Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за избиране на дигитално пиано!


Радимир

Recommended Posts

Здравейте,

 

Занимавам се от скоро с пиано и сега съм поставена пред задачата да си избера дигитално пиано. Доста неща изчетох по форуми и сайтове за различни пиана, за сега съм се спряла на Kawai kdp-80, Kawai cl-35, Orla cdp-10 или Yamaha ydp-140 (тези са най-спряганите в ценовия сегмент, към които съм ориентирана). Ще ви бъда благодарна ако ми дадете съвет на кое пиано да се спра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да пускам нова тема. Само искам да питам, понеже темата ме вълнува и аз също гледам разни модели, сравнявам и тн... Някой има ли мнение относно Casio Privia, гледах конкретно новият им модел PX-350. Другото което ме интересува, ако някой може да каже къде в София продават дигитални пиана на Casio. Изобщо кой им е вносител и къде може да се види сайт, магазин и тн... Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Casio Privia - имат приятна клавиатура, аз съм ползвал такова като MIDI-контролер и си беше доста добре като такъв. Звукът на пианото обаче не ми харесва никак, но за парите си става все пак. Може би ще се повторя, но в последно време Kawai дръпнаха доста и според мен са с най-доброто съотношение цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Какво ви е мнението за Kawai CN34..Лично на мен много ми харесва но когато се обадих в сайта на Kawai ми казаха че този модел е спрян от производство и че има само два останали модела..Поради това е и с намаление..Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде сте се обаждали, колега, но въпросният модел KAWAI CN34 официално е на пазара от този месец, а в България тепърва след 5-ти ноември се очаква да дойдат бройки. Лично аз съм много заинтересован от модела, макар да ми е значително над бюджета, но за екстрите и качествата, които притежава мога и да се понапъна...

Може би е ставало въпрос за по-стария модел CN-33, от който наистина има 2-3 бройки останали и е с намалена цена.

Редактирано от GrashOverride
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CN33 е много добро пиано според мен и особено ако е с намалена цена е доста добра оферта.

 

Новото в CN34 е предимно новата клавиатура RH2, която в допълнение на RH има три сензора и позволява по-добри бързи повторения на един и същ клавиш. Има доста малко случаи, в които се налага повторение на един и същ клавиш с голяма скорост, аз лично се сещам само за 1-2 произведения от класическия репертоар. Не съм пробвал RH2, ама в нета чета, че клавишите падали малко по-твърдо от RH и някои хора всъщност харесват RH повече от RH2 - въпрос на вкус предполагам. Аз съм с Kawai MP6, което има RH и за мен това е една от най-добрите клавиатури изобщо, много експресивна е и е също приятно лека за свирене. Преди това имах Kawai CA63, което е с дървената им клавиатура RM3 и макар тя да е високият им клас клавиатура, идваше малко тежичка за свирене и понякога ми се натоварваха китките от много свирене. RH е малко по-лека на допир, но е също толкова експресивна и динамична и честно казано ми допада повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, четох доста из форума, но май кашата в главата ми стана по-голяма. С риск да досадя все пак ще попитам. Щерка ми започна преди известно време уроци по пияно и естествено много бързо на дневен ред дойде въпроса с инструмент за упражнения вкъщи. Бюджета е сравнително ограничен 1000-1200 лева с напъване. Разгледах известно количество руски акустични пиана в ценовите граници 400-900 лева и честно казано се отказах от този вариант. Всичките ми се струват като подобия на музикален инструмент и ми напомняха болезнено на първите ми избушени барабани амати от които нищо не ставаше. За съжаление след руските откъм цени има една дупка и следващите ги немски които горе долу стават отиват към 2000+, което на този етап е непостижимо.

 

Въпросът е за бюджета, с който разполагам кои модели дигитални пиана бихте ми препоръчали, като съществените неща са звука на пианото и правдоподобната клавиатура, всякакви други екстри са от второстепенно значение. Също ми препоръчаха ето тези пиана

http://www.acusticobg.com/piano%20electrono/index.html

 

Като звук модела DP - 100 A за 1100 пари ми хареса особено сравнен с този на руските акоустични стоящи в съседство. Човека в магазина ми препоръча този модел точно заради клавиатурата, която според него е добра, но няма как да преценя сам. Ако някой има впечатление ще се радвам да сподели, въпреки че липсата на информация за производителя ме притеснява. 

Редактирано от zazo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравей!Аз имам подобен случай!Свиря на виртуално пиано от близо 4 месеца и сега дойде момента да си взема истинско.На това което аз съм се спряла е Дигитално пиано:

Марка-Acustika

Модел-,,DP" 100A с USB вход.

Отидах в един мой приятел и той имаше същото пиано повярвай ми наистина е много хубаво въпреки че много не мога да избирам тей като съм само на 11 но това няма значение твой е избора!Късмет с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.