Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на инструментален микрофон


jordanp

Recommended Posts

Здравейте, смятам да си взема инструментален микрофон за озвучение на акустична китара (по възможност ще го използвам и за озвучение на ударни акустични - джембе и духови акустични - кавал).

 

Музикалните инструменти, които изброих са доста разнородни (вероятно изисква различни типове микрофони), за това основно за акустична китара ми трябва.

 

Спрял съм се на един модел сочен за стандартно решение за целта - Shure SM57, ще искам да узная и вашите предложения за такъв тип озвучение.

 

Като бюджет 100-150-200 лв, разбира се предполагам тук принципа е, колкото по-скъп, толкова по качествен продукт ще открия. Но смятам, че ще намеря задоволителен вариант в този ценови диапазон.

 

Кaкви марки и модели бихте ми препоръчали? Благодаря!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че SM57 е ОК за акустични инструменти. Той е подходящ за ел. китарен усилвател, за барабани...

 

Гледайки клипове от youtube, разбрах че  не съм много очарован от този модел при употребата му с акустична китара. И да вярно, забелязах, че често се използва за озвучение на китарни усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е подходящ за места, където нивото е много високо - най-често при китарни усилватели и соло барабанче.

 

Акустичката е бая по-тиха, там най-често се използват кондензаторни микрофони, които са по-чувствителни. Но не съм се занимавал с това и не мога да препоръчам нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този линк може да дане поне насока:   http://ehomerecordingstudio.com/acoustic-guitar-microphone/

 

Благодаря! Преди това бях си харесал Rode NT2A, който отива в друга ценова категория, но ще разлгедам предложенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.