Jump to content
Българският форум за музиканти

Steinberg Groove Agent


Baby Thomas

Recommended Posts

Свалих тия дни Groove Agent на Steinberg и съм много впечатлен. Софта е много добре пипнат, има много големи възможности за постигане на сериозни резултати с него.

Ето тук едно "single click" записче:

http://babythomas.org/stuff/groove-agent-demo.mp3

 

Могат да се записват в МИДИ трак изсвирените от него партии, а след това да се редактират и/или прослушват с друг VST plugin като Battery или BFD. Изобщо е страхотен!

 

П.П. Това, което дръпнах беше 400МВ и версията е 1.0. В Мулето витаят още две СД-та по 700МВ, на които не пише версията. Има ли някой идея дали е по-нова или е огромен ъпдейт или какво е точно? Благодаря Ви предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, на сайта на Steinberg пише, че Groove Agent 2 излиза през първата четвърт на 2005. Може би тия по-големите пакети са именно версия 2. Закачам и чакам!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно - преди два дена почнах да смъквам Groove Agent и ето че сега се отваря тема за него.

остават ми 20-30 MB докато го смъкна и искам да попитам дали става за правене на реалистично звучащи рок барабани.

Може ли да се ползват външни файлове или всичко е ограничено до луповете, които вървят с него? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново се сблъскваме на дръмс вълна! :headbang:

 

Самоцитирам се: Могат да се записват в МИДИ трак изсвирените от него партии, а след това да се редактират и/или прослушват с друг VST plugin като Battery или BFD.

 

Тоест - не е ограничен до неговите си семпли, което е похвално и страшно ме изкефи.

 

Минуси има. Общо взето са доста ограничени ритмите, надявам се версия 2 да разцепва повече. Но за практис, клик & плей случаи е супер.

 

Също може да се ползва като вдъхновител за написването на нещо по-така. В самия мануал, който учудващо прочетох на 80% може би, пише че ако не ни кефи линията на басдръм-а просто го мютваме, пишем си нов и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още вчера пробвах животното - добро е, харезва ми.

Иначе за ползването на външни семплери ми е ясно. Въпросът ми беше дали ползва само неговите си лупове или всекакъв вид МИДИ. Ползва си всичко, с което го нахраниш.

Бравос!

Вградените ритми са доста дървени, но те по принцип не са необходими на никого, освен може би да ги ползваш вместо метроном за упражнения и репетиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.