Jump to content
Българският форум за музиканти

M-Audio Audiophile 192 - "Record What You Hear" ?


onyx

Recommended Posts

Здравейте :)

 

Взех си въпросната саунд карта и съм супер доволен от нея като цяло, единствено ме издразни факта, че не поддържа "Record What You Hear". Аз се занимавам с електронна музика и работя с доста семпли, които свалям от филми и т.н., а този недостатък на Audiophile 192 ме спъва изключително много. Четох за някакви виртуални кабели като вариант или програмката "Total Recorder". Кой е оптималния вариант според вас откъм качество на звука? Как става номера с тези виртуални кабели? Има ли собственици на Audiophile 192, които са намерили решение на същия проблем? Благодаря предварително! :godbless::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В контрол панела на м-аудио в първата графа монитор миксър уаваут1/2 го увеличаваш догоре демек вместо -144 до 0 (както е мастър волумето) след това в програмата с която работиш в рекординг девайсес избираш мон миксер и воала можеш да записваш каквото чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е, че от контрол панела на картата не ми е активно "Master Volume" иначе по дифолт си е на нула ЦЪК . В програмата, с която записвам не намирам "Mon Mixer" в дивайсес :huh: има само "Audiophile 192 1/2", "Audiophile 192 S/PDIF" и "Wave Mapper".

Редактирано от onyx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда верно не става уцелил си единствената делта която не го може e тогава вариантите са ти допълнителен софтуер като total recorder или virtual cable (или пък да свържеш ин и аут с реални кабели ама това не ми се струва много удачно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе винаги съм се чудел кой драйвер да маркиравам в софтовете ...По принцип слагам който ми падне и с всичките работи :greenball: ... Има ли разлика между тях ? Каква е разликата например между M-audio multi , M-audio 1\2, M-audio Mixer in\out ?И през кой драйвер да записвам вокали за оптимално качество ? :(

Ето това ми дава през менютата

5318464d.jpg

5318465A.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте :)

 

Взех си въпросната саунд карта и съм супер доволен от нея като цяло, единствено ме издразни факта, че не поддържа "Record What You Hear". Аз се занимавам с електронна музика и работя с доста семпли, които свалям от филми и т.н., а този недостатък на Audiophile 192 ме спъва изключително много. Четох за някакви виртуални кабели като вариант или програмката "Total Recorder". Кой е оптималния вариант според вас откъм качество на звука? Как става номера с тези виртуални кабели? Има ли собственици на Audiophile 192, които са намерили решение на същия проблем? Благодаря предварително! :godbless::metalist:

За филмите се ползват видео програми от които можеш да запишеш само аудиото. Звука на филмите е или MP3 или 5+1. може да се ползват и програми за екстракт но аудио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.