Към съдържанието

Снимка

Roland vs Kurzweil

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 Stenly666

Stenly666

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:Пиано

Публикувано 07 май 2017 - 13:39

Здравейте,
Искам да облагородя малко репетиционната на едно училище.Това от което имат нужда е
сетйдж пиано ,активни колони,смесител.
Параметрите са следните:
Бюджет. 3000
Помещение 80 м2 ,стени- дърво, акустична обработка- няма, Акустика- добра
Предвид бюджета съм решил да купя следното
Смесител. https://www.thomann...._qx1832_usb.htm
Активни колони. http://www.musicworl...NGER_B615D.html
Инструментите които се включват са две китари,пиано ,чело и микрофон.Барабаните миналата година ги оборудвах с пулт.

Имам нужда от съвет при избора на нисък клас пиано. Дилемата ми е между Roland fp30 Yamaha 115 и Kurzweil ka110 .Моля за разумни съвети.
Олдскуул съм и не съм много наясно със груповите сетове...та ще се радвам на предложения в този бюджет
Поздрави

#2 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3334 Мнения:
  • Инструмент:пиано

Публикувано 07 май 2017 - 16:22

Roland FP30 е правилният избор. Задно с Kawai ES110 са двете най-препоръчвани ентри-левъл пиана. Ямаха изостават. Курцвайл може би е ОК с това, че има много допълнителни звуци, но в пианото изостават, а и не съм сигурен дали в този клас имат добра надеждност.

#3 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3334 Мнения:

Публикувано 07 май 2017 - 16:32

Сега се сещам нещо важно: Kawai ES110 има line-out изходи, което може би е важно, ако ще се включва в смесител, защото означава, че може едновременно да се чува от собствените си говорители (като монитори), но и да подава сигнал към пулта. Roland FP30 няма line out, което означава, че ще трябва да се взима сигнал от слушалковия изход, което означава, че говорителите ще се изключат. Възможно е да има опция говорителите да останат включени, не знам, трябва да се провери в упътването. И двете имат сравително малко звуци. Ако се държи на многото звуци, може би Курцвайл все пак не е толкова лош избор.

#4 CyberGene

CyberGene

Неспасяем

• Mods
  • 3334 Мнения:

Публикувано 07 май 2017 - 16:39

Проверих, на FP30 са добавили възможност да не се изключват говорителите, когато се включи нещо в слушалковия изход, просто трябва да се сложи нов фърмуер, ако вече не е с такъв, така че този проблем отпада.

#5 Stenly666

Stenly666

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:Пиано

Публикувано 07 май 2017 - 17:09

Благодаря за отговора. А какво ти е мнението за колоните и смесителя? Дали няма да са големи за 80 м2. Гледам че има същите 12". Та не знам има ли смисъл да се вземат 15" или е по добре 12" и един субуфер, защото така или иначе баса се дефазира в помещението... или пона аз така си мисля

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни