Jump to content
Българският форум за музиканти

КУРС ПО МУЗИКАЛНА ТЕОРИЯ ЗА ВСИЧКИ !


Recommended Posts

Здравейте колеги !

С голямо удоволствие ви съобщавам , че в Център за музикални изкуства стартират два курса по музикална теория .

Първия е специално за кандидат студенти в НБУ и Софийския. Втория, редовен курс за начинаещи.

Курсовете ще се водят всяка сряда от 19 00ч и 20 00ч в зградата на Център за музикални изкуства - София, бул "Витоша"109.

Лектор ще бъде Росен Парлапанов, преподавател в НБУ, Консерваторията и ЦМИ .

Цената на курса е 30лв на месец.

 

И една специална промоция!

За всички които запишат курс по бас китара или пиано към Център за музикални изкуства, курса по музикална теория за месец Март е БЕЗПЛАТЕН !

 

 

За въпроси и записвания: 0887311170

 

С Уважение- Цветан Георгиев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само бих вметнал, че Софийския... няма музикална теория...

има ЕЛЕМЕНТАРНА ТЕОРИЯ НА МУЗИКАТА (...мисля, че поне с имената напредметите трябва да сме наясно)

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на ясно съм с имената на предметите !

Курса, който започва в ЦМИ на 5 Март е МУЗИКАЛНА ТЕОРИЯ !

Ако някай проявява интерес, нека да запише курса и ще види за какво говоря .

 

 

п.п Моля колеги ! Като не сте запознати с въпроса, не ми правете забележки, като ми разваляте темата!

За повече информация съм дал телефон.

Благодаря !

 

С уважение - Цветан Георгиев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Хубаво е да има опция и за курсове, защото някои нямат учебници, други не са достатъчно системни и задълбочени в четенето, а пък трети просто предпочитат по-аудиторни методи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦИТАТ ...първия е специално за кандидат студенти в НБУ и Софийския....

 

Ами аз, като член на комисията за приемните изпити в "Софийския...", мисля че трябва да е ясно - изпитите са по СОЛФЕЖ, и ЕЛЕМЕНТАРНА ТЕОРИЯ НА МУЗИКАТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи те колеги, да дем насоки за Теория на Музикалните Елементи, тук не става въпрос за Елементарна Теория на Музиката на Парашкев Хаджиев.

Колегата от СУ, ако ще и в десет комисии да е като не е на ясно с курса в ЦМИ да не взима отношение.

Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако аз съм кандидат-студент за Софийския и както вече се видя, че член на комисията в СУ не е съгласен с вас -

какво ми гарантира, че с вашата подготовка ще бъда приет в СУ?

 

Ако вашата Музикална Теория не изучава Елементарна Теория на Музиката на П. Хаджиев,

няма да бъда приет в СУ, защото както вече каза Адриан:

- Приемният изпит в СУ е по Солфеж и Елементарна Теория на Музиката!

 

Следователно, Музикална теория включва ли Елементарна Теория на Музиката?

 

Вместо да се нападате, по-добре се обосновете!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

да ви светна ли, че м/у елементарна теория на музиката и теория на музикалните елементи няма разлика?

преди няколко години просто се измени името, защото елементарна теория звучало елементарно пък 50% от колегите и след ликвидации не могат да си вземат изпитите :Д

какъв е тоя курс по Теория на музиката, който не включва елементарна теория? не мога да си го представя нещо.. какво точно се изяснява? :Д

за колегата над мен - в СУ ще те приемат, няма страшно ;D

ако и на курса толкова ясно с еобяснява както тук... :Д по-добре сам си научи въпросите от конспекта за изпита. макар че някой гледат имена по списъците "посетил курса, не посетил курса" - влиза, не влиза" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п Моля колеги ! Като не сте запознати с въпроса, не ми правете забележки, като ми разваляте темата!

За повече информация съм дал телефон.

Благодаря !

 

С уважение - Цветан Георгиев

 

Македонец всеки може да ти прави забележки това не е НБУ, а форум кадето всеки може да си изрази мнението,без значение дали е положително или отрицателно.

 

Иначе инициативата за курсове по теория на музиката е много добра, така повече музиканти ще имат възможност да се ограмотят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.