Jump to content
Българският форум за музиканти

Спомняте ли си първото парче, което научихте


boogerman

Recommended Posts

хахахаах

;) Аз като започнах да свиря............. започнах с класическа китара (още си ходя на уроци, преди 2 месеца направих 2 години) ;) ....та.... аз се запалих да свиря в 9-ти клас (май всички тогава започват)....запалих се по here to stay на korn. и си викам "ААА !т'ва китарата е супер яко нещо" и започнах да ходя на уроци (заедно с още двама които пак се запалиха по сущата песен.) и....

първото несхто което на учих беше korn-blind само основния риф свирихме го супер грешно обаче фразата "ЪЪЪЪЪЪЪЪ копелеее ебаси якото...." я използвахме много ;) и после корн ми писнаха запалих се по баса (на което си свиря и до сега) още ходя на уроци по класическа китара (класиката е добро нещо)........и така......всичко започна на шега........а сега като не свиря 2-3 дни и вече полудявам!

но въпреки това миссля че smoke on the water e една от първите песни които всеки захванал се с китарата научава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Trilogy на Yngwie беше първото, което се научих да свиря :green: После почнах да дълбая бас-партията на Running Free на Maiden ;)

Лоши времена настанаха за риболовците.... ;) Armaggideon изби рибата! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми го зададат тоя въпрос и аз отговоря "Nothing else matters" и всеки казва "Ми то май това е първото парче на всички", ама то въоъбще не било така май а?

 

(става дума за от край до край)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми го зададат тоя въпрос и аз отговоря "Nothing else matters" и всеки казва "Ми то май това е първото парче на всички", ама то въоъбще не било така май а?

 

(става дума за от край до край)

;)

Ееее аз както споменах по-горе на мен ми беше третото, ама за сметка на това се занимавах с него 2-3 месеца за да започна да го свиря 1 към 1 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее аз както споменах по-горе на мен ми беше третото, ама за сметка на това се занимавах с него 2-3 месеца за да започна да го свиря 1 към 1 :)

Aз е занимавах с него, доста повече, защото ми беше първо и ми отне някъде към 6-7 месеца за да го правя яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее аз както споменах по-горе на мен ми беше третото, ама за сметка на това се занимавах с него 2-3 месеца за да започна да го свиря 1 към 1 ;)

Aз е занимавах с него, доста повече, защото ми беше първо и ми отне някъде към 6-7 месеца за да го правя яко.

Е да ама аз покрай Fade... и Stairwai... бях качил малко Experiеnce (2-3 нива :) ) и затова не ми беше нужно толкова време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Когато брат ми ми връчи за първи път китара, ми я предостави с едни листи с акорди. И аз не знаех как да ги разчитам, та ги учих на обратно и стана една мешаница(ре на на 4, 5 и 6 струна :cheers: )

Ама първото дето го хванах беше Nirvana - Come As You Are и една част от баса на една песен на едни приятели(BLUE им се викаше групата, ама вече я няма. В Софийски учиха)

А после, понеже не свирех сериозно, а на една куха кухарка, хванах най-добре Fоr Whom The Bell Tolls и Seek and Destroy

А първото соло беше на Bleeding Me - Metallica. Онова с влаченето по струната(ще ме извинявате за тоя термин)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите табс които набарах бяха на About a girl и Nothing else...та с тях си обезчестих кухарката навремето :cheers:

иначе на електрическата май първото което изсвирих беше For whom the bell tolls :think:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интрото на nothing else matters, после fade to black, one, enter sandman, mama said, battery...(става дума само за интротата) няколко седмици по късно spotlight_kid ми показа началото на смоука и вече бях бог :beer::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз - такова - за бас де, ама...

Най-първото нещо, което засвирих на баса (след до-ре-ми-фа-сол...) беше Broken на Pennywise - тогава слушах е' таки'а неща... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... първото бе едно испанско "Romance del amor" (май така се казваше)

Много просто е.....но втората му част е по сложна.....и аз както се сещате знаех само първата :lol: После и малко от Nothing Else Matters,Интрото на Smoke on the water.....

:cheers::lol::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.