Jump to content
Българският форум за музиканти

IvanDTr

Phantom Power - привидна мощност

Recommended Posts

Phantom power - привидна мощност

Система за осигуряване на електрозахранване на кондензаторни микрофони (и някои външни електронни четци на звук(pickups)) от смесителния пулт. Системата е наречена фантом, тъй като захранването протича по стандартно микрофонно окабеляване и в известна степен така, че е "невидим" за обикновените динамични микрофони. Повечето миксери употребяват стандартно +48 волт DC мощност, превключваема псредством самостоятелен ключ. Най-качествените кондензаторни микрофони са проектирани да използуват +48 VDC phantom power. Проверете препоръките на производителя .

Обикновено, употребата на phantom power с не-кондензаторни, особено динамични микрофони е без проблем. Обаче, небалансираните микрофони, така както и някое електронно оборудване (както например, някои приемници на безжични микрофони) може да свърже на късо захранването и да бъдат силно повредени. Проверете препоръките на производителя и бъдете внимателени!

На ТОЗИ адрес ще намерите популярни модели на външни устройства осигуряващи phantom power

6то и аз незнам толкова много по тоя въпрос ти си у4ено дете :D:D:D

6то и аз незнам толкова много по тоя въпрос ти си у4ено дете :cheers::beer::D

Той може спокойно да ти е баща! :D

Така че "не се ебавай със старото" :D

Иване, наистина се възхищавам на знанията ти! :beer:

ми да ама не е само от смесителни пултове.... айде айде.... на мене аудио картата ми има фантомно (тамън два преампа а с такова).... ааа и не само то B)

ми да ама не е само от смесителни пултове.... айде айде.... на мене аудио картата ми има фантомно (тамън два преампа а с такова).... ааа и не само то :P

Поразгледай си картата :beer: , попрочети си наръчника :read:, помисли :think: и ще видиш, че съм прав! ;)

Но освен твоята карта и други неща имат такова захранване :beer:

Целта ми не е да изброя всичките а да обясня за какво става дума!

:beer:

А от такова захранване може ли да се захранват други неща - китарни ефекти примерно? И винаги ли е 48 волта?

Може DI Box например. Но за китарни ефекти...май трябва да има балансиран XLR конектор задължително.

А от такова захранване може ли да се захранват други неща - китарни ефекти примерно? И винаги ли е 48 волта?

нъц

хехехех да ... извинявай, да, прав си.... исках да кажа че не само за микрофони, а не от конзоли......

ULN2_backplate_full.jpg

каква е тази карта?