Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez RG1527 + DiMarzio


ba6 maistora

Recommended Posts

Здравейте,

 

Ще се радвам ако ми дадете инфо и отговори относно следните въпроси,

Искам да си сменя адептера/адаптерита на китарата Ibanez RG1527 с DiMarzio и ме интересува:

 

1. Стават ли всички адаптерите от този линк http://www.dimarzio.com/pickups/7-string за моята китара, тоест има ли някакви ограничения относно съвместимост?

 

2. Някой да знае откъде да си взема евтино DiMarzio адаптери, може би евтин онлайн магазин или къде ги продават в БГ?

 

3. Някой да ми препоръча лютиер който да ми ги смени, защото не разбирам нищо от електроника въпреки че знам, че това не е толквоа сложно.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Методи.

Нямаш никакъв проблем със съвместимостта на пикапите. Във сайта на Димарцио има схеми за връзване на Н-Н конфигурация, не се налага смяна на потенциометрите и 5 позиционният ключ. За това кой да ти ги сложи ако не се чувстваш сигурен, лично аз винаги се доверявам и съответно бих ти препоръчал Тони Манов (Parni Valjak) и Дими (Мetalhammer), невероятни професионалисти са. За съжаление не мога да ти препоръчам от къде да си ги купиш, предлагам да провериш в по-известните наши магазини и ако удариш на камък винаги можеш да ги поръчаш отвън през друг наш известен магазин. Аз лично ти препоръчвам да смениш и двата пикапа. Свиря със Evolution 7 (bridge) и Air Norton 7 (N) на Universe-a и съм адски доволен от комбинацията, бившият ми сет са оригиналните Димарцио Blaze II, които идват с китарата и те звучат прекрасно. Сестра ми е със Liquifire 7 и Crunchlab 7 (Petrucci сет-а) на RG1527 и звучат страхотно. Аз лично съм голям Димарцио фен и според мен не можеш да сбъркаш със марката, само малко по внимателно комбинирай моделите. Естествено има и много други марки освен Димарцио, кои по-добри, кои по-лоши. Всичко е въпрос на вкус, както се казваше боклука на едни е съкровище за други.

Поздрави!!!

;) Марио B)

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Един път имах възможността да прбвам този модел с EMG-та , на които не помня точния модел. С тези адаптери китарата звучеше някак си много рязко и доста "стържеше" дори с намален гейн. Определено ставаше за харкор изпълнения като Меатлика и пантера , но специално на мен не ми допадна защото харесвам повече рок и блус солата. :)

Поздрави,Калоян! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ставаше за харкор изпълнения като Меатлика и пантера

:surprise: :surprise: :surprise::godbless:

Сори не се сдържах...

 

И аз :surprise: Да сложиш EMG's на тази липичка не ще да е най-удачното решение :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ставаше за харкор изпълнения като Меатлика и пантера

:surprise: :surprise: :surprise::godbless:

Сори не се сдържах...

За човек, слушащ блус и рок, няма странно двете групи да му изглеждат хардкор (разбира се не като музикален стил, а звук).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! :cheers2:

Тук колегата Black Bird, ще е в "свои води".... :yes:

Така, че нека се надяваме, на коментар от негова страна?! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.