Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми монитори


LOE

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

В сряда ще отида пак, ако работят ще се позанимавам повече, то миналия път отидох в събота в 1.20 а те работят до 1.30, даже докато слушахме удариха ключа данеби някой да се намъкне :)

 

БТВ разликите между активните и пасивните хич не са малко. Пасивните започват от 45 Хз до 2Кхз, пасивните от 38 Хз до 23.6 Кхз, активните имат ... активен кросоувър и отделни стъпала за ниски и високи, лоу драйвъра на пасивните е от полипролипен, а на активните е от карбон, който е по-лек и по-здрав. Разликите не са малко... за съжаление обаче ако реша да купувам активните трябва да ги купя да сляпо, т.е. да ги поръчам и капарирам преди да съм ги чул.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Каквито и предимства да имат на книга активните,

аз съм ги слушал и за мен звучът разочероващо, когато си копувах

мойте слушах и двата доста обстойно защото ги имат мои познати,

и надделяха пасивните, макар, че имах пари да си взема и активните,

но това е въпрос на личен избор и вкус :)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Много ясно че ще си взема тия които ми харесат като звук, леко тъпо ми се вижда да дам 1000 лева за монитори на които парчетата, чиито звук харесвам най-много да звучат зле...

Ако ти звучат твърде добре, значи си попаднал на хай-фи тонколони, не на монитори ;)

 

Вторият момент е, че за толкова малко пари (1000 лв) май няма нищо особено велико като звук.

 

Това, че мониторът трябва да звучи гадно за да е добър,е баси мита!Също като това ,че мониторът трябва да е малък и двулентов!

 

Справка

 

 

 

Иначе си прав до 1000лв. не може да вземеш кой знае какво.Въпросът,е да избереш по-малкото ЗЛО ;)

 

@LOE Така и де дойде да ги чуеш тия "Вофърдейли"(Worfedale).Вземи неколко диска и идвай щот на 27-ми тоя месец напускам и след мен потоп B) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за какви митове говорим. Споделих лично мнение. В същност, то явно не е само мое. Ето какво казват в soundonsound за Wharfedale Pro Diamond 8.1 Pro Active:

 

I'd say these speakers tend towards the pleasant rather than the revealing — although that's probably not surprising given their domestic hi-fi heritage. Technical faults don't scream out at you as they do on high-end professional monitors, and it is hard work trying to listen into the inner details of a complex mix.

 

С други думи, звучат по-скоро добре, отколкото да разкриват детайлите като хай-енд профи мониторите, което прави миксирането по-трудно.

 

Yamaha NS10 са класика в жанра, но според доста хора "звучат толкова зле, че ако можеш да направиш микса да звучи добре на тях, то той ще звучи прекрасно на всичко останало".

 

Както и да е. Не разбирам достатъчно за да споря по въпроса, но това не ми пречи да го дискутирам защото искам да науча повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тук говорим за Dioamond 8.2 pro active за разлика от soundonsound които говорят за Diamond 8.1 pro active :read: !

 

Иначе идеята ми за мита, е не знам защо когато една колона е двулентова и звучи кофти(кофти не е равно на детаилно!Напротив.) то тя е добър монитор

Тоест понятията "Гадно" и "Детайлно" звучене (бидейки субективни),съвсем не са едно и също нещо!

Пример: В магазина има хайфисти боксове които струват мамасиитатеси от които можеш да чуеш как на тон-режисиора му расте косата,ама айде някой да дойде да ми каже че звучат гадно :killyou: :bravo:

 

С други думи: Една добра хай-фай колона МОЖЕ да се използва за студиен монитор.Кофти-то ,е че при хи-фи нещата голяма част от цената е вложена в дизайна,нещо излишно в едно студио !

Иначе нали се разбрахме за 1000-та лева и покупателната им способност днешно време :happy:

 

Ми това е накратко :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I'd say these speakers tend towards the pleasant rather than the revealing — although that's probably not surprising given their domestic hi-fi heritage. Technical faults don't scream out at you as they do on high-end professional monitors, and it is hard work trying to listen into the inner details of a complex mix.

Ако тръгнем да търсим негативни ревюта за Behringer или за Alesis несъмнено ще намерим ..ако не и два пъти повече :happy:

Мисълта ми не е да изкарвам едното добро другото ужасно, просто съветвам да се четат ревюта с едно на ум :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

кой за квот има пари!

За мен Берингър са супер :headbang::happy:

 

Не мониторите правят звука:happy:

 

Чувал съм миксове на хай фай колони за 5 лева

който могат да се конкурират с некой които имат

монитори за 3 к :bravo:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега чух добри отзиви за алесис мк 1 ... или 2... също така ги има в динакорд, обаче те са пасивни, с усилвател ще излязат сигурно над 1000 лева.

 

Гледам че за този берингер има добри отзиви, активни са и не са много скъпи

http://www.musiciansfriend.com/product/Rec...ones?sku=600601

 

Цената им в САЩ е 339 $, тоест тук би трябвало да струват около 400 евро, което си е направо тънко. В сайта на динакорд пише че струват 719$ но според мен това е много стара и неактуална цена

 

B2030A също ме изкушават защото са доста по евтини, а разликата е единствено в мощноста, на мен 75+35 Вата на монитор са ми повече от достатъчни за домашна употреба, а цената за ЧИФТ е около 370 евро

 

 

Приемам и други предложения...

ами ти добре си се ориентирал. Това са двата варианта май. Аз лично избрах пасивните Алесис - могат и с какъвто и да е усилвател за начало. И после - по-хубав и по-хубав.... Аз бях с един Над, после с Алесис РА усилвател, после с един правен А+Б и сега с Лампен 2х2вата

А активните Берингер не са лоши също, но не можеш да им смениш усилвателите дори да искаш. А те не са най-доброто.

 

bobalan си го е казал.

И аз мисля така...

 

:ph34r::ph34r::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I'd say these speakers tend towards the pleasant rather than the revealing — although that's probably not surprising given their domestic hi-fi heritage. Technical faults don't scream out at you as they do on high-end professional monitors, and it is hard work trying to listen into the inner details of a complex mix.

Ако тръгнем да търсим негативни ревюта за Behringer или за Alesis несъмнено ще намерим ..ако не и два пъти повече ;)

Мисълта ми не е да изкарвам едното добро другото ужасно, просто съветвам да се четат ревюта с едно на ум ;)

Не си ме разбрал правилно ;)

 

Целта на цитата въобще не беше да се коментират качествата на Wharfedale, още повече цитатът е за съвсем друг модел. Ставаше въпрос за това дали трябва да звучат приятно (хай-фи) или по грубо, но детайлно.

 

Аз си купих монитори между другото - т.е. ходих да си купувам нов миксер, видях че пасивните монитори са евтини и реших да си взема едни, за да започна от някъде. Взех си берингера, не защото е много добър, а просто защото ми хареса как звучи. Сега отчитам това като грешка, защото по-натоварени миксове звучат доста размазано. Но това не ме притеснява, защото осъзнавам грешката и следващият път няма да я направя. За това и споделям с LOE - да го има в предвид като си харесва мониторите, за да не прави същата грешка като мене. Дали тази информация ще му бъде от полза, ще си реши той.

 

Освен това разбрах, че проблемът не е единствено и само в мониторите - трябва добра изолация между мониторите и бюрото (или може би стойки), трябва да се третира звуково стаята и т.н.

 

А много преди това знаех, че каквито и монитори да имам, като нямам опит в миксирането няма на какво да се надявам като резултати.

 

За това си взех евтини монитори, да се уча и като напредвам да си купувам по-добра техника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой за квот има пари!

За мен Берингър са супер ;):ph34r:

 

Не мониторите правят звука;)

 

Чувал съм миксове на хай фай колони за 5 лева

който могат да се конкурират с некой които имат

монитори за 3 к :D

То някой сигурно и без колони, на спектрални анализатори и левъл митър-с може да направи як звук. Някой сигурно може да накара 15-ватория си фендър да звучи като krankenstein (макар че се съмнявам), но защо да се измъчваме и да миксираме на глухо и да си блъскаме главата, хората със скъп gear не са си го купували щото са балами или щото имат пари в излишък :D

 

Съгласен съм, че човешкия фактор е най-важен ама тва не значи да се трепeш с години да копаеш с лъжичка вместо да поработиш малко и да си вземеш багер :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет на всички!

Тъй като виждам, че сте доста светнати, бих искал да задам некое друго въпросче. Какви колони ще ми трябват за да изкарам едновременно добър китарен саунд и в същото време да ги ползвам и за слушане? Нали се сещате - да мина метър с единия вид, ако изобщо това е решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми каквито и да са не бих ти препоръчал да си купиш монитори, на които да свириш и да слушаш музика, поради простата причина че не те са направени нито за едното, нито за другото.

 

 

Според зависи с какво свириш - ако имаш да речем добър процесор с добра амп симулация и корекции може да го ръгнеш спокойно в едни хайфи колони - процесори като бос ГТ8, ПОД ХТ, дигитек ГНХ 3/4 и т.н. или дори гитар риг... но ако немаш такива неща китарата ще звучи доста грозно и много бързо ще скапе говорителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой за квот има пари!

За мен Берингър са супер :):godbless:

 

Не мониторите правят звука:)

 

Чувал съм миксове на хай фай колони за 5 лева

който могат да се конкурират с некой които имат

монитори за 3 к :godbless:

То някой сигурно и без колони, на спектрални анализатори и левъл митър-с може да направи як звук. Някой сигурно може да накара 15-ватория си фендър да звучи като krankenstein (макар че се съмнявам), но защо да се измъчваме и да миксираме на глухо и да си блъскаме главата, хората със скъп gear не са си го купували щото са балами или щото имат пари в излишък :)

 

Съгласен съм, че човешкия фактор е най-важен ама тва не значи да се трепeш с години да копаеш с лъжичка вместо да поработиш малко и да си вземеш багер :godbless:

всеки се простира според чергата си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е чудно следното разделение - значи мониторите, на които ще миксирате звук, трябва да са най- сухи и детайлни, пък като се слуша на Hi-Fi колони звукът автомагически щял да стане хубав ????

Значи правиш хубав звук на гадна колона (монитор), с идеята, че на хубава колона ( Hi-Fi) щяло да стане по- хубаво ?? Според мен това са убер глупости !!!

С цялото съзнание, че не разбирам грам от звукозапис, но и с цялата си аудиофилска култура бих заявил, че при това положение няма да направите свестен звук.

Като един "потребител" на музика (т.е. на крайния продукт на вашата дейност) съм слушал толкова много лоши записи (и такива са почти всички от българските ми дискове), че ми е на мисъл, че по студията хората НЕ разчитат само на мониторите !!!! Явно си имат и комплект (или няколко) Hi-Fi колони с доста прозрачно и наутрално звучене и с тях сравняват. Лошото на "големите" колони е, че искат разстояние до слушателя, и за това хората ползват монитори. Но пък монитори със Суб - за мен това е лудост !!! Ако не си настроил правилно силата на Суб-а и не ти стигат баси - слагаш повече бас в микса и като го слушам аз вкъщи - то кънти. Ако ти е по- слаб на теб Суб-а, то при мен няма баси....

Според мен не трябва да се гледа монитора да е "сух" или "детайлен", както и да се избира наизуст по вкус (разни хора- разни вкусове), а трябва да се избира монитор, който оставя най- пълно усещането, което оставя една добре проектирана и изпълнена Hi-Fi колона ! Пример - отивате в някой Хай-енд център, слушате малко на някакви скъпи колони (в тоя на Стамболийски имаше Avalon и JM Labs Utopia), веднага след това отивате в магазина за монитори и слушате същия диск. Тия монитори, които най- много се доближават (не като звук, а като равномерност и детайл) - те са най- правилните.

Щото вие може да миксвате на монитори, ама хората слушат на Hi-Fi колони ! И реално правите този звук за тях, а не за вашите монитори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.