Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
alekseybg

Изработване на гайди

Recommended Posts

Изработване на професионални джура гайди и всичко свързано с тях.

Инструментите се акордират и тестват от професионалист с ценз!

За повече информация, лични съобщения.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By RaverWild
      Привет,

Наскоро попаднах на тази статия:

http://www.telegraph.co.uk/science/2016/08/22/playing-the-bagpipes-daily-could-be-fatal-warn-doctors/

Тука описват случай на човек, който си е скапал дробовете с гайда. Замислих се как ли човек може да се предпази от такива неща.

Айде гайдата е сложна - мях, тръби това онова. Като дете взимах уроци по тромпет. Диригента мине-немине дезинфекцираше мундщука със спирт (инструмента не беше мой и свирех само в репетиционната). Но това си е 100% метален инструмент (поне класическия вариант) и предполагам си има лесни начини - някакъв вид баня или знам ли и аз.

Повода да намеря статията беше че в Туитър един човек който преподава хармоника го пусна и пишеше че някои от учениците му си носели хармониките във вакумирани пликове. Поне това беше написал.

Мен конкретния ми въпрос е за хармоника - начинаещ съм и отвсякъде чувам че това не се мие и дезинфекцира, но можело да се чисти ако имаш познанията да го разглобиш и сглобиш читаво. Добре де, тя верно е доста по-малка и не би задържала много неща, моята особено е с пластмасово тяло (говоря за comb-а), но все пак това може ли да се дезинфекцира с нещо, да речем да го правя на 2-3 месеца или нещо... Ей на миналия месец кофти - разболях се, тамън се оправих и детето ме зарази и то и се вкарах в един месец филм болен-здрав, зарязах свиренето през това време и се почудих какво ли правят другите. Тук помня имаше едно момче дето доста разбираше от хармоники, надявам се да отговори.

А и от обща култура ми е интересно - вие дезинфекцирате ли си нещата с нещо и как?

Мерси.

• By VoraciousAether
      Здравейте. Търся информация относно къде, препоръчително в София или околността, могат да се намерят хубави каба гайда и кавал, и на каква цена. Предполагам в този форум има хора, които разбират и имат опит с инструментите и произвеждащи ги ръчно хора, бих могъл да търся информация сляпо в интернет, но знам че няма да открия търсеното. Благодаря на всеки, който би отделил време да отговори.
      Никифор
    • By DummTekKa
      Победителят от последното издание на култовия сръбски фолклорен фестивал - ГУЧА, гостува в София на 24. януари, петък.
      KRISTIJAN AZIROVIĆ е името на виртуозния тромпетист, спечелил престижния приз - Prva Truba Guće '13 - Най-добър Тромпет на Гуча. Той и неговият оркестър ще свирят на живо в голямата зала на club *MIXTAPE 5*.

събитието в фейсбук
      https://www.facebook.com/events/236739999837786/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

През 2013. година, в Гуча - малкото сръбско градче, дало името на най-мащабния балкански фолклорен фестивал за духова музика, се надсвирват повече от 160 музиканта, оцелели след елиминации между почти 2000 любители на тромпета и духовите инструменти. Всичко това се случва пред публика, която надхвърля 600 000 души !!! Фестивалът се провежда за 53ти път. Самият Майлс Дейвис настоява, че Гуча е по-див и откачен от отдавна утвърдени фестивали като Glastonbury, Reading, Burning Man или Coachella. 

В тази конкурентна среда, Кристиян печели наградата за най-добър тромпетист и най-добър оркестър няколко пъти!! (2008, 2009, 2011, 2012 и 2013) Всичко това го нарежда до имена като Горан Брегович и Бобан Маркович, последния от които вече е гостувал в клуба и ни доказа, че фолклорната духова музика е инкрустирана в ДНК-то на българите. 

За да е още по-яко и готино, формацията Тъпани и Гайди с традиционния си родопски звук ще се включи от наша страна, за да подгрее атмосферата, което само ни прави два пъти по-щастливи.

Допълнителна шевица в тази фолклорна вечер ще добавят и дижеите от BabylonMechanics Crew, които ще поддръжат основите на нощта с хубав балкански сет.

Билети за лудницата, търсете в мрежата на Ticketstream Bulgaria или в офлайн касите - бар "ПЕТЪК", клуб "СТРОЕЖА", магазин "НА ТЪМНО", Orange, Office 1 Superstore, M-Tel, Technomarket.

Предварителната продажба е 8 лв. В деня на събитието и на място - 10 лв. 

Уникалният концерт е възможен благодарение на Koncerti.bg

*Клубът не работи с резервации
      **Политика за достъп на непълнолетни: http://on.fb.me/YDzVEe
    • By alekseybg
      Индивидуални уроци 

по джура и родопска гайда

в гр.Варна

За контакт: 0897 25 80 92
    • By adi.m20121.ltd@gmail.com
      Здравейте на всички,

Пиша във връзка с хората, които са начинаещи гайдари или искат да се научат да свирят на този инструмент.

От известно време търсихме с един мой приятел да закупим гайда и попаднахме на този сайт.;

http://www.bagpipe-bg.net

Инструментите са много добри.Лично той е много доволен.

Повече информация в сайта.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.