Jump to content
Българският форум за музиканти

С тъмночервено лакирани нокти ;) Здравейте


Recommended Posts

Добре дошла във форума отново!

Единствената унгарска група която съм слушал е Mindflowers и ви уверявам, че е много добра. Препоръчвам да я чуете.

А иначе от гореизброените съм чувал само Омега.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Музиката си е музика. Даже е по-интересно, когато не разбираш какво се пее, защото слушаш мелодията. Много хора се радват на дадена музика, без да знаят за какво се говори в нея. Даже имах напоследък една случка: на едно девойче и харесваше адски много кавър на "Дрийм он" изпълнен от Еминем, като вмества и бая рап, но аз като го чух направо ми стана кофти... ок, добре си пее човека, има мелодия, но текста беше уникално безмислен и не съвсем пасващ за този кавър.

Та, не всеки може да разбере текста, но мелодията се чувства от всеки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката си е музика. Даже е по-интересно, когато не разбираш какво се пее, защото слушаш мелодията. Много хора се радват на дадена музика, без да знаят за какво се говори в нея. Даже имах напоследък една случка: на едно девойче и харесваше адски много кавър на "Дрийм он" изпълнен от Еминем, като вмества и бая рап, но аз като го чух направо ми стана кофти... ок, добре си пее човека, има мелодия, но текста беше уникално безмислен и не съвсем пасващ за този кавър.

Та, не всеки може да разбере текста, но мелодията се чувства от всеки :)

 

 

Аз съм абсолютно съгласна с това! И мисля, че повече хора трябва да мислят точно така! Имам познати, на които съм се опитвала да пускам унгарска музика (тъй като за нея стана въпрос, макар че според мен примерът никак не е важен!) и те са се съпротивлявали, само защото им звучи странно.

Аз също се почувствах така, когато преди година съвсем случайно по мтв гледах Asli. Не разбирам една дума на турски, но мисля, че пее страхотно и съм в състояние с часове да слушам албума й. Трябва само да се почувства.

 

(Което не значи, че хората не трябва да се развиват и да учат нови езици, на които да се изразяват! ;) !)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съвсем случайно по мтв гледах Asli. Не разбирам една дума на турски, но мисля, че пее страхотно и съм в състояние с часове да слушам албума й. Трябва само да се почувства.

Бях забравил колко добре обажда тая ханъма! Въпреки че нейният език ми е неприятен на съвсем костно-мозъчно равнище поради едни определени исторически факти. (но тя не е виновна за това все пак)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Ференц Молнар нищо не обаждаш... :)

 

ахах, за Molnár Ferenc! искам да кажа, че! съм попадала на една негова пиеса пък (само, че на немски, защото тогава пък никакъв унгарски не знаех), която на немски звучи като "Непознатото момиче" и на мен ми хареса. Макар че със сигурност има и по-добри неща на света (защото и аз не си падам осособено много по пиесите :P ) Не знам колко от тях са и преведени на български :), но Момчета от улицата са си с класика..

 

 

Абе,я изровете "Плешивото куче" да го дръпнеме отнякъде?

 

И по този въпрос се работи. =)

 

Бях забравил колко добре обажда тая ханъма! Въпреки че нейният език ми е неприятен на съвсем костно-мозъчно равнище поради едни определени исторически факти. (но тя не е виновна за това все пак)

 

ХАХАХ! Страхотна е, но си е наш проблемът, че не я разбираме. Обожавам целия албум, от който е и тази песен. Няма нито една, която да не става за слушане. =))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ахах, страхотни сте и сте адски гостоприемни! Освен това не мога да повярвам, че има толкова хора, които се радват на унгарски рок?! уаау! МНОГО съм доволна ;)

С удоволствие ще слушам и обсъждам нови парчета с хора като вас =)!

:rocker:

Слава Богу-имало значи фенове и на другоезичния рок...Фен съм на унгарските хард и хеви банди,на сръбския и полския рок!!!!Обичам да си пуша лулата,и да се връщам 20-тина години назад.Тогава покрай KISS,Van Halen,Sabbath и т.н.

прослушах соц.рок.Има такива майсторски неща-още от OMEGA' 69 - Ten Thousand Steps,та до сега...

Няма да ви досаждам повече ,ама така се радвам...във форумите на Z-rock ме отбягваха...

Само да ви кажа(ако не съм закъснял)-в Замунда може да намерите Плешивото Куче!!!!

:hysterical::thumbs_up: :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не досаждаш в никакъв случай, пък! Човек трябва да е отворен, защото не знае какво предизвикателство може да му поднесе "другоезичния рок"!! Изключително пристрастна съм :thumbs_up: Продължавай да слушаш и да споделяш наоколо парчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не досаждаш в никакъв случай, пък! Човек трябва да е отворен, защото не знае какво предизвикателство може да му поднесе "другоезичния рок"!! Изключително пристрастна съм :rolleyes: Продължавай да слушаш и да споделяш наоколо парчета :icon_shithappens:

:)

Успях да дръпна рок-операта Крал Ищван!!!Препоръчвам ви я горещо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nymphlike, добре дошла. И не се чуди на гостоприемството - тук сме предимно мъже и надушим ли п*тка, се хилим като гимназисти... Или поне повечето. Не прави чест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, дунайварошка нимфичке; имаше един филм, маджарски, естествено; дива сатира на комунизЪма. Главният герой си общуваше с другаря генерал Бащя. Имаш ли идея, ако пък това ни го намериш... Шъ тъ обичам доста.

 

А как сме изпуснали "Семейство Мейзга" и любимият на всички жени Пища Хуфнагел...

 

 

Речи ся за другаря генерал Бащя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, дунайварошка нимфичке; имаше един филм, маджарски, естествено; дива сатира на комунизЪма. Главният герой си общуваше с другаря генерал Бащя. Имаш ли идея, ако пък това ни го намериш... Шъ тъ обичам доста.

 

А как сме изпуснали "Семейство Мейзга" и любимият на всички жени Пища Хуфнагел...

 

 

Речи ся за другаря генерал Бащя?

 

 

ахах.. този пост.. думи нямам =) особено обръщението, благодаря ти от сърце, имаш лс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.