Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
n_s

Проблем при пеене

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем: при пеене с глас в припева както е в оригинал (конкретно към песните  - Кристиан Костов - Beautiful Mess, Avicii - Wake Me Up и други подобни) не успявам да контролирам гласа и той преминава фалцетно, а когато се напрегна да го контролирам имам нещо наподобяващо хрипове, ходих на лекар и казаха, че е задна хрема и е от времето щяла да премине, но така и не отминава. Вокалния ми педагог ме посъветва отново да отида, но не виждам смисъл като ще получа същия отговор. Можете ли да препоръчате нещо?

На колко години си? защото може би гласът ти просто е такъв,може би си баритон а за Beautiful Mess аз даже и куплетите са ми ниски и ги пея на глас :D това което ще те посъветвам е да започнеш да работиш по диапазона си малко по малко моят глас беше доста нисък обаче с годините го овладях ,успех.

Здравей, n_s,

Реши ли проблема?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By slightly_stoopid
      ЗДРАВЕЙТЕ
      Търсят се басист и барабанист за авторски проект във Варна! Може и соло китара при силно желание и идейност! Предимство е, ако музикантите пишат и текстове!
      Не искам да се заключваме в определен стил. Важно е музикантите да имат идеи за развитие. Все пак като основни определящи стилове са рок ен рол, алтернатив, пънки, фънки, ска, реге, като самите песни също могат да преминават в различни стилове. Във времето ще се сформира звученето на групата.
      Важно е музикантите да имат време за поне два пъти на седмица да правим репетиции, да имат мотивация за записи и концерти не само във Варна.
      Който има интерес нека да пише тук или може за повече инфо да ме намери във фейсбук: https://www.facebook.com/slavi.yambolov

• By solist
      Участвам в един проект, но ми е малко. Търся да пея в група от хора на подходяща възраст, която прави авторска музика или желае да записва такава. Главно за удоволствие. Желан стил - мелодичен рок. 
      Демо записи : https://app.box.com/s/zmmqvdum9zdwys4xl516w1h27znphv8x
      0892 983 613
    • By Supadeburta
      За момента разполагаме със себе си, тоест - китарист и басист. Идеята е групата да прави авторска музика. Нещата, които слушаме, варират от Queensryche, Memento Mori, през Pain of Salvation и Alice in Chains, та до Mother’s Cake и Riverside, да речем (тези всичките са само за груб пример, иначе няма да ни стигне мястото тук да изброим всичко).

Каква музика ще се свири, ще зависи изцяло от всички хора в групата. Основата ще е рок и метъл, допадат ни мрачни и мелодични неща. Целта е песните да са по-опростени и удобни според уменията на всеки един, за да могат да се свирят с лекота, кеф и увереност и на живо.

Готови песни няма, защото предпочитаме такива да се създават от всички заедно и те да допадат на всеки от музикантите. Не ни харесва и идеята да се “измъчват” музиканти с чужди, изцяло завършени песни, без свобода за промяна и личен принос. Искаме група, а не едноличен проект. Разбира се, имаме възможност за запис в домашни условия с цел размяна на груби идеи, когато се налага.

И, въпреки че човек се учи докато е жив, държим да подчертаем, че ни трябват барабанист и вокал, които сравнително добре владеят занаята си, за да не си губим времето взаимно. Накратко, за жалост, няма да ни устройват начинаещи музиканти.

За информация, преди (заедно или поотделно) сме свирили в групите Rosebourg, Formless Reality, Arcadia, Korozy.
      Който има интерес и/или въпроси, пишете ни във Фейсбук:

https://www.facebook.com/cdartwork
      https://www.facebook.com/svetmg

• By Angus98
      Здравейте , хора !! Търся хора с творчески идеи. Аз съм китарист и леко пея . Приключвам един дългогодишен проект ,защото колегата ми заминава от чужбината и се разпадаме като формация. Ние винаги сме били запленени от авторското творчество, но вече няма как... Идеята ми е да намеря хора със същото мислене като моето, че авторското е най-готино! Търся ритъм китара , бас , барабани и вокал за да можем да творим!!! Ако има навити от Пловдив съм!! Rocknroll8@mail.bg ми е  е-maila. 
    • By DaftFunk
      Привет. Имам един специфичен проблем с уа-то от което инак съм супер доволен!
      Когато натисна педала нагоре-надолу на моменти издава един "hiss" звук както когато потенциометъра е зацапан. Пръсвам го с почистващ спрей за електроника и потенциометри и се оправя. На дргугия ден пак същия звук започва. Дали потенциометъра е заминал или нещо друго трябва да се направил. Моля за съвет.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.