Jump to content
Българският форум за музиканти

"Духачи" във форума има ли?


Recommended Posts

Здравейте, някой има ли ноти за флейта? :)

 

Можеш да намериш такива в музикалния магазин отстрани на Народния Театър :) Там има едни розови, оранжеви тънки книжчици :rolleyes:

Аз искам на компютъра да са ми.Хихихихи. Колко важно е да бъдат там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 138
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А иначе други флейтисти има ли? ;)

 

Ми аз от около месец свиря на блок-флейта :-)

Гери признай си и за другата придобивка - не само за блок флейтата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе други флейтисти има ли? :metalist:

 

Ми аз от около месец свиря на блок-флейта :-)

 

Какъв вид? Аз свиря на сопрано :greenangel:

 

Ми до скоро свирих АЛТ - при това с лява пръстовка, щото не ползвах ниските тонове, обаче като реших да мина на сопрано с еоказа че трябва да сменям и ръцете ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе други флейтисти има ли? :metalist:

 

Ми аз от около месец свиря на блок-флейта :-)

Гери признай си и за другата придобивка - не само за блок флейтата :greenangel:

 

 

Ми дообре де Барофче, признавам, от 2 седмици имам и кавал ;-) ма т'ва ми е като висша математика още. Ама Барофче за да бъда съвсем откровена ще си призная, че ти си човекът който ме запали навремето по кавала, като го вкара в Балканджи още :-) Но сега му дойде времето да свиря и аз на такова чудо :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе други флейтисти има ли? :metalist:

 

Ми аз от около месец свиря на блок-флейта :-)

 

Гери :greenangel: честит нов инструмент! Как реши да свириш точно на това?

 

 

Ми Билянка, след онова ходене на Мургана, Поли ме запали по флейтата, и ако после във влака тя не ми беше обяснила простичко принципа на духовите инструмени нЕмаше да посмея да се захвана колкото и да ми беше мерак, че това ми беше дива индия на мен, не съм предполагала, че мога да свиря на духов инструмент :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така... Хайде и аз да се включа...

 

Къде изчезнаха тубистите? Чета тука разни тубисти се навъртат и разни духови оркестри се цитират. А аз мислех, че сме останали единствени... Я строй се и преброй се!! :metalist: Да не пускам нова тема - всеки да си признае в кой оркестър е, от къде е, и да пише контакти на лично, че се задава сезон, а бирата трябва от сега да се подготви. :to_pa_niama_ikona_za_bira:

 

Главния въпрос е: Колко бира може да изпие един тубист? ;)  

 

За тромпетисти знам! За баритонисти също! За кларнетисти също! Даже и за пиколото знам колко може да изпие, но за тубисти не мога да разбера!!! Винаги свършва първо бирата!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на кавала по-трудно ли се свири отколкото на флейтата?

 

Ами доста по трудно се свири на кавал, там трудността идва от начина на духане, сега мъча тъй наречената "каба" ама йок, не става :) Голям е зор докато въобще извадиш звук, аз всеки път като го хвана кавала се чудя дали ще изкарам звук от раз, понякога става, понякога не, но с времето е все по-лесно де! Докато при флейтата няма такъв проблем, там звук си излиза веднага :-) прости си духаш в мундщука /или както се пише там/ и звук излиза, докато при кавала докато го нагласиш в правилната позиция.........зор зор зор ;-) Ама говорим при сравнение с блок-флейта - за класическа флейта незнам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

а сега де.......колко бира може да изпие един тубист????? Ми не съм пробвал за максимум - хем на "В" туба свирих..... по-скоро може да зададем въпроса - може ли всеки да си изпие инструмента напълнен с бира :D аз за по-лесно ще си ползвам кавала за сламка:greenball:;);):):):):):):)

Редактирано от Zmejcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
а сега де.......колко бира може да изпие един тубист????? Ми не съм пробвал за максимум - хем на "В" туба свирих..... по-скоро може да зададем въпроса - може ли всеки да си изпие инструмента напълнен с бира :D аз за по-лесно ще си ползвам кавала за сламка ;););):):):):):):)

 

То това с инструментите е много относително... В този вариант е приемливо, но я си представи варианта в който поискат всеки какъвто инструмент държи да си го завре отзад.... В този случай пиколото ще почне да си подсвирква!!! :) а ние с тубите? ... ;);)

 

То и пролетта дойде... И жеги ще почнат... А тук бройката е само 2! Двама тубисти готови да се пробват на бира... Не е достатъчно поне по руските стандарти.

 

Търси се трети за да определим най-малко дата и място(това е сериозно). А иначе всички духачи и недухачи са поканени, включително се приемат предложения за място и час!!!

 

ПС: Записвам си да поглеждам темата, че тука една активност е настанала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси се тромпетист или саксофонист от София,на около 16-20г не е нужно да е мн. талантлив :D важното е да има желание и все щте намерим начин как да се съчетаем в пънк-ска-рок-реге стила :)

088 6 811 703 - Павел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А иначе други флейтисти има ли? ;)

 

Ми ей ме на- свиря на флейта, макар че нямам много време за нея, занимавам се повече с пеене, затова. Немога все още да си разпределя времето така, че да обърна и по-серизоно внимание на флейтата :) ..да не говорим че имам мерак за саскофон- алт.

Това време никога не стига.

Във връзка с флейтата- бих желала да ходя на уроци, защото определено познанията които съм добила (в музикалната паралелка в провинциалната гимназия) не са ми достатъчни, ако някой може да ме насочи , ще съм му благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симеон Щерев-Банана е страхотен флейтист и може да ти е много полезен - потърси го в новата сграда на ДМА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.