ще се свири рок.А и в крайна сметка, много е важно кой какво точно иска да чуе :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и в крайна сметка, много е важно кой какво точно иска да чуе

Така е. И аз мисля така

Моя бас например не звучи с хубаво с една от най-реномираните марки-SWR Red Head

Сигурен съм, че и моя бас ще звучи супер през такова нещо :)

 

Иначе нещо беринджър не ме кефят от към кубета... много "китайско" производство :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че и моя бас ще звучи супер през такова нещо

 

Никич, ама моя не звучи със SWR, брат ми... поне не толкова добре, че да му оправдае високата цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

онзи ден чух Hartke с колона Ampeg и звучеше убийствено. И влизаше супер в микса. И направо се накефих. След това веднага чух и усилвател Ampeg на същата колона и звучеше по-зле (за пръв път харесвам нещо повече отколкото Ampeg, нека Бог ми прости за това).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тия работи няма рецепта. Трябва да се чуе и чак тогава нещата стават ясни. Аз също не харесвам звученето на моя бас в SWR Redhead, но през SM-400 и колона SWR 4х10 е супер дори без да пипам корекциите - всичко линейно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая ще си копувам кубе и се зачудих какво да е? Спрях се на beringer 60W обаче се чудя........?!

Какво ще кажете?

Много яко кубе ще останеш доволен . Аэ иэполэвам 30 ватов Берингер . А 60 ватов съм пробвал . мн добър эвук . малко тежко эа пренасяне . :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле слу6ай сега.незнам каъв звука търси6.защото 60вата на беринджър зву4ат много метално и тенекия.а по-слабото кубе тва от 30 вата зву4и доста по-меко и нормално.е верно е зву4и по-слабо ама пък затва е с много корав саунд.....много по-добър от на 60 ватовата версия....пробай го и ще види6...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Най-накрая ще си копувам кубе и се зачудих какво да е? Спрях се на beringer 60W обаче се чудя........?!

Какво ще кажете?

Има една марка английски кубета,нарича се 'СЕЙШЪН' .Имат всички видове входове и изходи.графичен 10 канален еквилайзер,компресор -лимитер,12' говорител,стъпало 'Мосфет(то е най-близо до ламповия тон),изход'Дрект-инжекшън' и дори е 100вата.Ако се интересувате имам и 6струнен бас с активна електроника 'МЕК' и адаптри'EMG',напрактика пълна електроника на УОРВИК.www.tany@easy-lan.net

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.