Jump to content
Българският форум за музиканти

я ся всеки китарист тука да си признае...


hellsing

Recommended Posts

Аз нито съм про(както пише в заглавието), нито поне се доближавам до про..., аз съм си любител. Ама имам от време на време моменти когат си казвам "Еееее аз звуча супеееерр... Бааа нямам равен... " и разни други такива и се усещам как почвам да си вирвам носа :greenangel: И тогава вътрешния ми глас си казва " Ей сега ще ти покажа колко си велик" :jazzband: И тогава идва приземяването. Пускам си Child In Time и просто оставям китарата и се наслаждавам. Чайлда е само пример де ама е идеален за целта...поне при мен...

 

Иначе и аз имам същия проблем, който беше споменат по-горе. Дойде нещо в главата на момента... ми кат не мога да го изсвиря...

Ама то това се получава, защото съм доста "немърлив" китарист ако мога така да се изразя... Мързи ме да права упражнения. Теорията въобще не ми е сила и т.н. ( ама и аз къде се отплеснах...)

 

 

п.п.праснах много безсмислено мнение.... ама поне то ме доведе до презрението, че ми се свири :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По принцип, не зная аз колко съм ПРО, даже чудех се дали да пиша тук въобще ???Ама някои май горе попита каква е връзката на заглавието на темата с съдържанието???И се позамислих!!!

Но да кажа първо за пича от линка.Мн. ме изкефи пърчето му и как си го изсвири с мерак!!! Но има странна постановка на дясната ръка. Интересно смесва движение на китка с движение на пръстите с които държи перцето (нещо което всячески се стремя да изкореня)!!!

А сега по въпроса!!!

Ами при мен всъщност идеята за свирене почна с класическа китара, но незнам как преминакъм ел-ка.Та направихме си група ние 3-ма авера и почнахме да дрънчим!!!Ама в буквален смисъл!

После обаче се позамислихме и стигнахме до познатaтa на вс. Guitar Pro!Вдъхновителя беше Metallica :greenangel::jazzband: ,а за мен лично Кърк Хамет.Та още тогава за песен като Seek and Destroy, дори не се замислях какво има по средета на песента :greenball: и съответно пълна мазаница.

После обаче баницата се поопече! Викам си то в една песен най-якото е солото !!!( дето имаше един виц китариста какво си мислел по време на свирене: ".... До тука тая песен е пълен ташак, ама само да дойде солото..."

И почнах да се поонапъвам!Тъй де вадех нещо дето приличаше,ама не баш... :P

Та 1-то ми терзание беше със солото на "Don`t talk to strangers"-DIO т`ва соло толкова ме трогна,че ...!Ама кофти бе и си пуснах кавъра на Blind Guardian, та от там вадих и тъй, ама пак не стана както тр.

Обаче откакто зарибих с добрия стар чичо Ritchie, си викам нема лабаво, просто солата толкова ме кефят, че си викам то ще е грехота ако не го извиря както трябва,( тък отварям една скоба, щото някой горе май писа за Ричи!Та той в едно интервю заявил, че мрази блуса, а при Пърпъл там е разковничето в индииските гами които те често-меки казано използват)

Апък откато се сдобих с 1-2 песни на бай Satch, нещата съвсем закоравяха!!!тия работи нема как да се изкривят за да станат по яки и така!

Както казва по-горе the friend of mine david_nakov, групата която ме хвърли в тъч беше Dream Theater и тhe "amazing" Jhon Petrucci! :metalist: Евала им на тия музиканти наистина!!!Ама нещо им щрака.Не могат да ме трогнат ,както стана с Purple, Rainbaw, WhitheSnake, Queen.....и да спра до тук че взех да се вглабявам.

Ами така при мене!!!

 

Greats everybody!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама др. нещо от тая година съм студент и си викам, еи т`ва e удобен момент да се поусъвършенствам !И тръгнах на уроци!!!Няма да ви описвам разочеровнието от коментара на даскала : "...Ами пистановкта на дясната ръка не е правилна !!!" И така почнаха се ядове, разбрах колко е важно свиренето на упражнения, гами и така като се гледам да не казвам голяма дума ама има ефект !!!

Иййй много се разписах ей последно да кажа там горе някъде писа се, че един музикант бил ограничен( лимитиран ли)забравих... Ами аз също съм чувал че идва момент, когато ти секвали възмойностите, чувал съм още с много тренировки се ставало изрод, за таланта пък е 1-3/5 % и че просто ако по талантливия усвоявал нещо за 2 часа, то не чак толкова талантливият за 4 и т.н.!!!За мен важното е да се развиеш до такава степен, че когато нещо ти прозвучи в главицата или просто си под влияние на чувство, да можеш да го кажеш чрез инструмента си!!!

Ами тва от мен съжаявам за романа :greenangel:, поосрах се малко, ама то тъй като се пусне една тема то oт нея плъзяват едни "корени"!!!Та аз да на пиша за тв, да напиша за онова и тъй....

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... забелязах че на повечкото хора тук им се набива на очи думичката "ПРО" от заглавието и явно я разбират погрешно... във връзка с това искам да направя едно малко доуточнение :greenball: определено целта на подзаглавието не беше да накара само хората които мислят че са професионални музиканти да пишат по нея :metalist: по-точно това е вид самоирония чрез който осмивам себе си и това е думичка която аз намирам за забавна :greenangel: така че нека не обръщаме специялно внимание само на тази думичка, а нека обърнем внимание на самата тема :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение много се доближава до това на Alexi_Laiho - ако нещо не ти е по силите в момента не трябва това да те потиска, но е напълно безмислено и вредно за техниката ти да си пуснеш оригинала и да жулиш нечленоразделно успоредно с него. Много ме кефят и симпатягите които смело заявяват "тренираш солото еди колко си дни/седмици/месеци и немаш проблем" - нека само ме питат - веднага ша ги пратя да потренират примерно някоя от изцепките на Ръсти Кули (или някой друг биоробот :) ). Свири нещата които ти харесват с темпо при което не губиш контрол и не си казвай "е гати безмислената бичкия!" само защото нещо яко ти се е опънало - така обиждаш собствения си вкус. Ако постът ми звучи твърде наставнически ще поясня, че аз лично се старая стриктно да спазвам тези правила, а това че има сола, които не са по силите ми, не отричам ни най-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.