Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

:rolleyes: Извинявам се предварително ако съм сбъркал :rolleyes: , ама никъде не виждам Al Di Meola !!! Много, ама много класи нагоре !!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ihsahn (Emperor) - тоя като китарист е луд, като клавирист е луд, абе с няколко думи пича има нужда от спешна психиатрична помощ. Един от най-невероятните творци и музиканти (за мен поне) в съвременната тежка музика.

Kurt Ballou (Converge) - залагам 5 лева, че никой не е чувал за Converge и 20 лв., че никой не е чувал за чичо Кърт. За мене тоя изруд е голямо вдъхновение. Умее да изкарва нечовешки звук, а като композиции е бог. Converge са една от най-добрите (според мен де) нови метълкор банди. Няма такова съчетание на емоция, тексотве и тежест на звука. В един сайт ги бяха описали така: "crazy? sick? brilliant? just Converge"

Dimebag Darrel R.I.P (Pantera) - едва ли има китарист, дето слуша тежка музика, който да не е минал под гумите на Дайм. Един от най-най-най-влиятелните китаристи в историята на метъла. Лека му пръст.

Kerry King & Jeff Hanneman (Slayer) - тия двама идиоти съчетават нечовешка агресия с бързина и техника. Резултът е пълна лудница. Велики са тия чичовци.

Max Cavalera & Andreas Kisser (Sepultura) - горното важи и за тях. Класика в жанра.

James Hetfield (Metallica) - гусин Хетфилд е причината да тръгна да се мъча да вадя звук от талпата. Много се изписа по форума за него. Моето мнение е, че като музикант не е кой знае какво, но е един от най-големите творци в историята на рока и метъла. 3/4 от съвременната метъл сцена е повлияна от Металика.

 

Общо взето това са ми любимите китаристи и най-големите влияния за мен като музикант. Сигуно има хора, дето не са съгласни с доста от това, дето пише горе, но това е моето мнение. Никой не задължавам да е съгласен с мен.

 

:P;);):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Luca Turilli :)

Ш'са сетиш! Много приятни солачки има...единственото хубаво нещо в Rhapsody e точно той. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Luca Turilli :D

Ш'са сетиш! Много приятни солачки има...единственото хубаво нещо в Rhapsody e точно той. :guitar:

А Алекс Стратополи къде го забравяш....тои и Лука са Rhapsody или поне те мислят парчетата :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами разбирам.и то много за разлика от теб :no: .както си рзбирам от инструмента на които свиря ;)

стига ве не мои да бъде :);) и земи са сети малкода се обадиш да се керизим ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.