Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Caruso

Imagine

Recommended Posts

Та както съм написал това са първите ми стъпки в звукозаписа по възможно най простата схема:

микрофон - СМ58 забучен във вградена на дъното звукова карта

компютър - семпрон 2200, 256 рам

програма - куледит

Някои регистри са поорязани заради високото ниво на шума

ще бъда благодарен за съвети за постигане на по добро качество при тази система за запис

Въпреки че това като информативен запис надмина очакванията ми

Imagine

Edited by Caruso

Съвети за звукозаписа не мога да дам,на мен ми харесва и така,но сигурно може и по-добре.

Кефи ми как си изменил една идея темата на куплета и може би трябва да се опиташ да направиш същото и с припева(или каквото е там F,G/C,E7)защото звучи малко наивно(като в оригинала),пък ти определено можеш да го освежиш :wacko: Тембъра ти е супер,много лежи за тва парче и мисля,че ще е още по-яко в Bb.Иначе определено ме кефи прочита!

Добре се е получило , хубав глас , хубава песен и така .. :-)

Ако ти е запис за сефте е супер .

супер е парчето..

а проблема с шума единствено може да се надвие ако имаш смесител пред компа - които да влезе в саунд картата на линеен вход - по микрофон винаги ще имаш проблем. От тук следва обаче, че в смеситела ще трябва да включиш и истински микрофон. Общо взето инвестициа от окоо 250 лв - и ще може да записваш перфектно - поне според мен ...