Jump to content
Българският форум за музиканти

Докажете колко сте добри...


Jordan_J

Recommended Posts

Всеки е чувал баналната реплика, че всеки може да свири на ел китара.

Сега да видим какво можете с акустична :curse:

Казват, че тогава се разбирало кой колко можел да свири - като мо бутнеш акустична китара в ръцете ... и му гледаш сиира :rolleyes:

:guitar:

Аз вече подготвям едно видео, и тия дни като съм готов - ще го пусна

:curse:

Успех на всички можещи :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 188
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

пускъйти тиливизорити 'орааааааааааааа - порйедното меренйе на пишки сред китаристити зъпочвъъъъъъъъъъъъ о йеееееееееее :):D:D:D:D

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускъйти тиливизорити 'орааааааааааааа - порйедното меренйе на пишки сред китаристити зъпочвъъъъъъъъъъъъ о йеееееееееее :D:D:D:D:D

Ами ади покажи и твоята :) Нали си Пешо-КИТАРАТА :D Тук е за китаристи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааааа слаб съм още, малка ми е пишката и не се бутам при батковците :)

Ай стига оф-топик :D Пускай ако ще пускаш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено е по лесно да си добьр с електри4ката

имам и класи4еска и електро-акусти4на.

това за което говориш - 4е като ти сложат в рьцете акусти4на и се 4удиш какво да изкараш

- ако школите ми с ноти са пред мен - мога да свиря и два 4аса - но ако трябва да карам по спомен - сигурно само няколко минути

докато за електри4еската ноти ми не трябват

явно има зна4ение кой ти е основния инструмент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускъйти тиливизорити 'орааааааааааааа - порйедното меренйе на пишки сред китаристити зъпочвъъъъъъъъъъъъ о йеееееееееее :D:D:D:D:D

:):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пускъйти тиливизорити 'орааааааааааааа - порйедното меренйе на пишки сред китаристити зъпочвъъъъъъъъъъъъ о йеееееееееее :D:D:D:D:D

И аз тва викам :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на акустична китара нищо не доказва просто защото е изоснови различно. Все едно да сравняваш свиренето на виола с контрабас например. щото видиш ли и двете са струнни и си приличат визуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с последното мнение- акустичните никога не са ме влечали и никога не съм свирил на такава. Това ме прави "ламер" така ли? Ами и Шумахер сигурно никога не е карал кола на Nascar. Това го прави калпав шофьор така ли? ;)

 

Трябва вече да си избиете от главите, че може да има каквато и да е прилика м/у електрическата и акустичната китара- техниката на свирене, звука, възможностите- всичко е различно. Единственото общо е строя, че и вече става все по-модерно(и практично) да се използват други настройки на ел. китара.

 

Според мен(лично мнение), добрия китарист се оценява по ИДЕИТЕ а не по техниката- ако можеш да импровизираш свободно, без да ти "засича" мисълта, да познаваш инструмента и да знаеш възможностите му, техниката ще си дойде от самосебе си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с последното мнение- акустичните никога не са ме влечали и никога не съм свирил на такава. Това ме прави "ламер" така ли? Ами и Шумахер сигурно никога не е карал кола на Nascar. Това го прави калпав шофьор така ли? ;)

 

Трябва вече да си избиете от главите, че може да има каквато и да е прилика м/у електрическата и акустичната китара- техниката на свирене, звука, възможностите- всичко е различно. Единственото общо е строя, че и вече става все по-модерно(и практично) да се използват други настройки на ел. китара.

 

Според мен(лично мнение), добрия китарист се оценява по ИДЕИТЕ а не по техниката- ако можеш да импровизираш свободно, без да ти "засича" мисълта, да познаваш инструмента и да знаеш възможностите му, техниката ще си дойде от самосебе си

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на акустична китара нищо не доказва ...

Абе темата още не отворена и почнахте с извиненията :D - нищо не доказвало, тотално различно било, ала бала...

Много приказвате, малко свирите! :D

Да свириш на акустична китара е почти същото както и на ел., само дето си по бели гащи и няма кого да лъжеш с напомпени дисторшъни и делеи ...

Не си търсете извинение, ами сядайте да свирите и пускайте нещо, пък да видим има ли, няма ли разлика и значение ;)

Пък ако на някой не му се получава, да не тръгва с ... ами то много различно, няма смисъл и т.н. :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.