Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими певци


circles

Recommended Posts

Патил съм много от фалшивковци и затова смятам, че певеца трябва, ако не друго, то поне сам да се чува какви ги върши на живо и в студиото. Големи за мене са Греъм Бонет, Ян Гилан (когато можеше да пее, не сега), Тони Мартин, Стив Уолш, Рони Падавона, който наистина е Dio! Роб Халфорд, Бари Гардън, Марк Фарнер.

Като цели банди вокали Суит и Тен си си.

От нашите: Звезделин Керемидчиев, Даниел Радев, Богдан Кънев, Георги Станчев. Шапка свалям на Васо Найденов за техниката! С една октава диапазон и умна глава, направи кариера като никой друг! Бил съм на живо и с Панайот Панайотов - голямо гърло, братлета! И нито един фалшив тон! Змей! Жалко за стила в който си ползва гласището...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Imperor, не беше ли Звездомир , не Звезделин? Ако имаш предвид Звезди от Ахат...

Да бе, прав си Egon! Благодаря за поправката, ама по някое време през нощта и пустата му троянска сливова (домашна).... За Звезди от "Ахат" ми е думата. И той да ме извини! И искам да добавя още един наш: Васил Арангелов - страшен глас... беше, завалията. Той е екс "Атила", екс "Епизод", мисля че и малко в "Импулс" попя, екс "Айсберг"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се, не е лош, ма на мен Звезди повече ми харесва, дебелее прогресивно, но гласът му не пада, макар и малко да се поизхаби.

Аз да ви кажа и от Наско от БТР нямам лошо мнение, гледал съм го няколко пъти на живо, веднъж и на Аполония, където доста неща се чуват ако згафиш...и си пя момчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се, не е лош, ма на мен Звезди повече ми харесва, дебелее прогресивно, но гласът му не пада, макар и малко да се поизхаби.

Аз да ви кажа и от Наско от БТР нямам лошо мнение, гледал съм го няколко пъти на живо, веднъж и на Аполония, където доста неща се чуват ако згафиш...и си пя момчето.

А, Насо си е пич и е готин! ;) Но на мене ми е малко калпаво мнението за хора с широко вибрато, а'ла Брус Дикинсън (голям певец), просто този маниер на пеене не ми допада особено. Имаме певци, имаме и музиканти! Нека да е яко забиване! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз пък да ви кажа никак не съм фенка на Звезди!преди пееше много по-добре!сега вече бая изнемогва!!!!!!!наско е супер пич!и наистина има глас!!!!!!!не знам дали сте чували за тони чембъра от монолит но за мен той е един от най-добрите гласове в бг!!!!!!иначе на мен ми е много любим OZZY OSBOURNE!!!!!!!!!тоя чожек в момента пее 100 пъти по-добре от колкото като започна!!!!!!е плант разбира се не изостава!!и дядо мик джагур също!!!!!!!!!! :P;);)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък да ви кажа никак не съм фенка на Звезди!преди пееше много по-добре!сега вече бая изнемогва!!!!!!!наско е супер пич!и наистина има глас!!!!!!!не знам дали сте чували за тони чембъра от монолит но за мен той е един от най-добрите гласове в бг!!!!!!иначе на мен ми е много любим OZZY OSBOURNE!!!!!!!!!тоя чожек в момента пее 100 пъти по-добре от колкото като започна!!!!!!е плант разбира се не изостава!!и дядо мик джагур също!!!!!!!!!! B):headbang::metalist::headbang:

С годините високите гласове отиват надолу, а ниските нагоре, затова и по оперите никой не търси баритони. ;) Звезди си е Звезди! Но... въпрос на вкус. ;) Чембъра като тембър и маниер е сходен с Ники Томов, но няма онази специфика на гласа, която го прави уникален. На Ози му пиша 10 (от 10) за уникалност на гласа и 8 за фалшивост, дори и в студио (мое мнение). Слаб глас, който не носи натоварване. Същия е и Ло Греъм на "Форинър" - уникална бленда, подлудяващ хрип, резонанс и обертон... до 2-3 песен на живо и сбогом със здраве, хубава Яно. Макар и да не съм фен на AC/DC, но Брайън Джонсън си е баш рок певец, ако някой го е слушал как пее в "Джорди" и сега... Просто човека може всичко, като Халфорд... Не споря, само изказвам мнение. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно БГ певците,моите фаворити са Любо от ТЕ, Владо от Сафо и Орлин от Каффе. (почартавам,че мнението ми е силно субективно,понеже "старите" наши банди не са ми много познати,въпреки,че сега се сещам за Стенли и Георги Станчев)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега стана интересно.... Още от началото държа да уточня , че става въпрос за точно любими певци , а не за "можещи" и "неможещи". И така , без ред и пристрастия крайни, в организиран хаос следват:

Bruce Dickinson(Iron Maiden);Andi Deris(Helloween);Bon Jovi(Джон, де :happy:);Warrel Dane(Nevermore);Jorn Lande(ex- Ark,настоящ Masterplan);Jeff Scot Sotto( пял с Axel Rudi Pell и кой ли още не :happy: );Buddy Lackey(Dead Soul Tribe);

Geoff Tate(Queensryche);Sting;Ronnie James Dio;Rob Halford(Judas Priest);

Axl Rose(Guns N' Roses);Ville Valo(HIM);Tobias Sammet(Avantasia;Edguy);

David Coverdale(Whitesnake) и още много други...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави любимци Мефисто, повечето са и от моите фаворити B)

Ози...присъединявам се към imperor...толкова слаб и фалшив глас, но ясна бленда, психичност дори в нея, не просто в стила и фразировката, добър композитор, истински рокаджия и голяма фигура...но певец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фернандо Рибейро (MOONSPELL) , Стив Тайлър (AEROSMITH), Ози, Томас Петерсон(TIAMAT), Кристина Скабия (LACUNA COIL), Ник Холмс (PARADISE LOST):metalist::lol:

 

и още доста други :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.